Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Europa Universalis III (PC)

PC
Europa Universalis III: The Divine Wind
Europa Universalis III: The Divine Wind

dodatek do gry14 grudnia 2010

Czwarty duży dodatek DLC do wydanej w 2007 roku strategii Europa Universalis III studia Paradox. Rozszerzenie o nazwie Divine Wind nie zmienia przedziału czasowego, zakreślonego w grze podstawowej i obejmującego lata 1453-1789. Całość koncentruje się jednak w znacznie większym stopniu na rejonie Dalekiego Wschodu, co znalazło swoje odzwierciedlenie w nieco innych realiach rozgrywki. Na podbicie czekają zatem dziesiątki nowych prowincji, położonych na azjatyckim wybrzeżu Pacyfiku. Wśród gamy wprowadzonych ulepszeń znajdują się zaś m.in. nowe opcje dyplomatyczne oraz nowy zestaw budynków do postawienia w naszych miastach. Rozszerzony został także tryb wieloosobowy, w którym teraz uczestniczyć może nawet do 32 graczy, a rozgrywka toczy się na dużo bardziej szczegółowych i podrasowanych graficznie mapach. Rozszerzenie wymaga do działania zarówno gry podstawowej, jak i wszystkich wydanych wcześniej dodatków.

Europa Universalis III: Walka o tron
Europa Universalis III: Walka o tron

dodatek do gry15 grudnia 2009

Trzeci oficjalny dodatek do popularnej gry strategicznej Europa Universalis III z 2007 roku. Rozszerzenie zatytułowane Walka o Tron (oryg. Heir to the Throne) wprowadza do gry macierzystej całą masę innowacji, których głównym celem jest jeszcze większe zbliżenie rozgrywki do realiów historycznych i problemów, z jakimi borykali się władcy na przestrzeni lat. Przede wszystkim znacząco zwiększono znaczenie wypowiadanych wojen, a każdy konflikt ma swój początek oraz określone cele (casus belli). Wpływ na dyplomatyczne relacje poszczególnych nacji mają teraz także więzy rodzinne pomiędzy władcami, a każdy z monarchów musi nieustannie troszczyć się o legitymizację swojej władzy. Wśród innych nowości wymienić warto również zwiększenie roli papieża i Watykanu, wpływ rozwoju technologii na skuteczność doradców, nowe możliwości dyplomatyczne państw republikańskich oraz większą aktywność piratów, przekładającą się na bezpieczeństwo na morzach i oceanach.

Europa Universalis III: In Nomine
Europa Universalis III: In Nomine

dodatek do gry28 maja 2008

Kolejny niesamodzielny dodatek do trzeciej odsłony serii Europa Universalis, wymagający do działania zarówno gry podstawowej, jak i poprzedniego rozszerzenia Napoleon’s Ambition. In Nomine przenosi nas w czasie do roku 1399, kiedy na tron angielski wstępuje Henryk IV. Rozszerzone ramy chronologiczne produkcji pozwoliły zaś na wprowadzenie do rozgrywki kolejnych ważnych wydarzeń historycznych, np. mongolskiej inwazji na Turcję, wojny stuletniej czy upadku Cesarstwa Bizantyjskiego. Oprócz konfliktów międzynarodowych, zmagamy się także z problemami wewnątrzpaństwowymi, takimi jak jednoczenie Wielkiej Brytanii czy konflikty na tle religijnym (reformacja i kontrreformacja). Kluczowe nowości w samej mechanice rozgrywki to znaczące poszerzenie aspektu dyplomatycznego oraz nowy system misji, zapobiegający zbytniej liniowości w grze.

Europa Universalis III: Napoleon's Ambition
Europa Universalis III: Napoleon's Ambition

dodatek do gry22 sierpnia 2007

Pierwsze duże rozszerzenie DLC do gry Europa Universalis III firmy Paradox Interactive. Dodatek zatytułowany Napoleon’s Ambition skierowany jest głównie do graczy, którym nie spodobała się zbytnia rozbieżność gry podstawowej z faktycznymi wydarzeniami historycznymi. Jak sama nazwa wskazuje, rozszerza on nieco ramy czasowe rozgrywki do początków XIX wieku, pozwalając przeżyć Wielką Rewolucję Francuską i zareagować na terytorialne zapędy Napoleona (bądź samemu pokierować jego ekspansją). Wraz z wprowadzeniem nowego okresu, w grze możemy korzystać z porad odpowiadających historycznym realiom doradców oraz zaktualizowanej mapy politycznej świata, wprowadzającej do rozgrywki nowe idee narodowe i jednostki wojskowe. W stosunku do gry podstawowej poprawiono też interfejs użytkownika i dodano nowe możliwości wpływania na rozwój państwa, np. bardziej szczegółowe zarządzanie handlem.

Medieval SpritePack

cena: 8,00 zł

DLC8 grudnia 2011

Pakiet 16 dodatkowych strojów dla jednostek państw Europy Zachodniej XV wieku.

Revolution SpritePack

cena: 8,00 zł

DLC8 grudnia 2011

Pakiet 16 dodatkowych strojów dla jednostek państw Europy Zachodniej przełomu XVIII i XIX wieku.

Reformation SpritePack

cena: 8,00 zł

DLC1 grudnia 2011

Pakiet 16 dodatkowych strojów dla jednostek państw zachodnich XVI i XVII wieku.

Enlightenment SpritePack

cena: 8,00 zł

DLC1 grudnia 2011

Pakiet 16 dodatkowych strojów dla jednostek państw zachodnich XVIII wieku.

Eastern: AD 1400 Spritepack

cena: 8,00 zł

DLC23 czerwca 2011

Pakiet 16 dodatkowych strojów dla jednostek państw Europy Wschodniej XV wieku.

Western: AD 1400 Spritepack

cena: 8,00 zł

DLC23 czerwca 2011

Pakiet 16 dodatkowych strojów dla jednostek państw Europy Zachodniej XV wieku.