Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Redakcja poleca gry 2000

Na poniższej liście znajdują się gry wydane w 2000 roku, którym redakcja przyznała znak rekomendacji.

Project IGI
Project IGI

Akcji 15 grudnia 2000

Strzelanka FPP, w której jako komandos SAS bierzemy udział w tajnych operacjach wojskowych. Akcja gry toczy się na terenach byłego Związku Radzieckiego, w czasach korupcji i szantażu. Mocną stroną jest silnik fizyczny, który sprawia, że środowisko nie tylko wygląda realnie, ale także oddziałuje na gracza. Przykładowo kule przebijają drewno, podłogi, ale odbijają się od metalu.

PC

Diablo II
Diablo II

RPG 29 czerwca 2000

Diablo II jest sequelem wydanej w 1996 roku gry action-RPG, autorstwa studia Blizzard North. Fabuła kontynuuje wątki z pierwszej części. Pan Grozy – tytułowy Diablo został pokonany, ale nie unicestwiony. Demon zdołał opętać swego pogromcę i jako Mroczny Wędrowiec zamierza wyzwolić swoich braci – Mefista oraz Baala, by objąć władanie nad światem Sanktuarium. Złu może stawić czoła tylko bohater kierowany przez gracza.

PC

Baldur's Gate II: Cienie Amn
Baldur's Gate II: Cienie Amn

RPG 22 września 2000

Oderwij się od rzeczywistości i przenieś do nieznanej krainy Amn, gdzie czekają cię niesamowite przygody i walki w świecie AD&D Forgotten Realms. Bohater Wrót Baldura powraca by znowu walczyć ze złem.

PC

Deus Ex
Deus Ex

RPG 22 czerwca 2000

Cyberpunkowa gra FPP z elementami strzelanki oraz RPG, wyprodukowana przez Ion Storm. Ta klasyka gatunku przedstawia losy agenta J. C. Dentona, którego zadaniem jest rozwikłanie intrygi w świecie przyszłości, gdzie chlebem powszednim są biocybernetyczne wszczepy i modyfikacje organizmu ludzkiego. Gra ma świetną fabułę, ładną grafikę i niepowtarzalny klimat.

PC

Najdłuższa Podróż
Najdłuższa Podróż

Przygodowe 20 kwietnia 2000

The Longest Journey to klasyczna gra przygodowa, wyprodukowana przez zespół deweloperski studia FunCom. Główna bohaterka - April Ryan musi uratować dwa bliźniacze światy: Arcadię i Stark. Gra korzysta z interfejsu typu "point & click". Gracze mają okazję porozmawiać z 50 bohaterami niezależnymi i odwiedzić ponad 100 lokacji.

PC

The Sims
The Sims

Symulacje 2 lutego 2000

The Sims to pierwsza odsłona niezwykle popularnego cyklu symulacji życia. Gra wyprodukowana została przez studio Maxis. Gracze przejmują kontrolę nad życiem wirtualnych postaci, starając się zaspakajać ich podstawowe potrzeby i kierować rozwojem. Twórcy zadbali także o narzędzia architektoniczne, pozwalające kształtować otoczenie Simów.

PC

Icewind Dale
Icewind Dale

RPG 29 czerwca 2000

Izometryczna gra cRPG oparta na zasadach drugiej edycji systemu Advanced Dungeons & Dragons. Akcja toczy się w Dolinie Lodowego Wichru położonej na odległej północy świata Forgotten Realms. Kontrolujemy drużynę śmiałków, która musi zmierzyć się z antycznym złem. Walki odbywają się w czasie rzeczywistym.

PC

American McGee's Alice
American McGee's Alice

Przygodowe 22 listopada 2000

Krwawa i mroczna adaptacja baśni Alicja w Krainie Czarów, w której Alicja musi rozprawić się ze złą Królową Kier przy pomocy całego arsenału zabójczej broni. Mechanika zabawy łączy typowo platformówkową eksplorację dużych trójwymiarowych poziomów z systemem walki zrealizowanym jak w najlepszych strzelankach.

PC

Colin McRae Rally 2.0
Colin McRae Rally 2.0

Wyścigi 10 grudnia 2000

Druga odsłona znanej serii wyścigów, którą firmuje jeden z najlepszych kierowców rajdowych. Twórcy gry przygotowali ponad 90 odcinków, z których część umiejscowiono w nowych państwach: Finlandii, Kenii oraz Włoszech. Standardowo do wyboru otrzymujemy pokaźny zestaw prawdziwych samochodów. „Dwójka” to także ulepszona grafika, lepszy model jazdy i rozbudowany tryb multiplayer.

