Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2022, 10:19

autor: Adrian Werner

Kroniki Myrtany do pobrania również z GRYOnline.pl

Lepiej późno niż wcale. Kultowy już mod Kroniki Myrtany: Archolos do gry Gothic 2 trafił wreszcie na nasze FTP.

Źródło fot. The Chronicles of Myrtana Team
i

Autorzy wyśmienitego moda Kroniki Myrtany: Archolos (ang. The Chronicles of Myrtana) udzielili nam zgody na hostowanie swojego dzieła na naszym FTP.

Projekt zadebiutował w grudniu ubiegłego roku i od tego czasu jest stale ulepszany. Najnowsza wersja, oznaczona numerem 1.2.7, zadebiutowała kilka tygodni temu.

  1. Kroniki Myrtany: Archolos - pobierz polską wersję modyfikacji
  2. Chronicles Of Myrtana: Archolos - pobierz anglojęzyczną wersję moda

To jedna z najważniejszych modyfikacji, jaką kiedykolwiek opracowano do gry Gothic II (projekt wymaga wersji Gold, czyli podstawowej gry z dodatkiem Noc Kruka). Nic nie obrazuje tego lepiej niż fakt, że w zorganizowanym niedawno plebiscycie serwisu ModDB Kroniki Myrtany wygrały w kategorii „moda dekady”, wyprzedzając takie tuzy, jak S.T.A.L.K.E.R.: Call of Chernobyl, Black Mesa, Elderal czy Mental Omega.

The Chronicles of Myrtana oferuje obszerną kampanię dla pojedynczego gracza, z całkowicie nowym otwartym światem. Na graczy czeka ponad 150 przygód, z których większość da się przejść na wiele różnych sposobów. Do tego dochodzi więcej niż 200 zdarzeń losowych. W sumie modyfikacja zapewnia ok. 60 godzin zabawy.

Projekt wprowadza także liczne zmiany w rozgrywce. Autorzy przygotowali nowy system rzemiosła z czynnościami takimi jak alchemia, gotowanie i pisanie magicznych zwojów. Gruntownie odświeżono balans ekonomii oraz statystyki przedmiotów oraz zaimplementowano rozbudowany system podróży, pozwalający wybierać pomiędzy magicznymi teleportami, łodziami i karawanami najemników. Twórcy przygotowali także ponad 100 nowych pancerzy i broni.

Kroniki Myrtany: Archolos to w praktyce nieoficjalna nowa odsłona cyklu Gothic, spokojnie dorównująca oficjalnym produkcjom z tej marki.

  1. Recenzja gry Kroniki Myrtany - pełnoprawny Gothic od fanów dla fanów
  2. Kroniki Myrtany - poradnik do gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej