Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Redakcja poleca gry 1999

Na poniższej liście znajdują się gry wydane w 1999 roku, którym redakcja przyznała znak rekomendacji.

Command & Conquer: Tiberian Sun
Command & Conquer: Tiberian Sun

Strategiczne 24 sierpnia 1999

Tiberian Sun to bezpośrednia kontynuacja gry Command & Conquer (nieoficjalnie zatytułowanej Tiberian Dawn), która po raz drugi pozwoli Ci wziąć udział w bitwie pomiędzy siłami Bractwa Nod i międzynarodowym sojuszem wojskowym o nazwie Global Defense Initiative (GDI).

PC

Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia
Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia

Strategiczne 3 marca 1999

Trzecia odsłona legendarnego cyklu turowych strategii fantasy. Kierowani przez graczy bohaterowie przemierzają krainy wraz ze swoimi wojskami, odkrywają nowe terytoria, szukają magicznych artefaktów i skarbów, oraz prowadzą armie do boju. W porównaniu z poprzednimi częściami m.in. zwiększono liczbę miast, wprowadzono nowe jednostki i czary oraz znacznie rozszerzono mapy.

PC

Faraon
Faraon

Strategiczne 30 października 1999

Strategia ekonomiczna rozgrywająca się w dolinie Nilu w latach 2900-700 p.n.e. Naszym zadaniem jest stworzenie dobrze funkcjonującej społeczności i zapewnienie jej dobrobytu. W tym celu wznosimy budynki, zbieramy surowce, prowadzimy handel i rozwijamy drzewko technologiczne.

PC

Planescape Torment
Planescape Torment

RPG 10 grudnia 1999

Klasyczna gra RPG opracowana przez zespół Black Isle Studios w oparciu o drugą edycję systemu Advanced Dungeons & Dragons. Główny bohater – Bezimienny – stara się nie tylko poznać prawdę na temat swojej tożsamości, lecz także uzyskać odpowiedź na wielokrotnie przewijające się w toku przygody pytanie „Co może zmienić naturę człowieka?”. Choć starcia z przeciwnikami, toczone w czasie rzeczywistym z opcją aktywnej pauzy, są tutaj obecne, filar rozgrywki stanowią dialogi, eksploracja oryginalnego świata oraz wykonywanie niezliczonych zadań fabularnych i misji pobocznych.

PC

System Shock 2
System Shock 2

RPG 11 sierpnia 1999

Kontynuacja wydanej w 1994 roku gry akcji System Shock. Wcielając się w rolę bezimiennego żołnierza gracze muszą odkryć, co stało się na statku kosmicznym Von Braun i zażegnać niebezpieczeństwo, jakie zagraża mieszkańcom Ziemi.

PC

Age of Empires II: The Age of the Kings
Age of Empires II: The Age of the Kings

Strategiczne 28 września 1999

Druga część znanej i popularnej serii gier strategicznych. Przenosimy się w niej do Średniowiecza, aby przejąć władzę nad jedną z kilkunastu cywilizacji i poprowadzić ją do zwycięstwa. Sukces możemy odnieść na kilka sposobów – np. budując potęgę militarną lub ekonomiczną. Twórcy tytułu wprowadzili do niego wiele nowych rozwiązań względem pierwowzoru.

PC

Unreal Tournament (1999)
Unreal Tournament (1999)

Akcji 23 listopada 1999

Gra bazująca na klasycznym FPS-ie Unreal stworzonym przez Epic Games, jednak przeznaczona przede wszystkim do rozgrywki wieloosobowej. Futurystyczny Unreal Tournament uznawany jest za największego konkurenta dla Quake III: Arena.

PC

Homeworld
Homeworld

Strategiczne 28 września 1999

Strategia czasu rzeczywistego tocząca się w przestrzeli kosmicznej, która dzięki swej innowacyjności zmieniła pojęcie 3D w odniesieniu do strategii czasu rzeczywistego i przeszła do kanonu gatunku.