PC

Sea Dogs
Sea Dogs

Akcji 2 grudnia 2000

Sea Dogs jest przygodową grą akcji, w której gracze mają okazję zasmakować życia XVII-wiecznego pirata lub odważnego brytyjskiego marynarza. Tytuł wyprodukowany został przez studio Akella. Gra łączy elementy przygodówki, cRPG, a nawet strategii czasu rzeczywistego. Do jej atutów zaliczyć można nieliniową fabułę oraz ponad 60-minutową ścieżkę dźwiękową nagraną przez moskiewskich filharmoników.

PC

Thief 2: The Metal Age
Thief 2: The Metal Age

Akcji 23 marca 2000

Thife 2: The Metal Age to druga część popularnej serii pierszoosobowych skradanek studia Looking Glass Technologies. Gracz ponownie wciela się w rolę Garretta, wyjątkowo zdolnego, średniowiecznego złodzieja, który tym razem musi zmierzyć się z przywódcami trzech groźnych frakcji. Rozgrywka łączy elementy gry akcji, przygodówki i cRPG.

PC

Airfix Dogfighter
Airfix Dogfighter

Zręcznościowe 2 listopada 2000

Airfix Dogfighter to połączenie dynamicznej gry zręcznościowej i uproszczonego symulatora lotu. Jako gracz wcielasz się w rolę pilota modeli samolotów bojowych z okresu II Wojny Światowej.

PC

Need for Speed: Porsche 2000
Need for Speed: Porsche 2000

Wyścigi 23 marca 2000

Gra wyścigowa należąca do stworzonej przez Electronic Arts serii Need for Speed. Tym razem autorzy skoncentrowali się wyłącznie na samochodach firmy Porsche, dzięki czemu możemy poznać 50 lat jej historii. Do naszej dyspozycji oddano 80 modeli ,od pierwszego 356 z 1950 roku po najnowszy model 2000 911 Turbo.

PC

Giants: Obywatel Kabuto
Giants: Obywatel Kabuto

Akcji 7 grudnia 2000

Zwariowana gra akcji łącząca strzelankę z lekkimi elementami RTS w postaci zarządzania surowcami i wznoszenia budynków, Akcja toczy się obcej planecie, na której wojnę toczą ze sobą trzy strony : przypominające rusałki morskie kobiety, olbrzymiego potwora imieniem Kabuto oraz komiczny awanturnicy, którzy musieli lądować awaryjnie w tej krainie.

PC

Earth 2150: Escape from the Blue Planet
Earth 2150: Escape from the Blue Planet

Strategiczne 13 czerwca 2000

Ziemię i jej księżyc czeka kosmiczna katastrofa. Jedyną nadzieją na ocalenie jest ucieczka. Ponieważ do zbudowania jednostek ewakuacyjnych potrzebne są duże ilości surowców przeżyje ten, który przejmie nad nimi kontrolę.

PC

Half-Life: Counter-Strike
Half-Life: Counter-Strike

Akcji 23 listopada 2000

Najsłynniejszy MOD do gry Half-Life, zmieniający ją w taktyczne pole walki do rozgrywki drużynowej w Internecie. Gracz opowiada się po stronie specjalnej grupy antyterrorystycznej lub przyłącza się do terrorystów.

PC

Rune (2000)
Rune (2000)

Akcji 31 października 2000

Rune jest przygodową grą akcji, inspirowaną wątkami mitologii nordyckiej. Kierując poczynaniami młodego wojownika imieniem Ragnar gracze próbują odkryć źródło zła zagrażającego wikingom. Deweloperzy ze studia Human Head przygotowali 25 pełnych wyzwań poziomów w trybie single player oraz opcję rozgrywki wieloosobowej, w której może brać udział 16 osób.

PC

Sudden Strike
Sudden Strike

Strategiczne 26 października 2000

Sudden Strike to rozbudowana strategia czasu rzeczywistego, przygotowana przez studio deweloperskie Fireglow. Akcja gry osadzona została w realiach II wojny światowej, a gracze mogą wcielić się w role dowodzących wojskami brytyjskimi, radzieckimi lub niemieckimi. Twórcy zadbali o skomplikowane, bazujące na historycznych źródłach scenariusze, rozgrywane na olbrzymich planszach i przy udziale setek jednostek.

