Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Redakcja poleca gry 1998

Na poniższej liście znajdują się gry wydane w 1998 roku, którym redakcja przyznała znak rekomendacji.

Fallout 2
Fallout 2

RPG 31 października 1998

Słynna gra RPG z taktyczną walką na tury o tematyce postapokaliptycznej, wyprodukowana przez studio Black Isle. Akcja rozgrywa się po wojnie nuklearnej. Jako bohater i wybraniec małej wioski wyruszamy w podróż przez wyniszczone, pustynne tereny, celem odnalezienia urządzenia G.E.C.K. Gra posiada niesamowitą fabułę, ogromne możliwości rozwoju postaci, świetną, dwuwymiarową grafikę z widokiem w rzucie izometrycznym, a przede wszystkim genialny klimat. Klasyka gatunku.

PC

Half-Life
Half-Life

Akcji 19 listopada 1998

Pierwszoosobowa strzelanka utrzymana w klimatach science fiction i debiutancka produkcja legendarnego studia Valve Software. Jako Gordon Freeman, naukowiec pracujący w ośrodku badawczym Black Mesa, musimy zmierzyć się zarówno z agresywnymi kosmitami przybyłymi na Ziemię w wyniku nieudanego eksperymentu, jak i żołnierzami wysłanymi by zatuszować całą sprawę.

PC

Wrota Baldura
Wrota Baldura

RPG 23 grudnia 1998

Gdy nastała najmroczniejsza godzina dla gier cRPG, a co poniektórzy sugerowali już koniec gatunku, pojawił się na ratunek rycerz na białym koniu w postaci rewelacyjnego Baldur's Gate.

PC

Unreal
Unreal

Akcji 15 maja 1998

Unreal to osadzona w klimatach science-fiction pierwszoosobowa strzelanina (FPS), wyprodukowana przez studio deweloperskie Epic Games. Fabuła gry przedstawia losy rozbitka, który po katastrofie statku kosmicznego trafia na planetę Na Pali. Gracz ma za zadanie pomóc jej rdzennym mieszkańcom pozbyć się najeźdźców przybyłych z Imperium Skaarj.

PC

Thief: The Dark Project
Thief: The Dark Project

Akcji 2 grudnia 1998

Thief: The Dark Project to pierwsza odsłona przygód mistrza złodziejskiego fachu - Garretta. Gracz wciela się w tytułowego złodzieja, który opuszcza szeregi bractwa Strażników i rozpoczyna pracę na własny rachunek we wzorowanym na średniowiecze, fantastycznym świecie. Gra została wyprodukowana przez studio Looking Glass Technologies i stała się prekursorem gatunku pierwszoosobowych skradanek, łącząc elementy akcji, przygodówki i cRPG.

PC

Commandos: Za linią wroga
Commandos: Za linią wroga

Strategiczne 30 czerwca 1998

Taktyczna strategia czasu rzeczywistego rozgrywająca się w czasie II Wojny Światowej. Dowodzisz grupą komandosów, przed którą postawiono szereg zadań dywersyjnych na tyłach wroga. Każdy podwładny ma inne umiejętności i wykorzystanie ich wszystkich jest kluczem do sukcesu. Do wykonania jest 26 misji, każda o odmiennym charakterze i poziomie trudności.

PC

The Settlers III
The Settlers III

Strategiczne 13 października 1998

Trzecia odsłona serii The Settlers wyprodukowana i wydana przez firmę Blue Byte Software. Gra, choć zaliczana jest do gatunku strategii czasu rzeczywistego (RTS), odznacza się bardzo rozbudowanym aspektem ekonomicznym.

PC

StarCraft
StarCraft

Strategiczne 28 marca 1998

StarCraft to zaliczana do klasyki gatunku strategia czasu rzeczywistego wyprodukowana przez firmę Blizzard Entertainment. W odległej przyszłości trzy rasy - Ziemianie, Protossi i Zergowie - walczą o przetrwanie. W trybie rozgrywki dla pojedynczego gracza gra oferuje 3 rozbudowane kampanie, przedstawiające wciągającą historię zmagań o los galaktyki. Twórcy zadbali również o funkcjonalny multiplayer, przewidziany dla maksymalnie 8 uczestników zabawy.

PC

Might and Magic VI: Mandate of Heaven
Might and Magic VI: Mandate of Heaven

RPG 15 kwietnia 1998

Szósta odsłona cyklu klasycznych gier cRPG, której akcja została tym razem osadzona w fantastycznym królestwie Enroth, pogrążonym w konflikcie z groźnymi wyznawcami apokalipsy. Gracz kieruje poczynaniami drużyny śmiałków, którzy próbują powstrzymać szerzący się chaos. Deweloperzy ze studia New World Computing zadbali o olbrzymi świat, w którym czekają nas setki misji do wykonania.

PC

Colin McRae Rally (1998)
Colin McRae Rally (1998)

Wyścigi 18 grudnia 1998

Rajdy samochodowe firmowane przez mistrza świata Colina McRea, znanego jako Latający Szkot, pozwalają wczuć się w rolę kierowcy rajdowego prowadzącego znane wyścigowe maszyny. Można ścigać się jednym z 12 autentycznych samochodów na ponad 52 trasach rajdowych umiejscowionych w ośmiu państwach.

PC

Myth II: Duszożerca
Myth II: Duszożerca

Strategiczne 30 listopada 1998

Myth II: Duszożerca to kontynuacja bestsellerowej gry taktycznej czasu rzeczywistego wyprodukowanej i wydanej przez firmę Bungie Software. 60 lat po Wielkiej Wojnie legiony mroku, dowodzone przez generała Soulblightera, znów zagrażają światu.

PC

Freespace: Wielka Wojna
Freespace: Wielka Wojna

Symulacje 12 marca 1998

Freespace: Wielka Wojna to zrealizowany z rozmachem kosmiczny symulator, stworzony przez studio deweloperskie Volition. Akcja gry osadzona została w odległej przyszłości, a gracz w pilota Ziemskiej Floty Galaktycznej, która ostatkiem sił próbuje powstrzymać przybyłą z dalekich zakątków Wszechświata bezlitosną rasę Sheevan.

PC