Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2019, 21:00

autor: Ender

Microsoft Flight Simulator 2020 z dziesięcioletnim popremierowym wsparciem

Deweloperzy niezwykle ambitnego symulatora lotniczego Microsoft Flight Simulator potwierdzili, że mają zamiar wspierać tytuł przez co najmniej dziesięć lat po jego premierze, którą zaplanowano na przyszły rok. W tym czasie do fanów trafią aktualizacje, przeróżne dodatki oraz nowe moduły rozgrywki.

Przez ostatnie kilkanaście lat fani realistycznych cywilnych symulatorów lotniczych nie byli rozpieszczani przez deweloperów. Tym większym zaskoczeniem była tegoroczna zapowiedź kolejnej odsłony niezwykle uznanej serii Microsoft Flight Simulator, ostatnio goszczącej na ekranach komputerów w 2006 roku. Jorg Neumann, szef zespołu deweloperskiego pracującego nad grą z francuskiego studia Asobo, potwierdził w wywiadzie z serwisem Ars Technica, że nie zawiedzie miłośników latania. Microsoft Flight Simulator będzie bowiem nieprzerwanie rozwijany przez kolejnych dziesięć lat. Fani otrzymywać będą w tym czasie łatki, aktualizacje, nowe moduły i samoloty, a także dodatki, z których znany jest cykl. Co więcej, twórcy współpracować mają też blisko ze społecznością fanów, produkującą mody oraz nielicencjonowane rozszerzenia.

Najnowszy Microsoft Flight Simulator narodził się w 2016 roku jako demo technologiczne przygotowywane z myślą o okularach HoloLens. - Microsoft Flight Simulator 2020 z dziesięcioletnim popremierowym wsparciem - wiadomość - 2019-10-02
Najnowszy Microsoft Flight Simulator narodził się w 2016 roku jako demo technologiczne przygotowywane z myślą o okularach HoloLens.

Deklaracja ta została złożona przy pełnym wsparciu szefostwa Microsoft Game Studios, mającego zresztą mocno nalegać na to, by symulator nie był jednorazowym projektem, ale tytułem przyciągającym stale nowych fanów za sprawą kolejnych wprowadzanych atrakcji i ulepszeń. Z wywiadu dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób Microsoft przekonał się do tego, by zainwestować w nową odsłonę symulatora. W 2016 roku Asobo pracowało nad okularami HoloLens, przygotowując demo realistycznej trójwymiarowej symulacji lotu nad Seattle, która korzystała z danych satelitarnych wyszukiwarki Bing. Wyniki pracy zespołu miały zachwycić Phila Spencera, szefa xboksowej dywizji Microsoftu. Zaproponował on bardzo szybko, by rozwinąć technologię użytą w demie do zbudowania zupełnie nowej produkcji.

Microsoft Flight Simulator ukaże się w przyszłym roku na komputerach PC oraz Xboksie One. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale wiemy na pewno, że w dniu debiutu tytuł będzie także dostępny bez dodatkowych kosztów w usłudze Xbox Game Pass. Na oficjalnej stronie cały czas trwają zapisy do programu Insider. Uczestnicy tej inicjatywy otrzymują regularnie najnowsze informacje o rozwoju gry, uczestniczą w ankietach, mogą zgłaszać własne sugestie oraz pomysły deweloperom, a także otrzymują szansę, by wziąć udział w technicznych testach wczesnej wersji produkcji.

  1. Microsoft Flight Simulator – strona oficjalna