PC

Vampire The Masquerade: Redemption
Vampire The Masquerade: Redemption

RPG 7 czerwca 2000

Rozgrywająca się na przestrzeni 800 lat opowieść o miłości, zemście i krwiopijcach. Przemieniony w wampira francuski rycerz Christof Romuald poszukuje sposobu, by uratować ukochaną Anezkę i ocalić swą duszę skazaną na wieczne potępienie.

PC

Delta Force: Land Warrior
Delta Force: Land Warrior

Akcji 8 listopada 2000

Po raz trzeci mamy możliwość wcielić się w rolę komandosa elitarnych sił specjalnych US Force. Tym razem gra oferuje całkowicie nowy, w pełni trójwymiarowy i akcelerowany engine graficzny.

PC

Championship Manager 2000/2001
Championship Manager 2000/2001

Sportowe 5 listopada 2000

Championship Manager Sezon 00/01 to rozbudowany menedżer piłkarski, wyprodukowany przez firmę Sports Interactive. Gracz wciela się w rolę zarządcy klubu futbolowego, a do jego obowiązków należy m.in. transferowanie zawodników, rozbudowa infrastruktury stadionowej oraz ustalanie strategii przedmeczowych. W bazie gry znalazły się informacje o 50 tys. piłkarzy występujących w 26 ligach.

PC

Shogun: Total War
Shogun: Total War

Strategiczne 13 czerwca 2000

Shogun: Total War to pierwsza odsłona strategicznej serii rozwijanej przez studio Creative Assembly. Akcja gry osadzona została w feudalnej Japonii, a gracze mają za zadanie poprowadzić swój klan do przejęcia władzy nad wyspiarskim krajem. Rozgrywka łączy elementy klasycznej strategii turowej z potyczkami rozgrywanymi w czasie rzeczywistym.

PC

The Sims: Światowe Życie
The Sims: Światowe Życie

Symulacje 30 sierpnia 2000

The Sims: Światowe Życie to pierwszy, oficjalny dodatek do symulacji życia The Sims. Rozszerzenie wprowadza szereg nowych karier, w których spełniać mogą się bohaterowie, a także ponad 120 przedmiotów i elementów otoczenia. Deweloperzy ze studia Maxis zwiększyli także liczbę sąsiadów, co pozwala kontrolować życie kolejnych rodzin.

PC

Warlords: Battlecry
Warlords: Battlecry

Strategiczne 5 lipca 2000

Warlords: Battlecry to wyprodukowana przez ekipę Strategic Studies Group strategia czasu rzeczywistego (RTS) z domieszką cRPG. Akcja gry osadzona została w świecie fantasy. Gracz kieruje poczynaniami bohatera, który ma za zadanie zniszczyć dwie Łzy Nieba zanim te sprowadzą kataklizm na mieszkańców wyspy Dawn. Tytuł wykorzystuje elementy mechaniki systemu fabularnego Dungeons & Dragons.

PC

Homeworld: Cataclysm
Homeworld: Cataclysm

Strategiczne 30 czerwca 2000

Kontynuacja znakomitej kosmicznej strategii czasu rzeczywistego Homeworld. W dalekiej przyszłości rasa Kushan wygnana niegdyś w odległe zakątki Galaktyki wraca na swą macierzystą planetę i podejmuje walkę z nowym wrogiem, zwanym Bestią.

PC

Starlancer
Starlancer

Symulacje 27 kwietnia 2000

Kosmiczny symulator, w którym gracze mogą spróbować swoich sił za sterami futurystycznych jednostek. W XXII wieku dwie zwaśnione frakcje ludzi toczą międzyplanetarną wojnę o prymat w Układzie Słonecznym.

PC

Combat Mission: Beyond Overlord
Combat Mission: Beyond Overlord

Strategiczne 19 czerwca 2000

Combat Mission: Beyond Overlord jest strategią turową w realiach II wojny światowej, stworzoną przez ekipę deweloperską studia Battlefront.com. Twórcy z dużą starannością o zgodność historycznymi realiami odtworzyli front zachodni - od lądowania w Normandii aż po kapitulację III Rzeszy. Gracze mają okazję dowodzić jednostkami na poziomie taktycznym, rozgrywając scenariusze bazujące na autentycznych operacjach militarnych z tego okresu.

PC