PC

Might and Magic VII: For Blood and Honor
Might and Magic VII: For Blood and Honor

RPG 9 czerwca 1999

Siódma część jednej z najsłynniejszych serii cRPG, która przez lata zyskała całą masę fanów i zwolenników. W czasach, gdy napięcia między ludźmi a elfami sięgają zenitu, gildia nekromantów zaczyna po cichu realizować swe ponure zamysły, zagrażające przyszłości Erathii. Tylko gracz może przywrócić porządek.

PC

Driver (1999)
Driver (1999)

Wyścigi 30 września 1999

Inspirowana klasycznymi filmami z lat 60. i 70. ubiegłego wieku gra wyścigowa z elementami fabularnymi. Gracze wcielają się w tajnego funkcjonariusza policji, który rozpracowuje mafijne struktury wykonując zadania zlecane przez gangsterów.

PC

Freespace 2
Freespace 2

Symulacje 1 października 1999

Kontynuacja Freespace: Wielka Wojna. Jest to jeden z najlepszych przedstawicieli gatunku zręcznościowych kosmicznych symulatorów lotu z prawdziwie epicką fabułą i doskonałą grafiką. Gra oferuje 30 misji w trybie dla pojedynczego gracza, w których bierze udział ponad 70 różnorodnych jednostek.

PC

SimCity 3000
SimCity 3000

Strategiczne 27 stycznia 1999

SimCity jest trzecią pełnoprawną odsłoną cyklu strategii ekonomicznych, rozwijanego przez firmę Maxis. Gracz ponownie ma okazję spróbować swoich sił w roli budowniczego i zarządcy dużej metropolii. Twórcy gry położyli nacisk na aspekt symulacji życia miasta, co przełożyło się na wzrost liczby zależności pomiędzy poszczególnymi czynnikami społeczno-ekonomicznymi.

PC

SWAT 3: Close Quarters Battle
SWAT 3: Close Quarters Battle

Akcji 18 listopada 1999

SWAT 3 łączy w sobie elementy gry taktyczno-strategicznej z klasyczną grą akcji. Efektem takiego połączenia jest wyjątkowo interesująca gra, zarówno w trybie single jak i multiplayer.

PC

Sid Meier's Alpha Centauri
Sid Meier's Alpha Centauri

Strategiczne 10 lutego 1999

Skolonizowanie obcej planety, pokonanie jej rdzennych mieszkańców i innych pretendentów do władzy to wyzwanie jakie stawia przed graczem Alpha Centauri, kolejna gra legendarnego Sida Meiera.

PC

Delta Force 2
Delta Force 2

Akcji 3 listopada 1999

Kontynuacja popularnej taktycznej strzelani studia Novalogic. Ponownie wcielamy się w żołnierza tytułowego oddziału specjalnego armii Stanów Zjednoczonych. Autorzy przygotowali 40 nowych misji i znacząco poprawili oprawę graficzną. Gra umożliwia zabawę solo lub w trybie multiplayer. Rozgrywkę dodatkowo wydłuża rozbudowany edytor poziomów.

PC

Theme Park World
Theme Park World

Strategiczne 3 listopada 1999

Theme Park World to przygotowana przez zespół deweloperski studia Bullfrog Productions strategia ekonomiczna, pozwalająca wcielić się w rolę dyrektora wirtualnego parku rozrywki. Gracz nie tylko może zarządzać wesołym miasteczkiem, ale także projektować jego atrakcje, a nawet zwiedzać go i bawić się w nim.

PC

Asheron's Call
Asheron's Call

RPG 2 listopada 1999

Jedna z klasycznych gier RPG, stworzona przez studio Turbine. W produkcji przenosimy się do świata fantasy wypełnionego zadaniami i potworami. Każdy z graczy kreuje własną postać i eksploruje kolejne krainy. W swoim czasie tytuł zaskakiwał bardzo ładną grafikę i ciekawą rozgrywką.

PC

Championship Manager 3
Championship Manager 3

Sportowe 15 marca 1999

Trzecie wydanie niezwykle popularnego managera piłkarskiego, wprowadzające wiele nowych możliwości oraz nowe ligi zagraniczne z oryginalnymi składami.

PC