Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Render Cube

Firma polski producent

Niezależne polskie studio deweloperskie z siedzibą w Łodzi, na czele którego stoi Damian Szymański. Oprócz outsourcingu zespół Render Cube zajmuje się tworzeniem gier przeznaczonych na komputery osobiste. Jego debiutanckim projektem były wyścigi kartów pod tytułem Monster League, a kolejnym – ambitny symulator średniowiecznego życia o nazwie Medieval Dynasty.

Historia

Korzenie studia Render Cube sięgają 2012 roku. Firma, na której czele stanął Damian Szymański (mający na koncie pracę w CI Games i Techlandzie), w pierwszych latach działalności skupiała się na outsourcingu. Z czasem studio postanowiło jednak przygotować własną grę wideo, czego efektem były oddane w ręce graczy (w ramach Wczesnego dostępu na platformie Steam) wyścigi kartów pod tytułem Monster League. Produkcja odniosła umiarkowany sukces, a zespół, który zaczął stopniowo się rozrastać, był gotowy na przygotowanie bardziej ambitnego projektu.

17 września 2020 roku na platformie Steam (również w ramach Wczesnego dostępu) pojawiła się gra Medieval Dynasty, będąca hybrydą gatunkową z pogranicza RPG-ów akcji, symulacji życia, survivalu oraz strategii. Projekt pozwalał graczom zasmakować życia średniowiecznego łowcy, który po wygnaniu ze swojego domu najpierw musi walczyć o przetrwanie, a następnie zakłada niewielką osadę mającą z czasem przekształcić się w dobrze prosperujące miasto. Wydanie tej pozycji wzięła na swoje barki firma Toplitz Productions.


Wydawcy gier Render Cube

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Render Cube:


Toplitz Productions

Wyprodukowane gry