Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2019, 15:49

autor: Aquma

Premiera polskiego Warsaw opóźniona. Są wymagania sprzętowe

Twórcy z polskiego studia Pixelated Milk poinformowali, że turowa strategia z elementami RPG Warsaw - produkcja, której akcja toczy się w czasie powstania warszawskiego - ukaże się z miesięcznym opóźnieniem. Udostępniono też oficjalne wymagania sprzętowe tego tytułu.

Warsaw zaliczy opóźnienie. - Premiera polskiego Warsaw opóźniona. Są wymagania sprzętowe - wiadomość - 2019-08-29
Warsaw zaliczy opóźnienie.

Warsaw - niezależna gra strategiczna od polskiego studia Pixelated Milk, której akcja toczy się w czasie powstania warszawskiego - ukaże się miesiąc później, niż pierwotnie zakładano. Nowa data premiery to 2 października 2019 roku. Deweloperzy przekazali tę informację w specjalnej notce na Steamie. Przyczyną opóźnienia jest chęć dopracowania tytułu.

Przez ostatnie dwa miesiące braliśmy udział w przedpremierowej trasie promocyjnej Warsaw w Europie, której kulminacją był zeszłotygodniowy gamescom. Cel? Pokazanie gry mediom. Odbiór? Na razie wydaje się, że mamy w rękach coś szczególnego.

Jednocześnie mieliśmy coraz większe obawy, że nie będziemy w stanie zapewnić Wam gry tak dopracowanej, jak byśmy sobie tego życzyli. Dlatego - po dwóch tygodniach ważenia wszystkich za i przeciw - podjęto wczoraj ostateczną decyzję: opóźnić premierę Warsaw do 2 października - czytamy w notce.

Warsaw to turowa strategia z elementami RPG, która modelem rozgrywki nawiązuje do znanego Darkest Dungeon. Kierując oddziałem powstańców, spróbujemy odbić Warszawę z rąk okupanta. Produkcja została zapowiedziana w lutym tego roku i zmierza na komputery oraz konsole PlayStation 4 i Nintendo Switch. Warto przy tym zaznaczyć, że przedstawiona powyżej data premiery dotyczy wyłącznie wydania pecetowego - wersje konsolowe ukażą się w późniejszym terminie.

Warsaw - wymagania sprzętowe

Na profilu Warsaw na Steamie pojawily się także oficjalne wymagania sprzętowe omawianej gry. Do uruchomienia tego tytułu wystarczy komputer, który lata świetności ma już za sobą.

Warsaw - minimalne wymagania:

 1. Procesor: Intel Core i3 2100 / AMD Phenom II x4 955
 2. Pamięć: 4 GB RAM
 3. Karta graficzna: 1 GB VRAM - NVIDIA GeForce GTX 470 / ATI Radeon HD5800
 4. DirectX: Wersja 11
 5. Miejsce na dysku: 3 GB dostępnej przestrzeni
 6. Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX
 7. System operacyjny: Windows 7 SP1 / 8.1 / 10 64 bit

Warsaw - zalecane wymagania:

 1. Procesor: Intel Core i7 3770K / AMD FX 8350
 2. Pamięć: 6 GB RAM
 3. Karta graficzna: 2 GB VRAM - NVIDIA GeForce GTX 560 / AMD Radeon HD6850
 4. DirectX: Wersja 11
 5. Miejsce na dysku: 3 GB dostępnej przestrzeni
 6. Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX
 7. System operacyjny: Windows 7 SP1 / 8.1 / 10 64 bit
 1. Warsaw - strona oficjalna