Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 października 2019, 19:55

Birds of Prey z oficjalnym zwiastunem

Film Ptaki Nocy doczekał się pierwszego zwiastuna, który pokazuje w akcji Harley Quinn oraz superbohaterki z DC Extended Universe. Margot Robbie powraca do znanej roli.

Harley Quinn może mieć wszystko, nawet własną hienę. - Ptaki Nocy z oficjalnym zwiastunem - wiadomość - 2019-10-01
Harley Quinn może mieć wszystko, nawet własną hienę.

Wytwórnia Warner Bros. udostępniła pierwszy zwiastun filmu Birds of Prey, który do polskich kin trafi pod tytułem Ptaki Nocy. Zaprezentowana w produkcji historia toczyć się będzie po wydarzeniach ukazanych w Legionie Samobójców, a w głównej roli wystąpi Margot Robbie.

Zwiastun cechuje spora dawka brutalnej przemocy, dlatego nie jest przeznaczony dla młodszych odbiorców.

Legion Samobójców to obraz z 2016 roku, który przedstawiał losy złoczyńców działajacych w dobrej sprawie. Produkcja spotkała się z dużą krytyką, jednak Margot Robbie jako Harley Quinn zrobiła duże wrażenie na recenzentach i fanach komiksów. Film Ptaki Nocy jest spin-offem tego dzieła.

W Ptakach Nocy ukazane zostaną dalsze losy Harley Quinn po jej rozstaniu z Jokerem. W nowym filmie należącym do DC Extended Universe bohaterka dołączy do grupy superbohaterek złożonej z Czarnego Kanarka (Jurnee Smollett-Bell), Łowczyni (Mary Elizabeth Winstead) oraz policjantki Renee Montoyi (Rosie Perez). Wspólnie spróbują one uchronić młodą Cassandrę Cain (Ella Jay Basco) przed kryminalistą o pseudonimie Czarna Maska (Ewan McGregor) i jego podwładnym Victorem Zsaszem (Chris Messina). Za scenariusz odpowiada znana z prac nad filmem Bumblebee Brytyjka Christina Hodson.

Produkcja zadebiutuje 7 lutego 2020 roku, a w kinach wyświetlana będzie pod pełnym tytułem Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn).

  1. Oficjalna strona wytwórni Warner Bros.
  2. Recenzja filmu Legion samobójców w serwisie Gameplay.pl