Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

The Chronicles of Myrtana Team

Firma polski producent wydawca

Amatorskie studio deweloperskie zajmujące się tworzeniem modów. Największym sukcesem The Chronicles of Myrtana Team jest modyfikacja do gry Gothic II: Noc Kruka, zatytułowana Kroniki Myrtany: Archolos.

Historia

Korzenie The Chronicles of Myrtana Team sięgają 2005 roku, kiedy to działalność rozpoczęła ekipa SoulFire. Grupa początkowo zajmowała się tworzeniem amatorskich spolszczeń do niemieckich i rosyjskich modyfikacji do gier z serii Gothic. Z czasem jednak zespół zaczął przygotowywać własną modyfikację do gry Gothic II: Noc Kruka. Ambitne Dzieje Khorinis miały być pełnoprawnym rozszerzeniem zabierającym graczy do znanego z serii Gothic Królestwa Myrtany i na tytułową wyspę Khorinis z czasów ich świetności. Mod miał również pochwalić się profesjonalnym dubbingiem; na liście aktorów, którzy mieli w nim wystąpić, znalazły się takie osobistości, jak Małgorzata Potocka, Adam Bauman, Tomasz Marzecki, Krzysztof Zakrzewski czy wreszcie Ryszard Mróz. Soundtrack do tej modyfikacji miał natomiast być dziełem m.in. muzyków z Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

W 2017 roku nad projektem zawisły czarne chmury, a punktem kulminacyjnym w jego dziejach miał okazać się marzec 2018 roku. Wówczas to dowiedzieliśmy się, że w grupie SoulFire doszło do rozłamu, w wyniku którego szef zespołu – Piotr „Dark” Czołnowski – opuścił jego szeregi, zachowując przy tym prawa do nazwy grupy i tytułu modyfikacji oraz do nagranego już dubbingu. Zespół kontynuujący pracę nad pierwotnym modem ostatecznie zmienił nazwę na The Chronicles of Myrtana Team, a swoje dzieło przechrzcił na Kroniki Myrtany: Archolos.

Modyfikacja zadebiutowała 10 grudnia 2021 roku. Projekt został udostępniony między innymi na platformie Steam, gdzie odniósł spektakularny sukces. Po pięciu dniach od premiery Kroniki Myrtany: Archolos trafiły w ręce 100 tysięcy graczy i spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem, o czym świadczyły „przytłaczająco pozytywne” recenzje. Pod koniec grudnia społeczność MdDB obwołała Kroniki Myrtany: Archolos modem roku 2021.

W kolejnych miesiącach autorzy skoncentrowali się na dalszym rozwoju Kronik Myrtany i udostępniali kolejne łatki. W lipcu 2002 twórcy oddali w ręce graczy również oficjalny soundtrack z modyfikacji. W sierpniu 2022 roku ich wysiłki po raz kolejny zostały docenione, a Gothic II: Kroniki Myrtany - Archolos zostały okrzyknięte modem dekady przez społeczność serwisu ModDB. Polski projekt nie dał szans rywalom i zdobył więcej głosów niż wszyscy zwycięzcy poprzednich ankiet razem wzięci.


The Chronicles of Myrtana Team: wyprodukowane gry

Gothic II: Kroniki Myrtany - Archolos

Gothic II: Kroniki Myrtany - Archolos

Wyprodukowane i wydane gry