Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Redakcja poleca gry 1991

Na poniższej liście znajdują się gry wydane w 1991 roku, którym redakcja przyznała znak rekomendacji.

Lemmings
Lemmings

Logiczne 6 kwietnia 1991

Jedna z najsłynniejszych gier komputerowych, w której musimy przeprowadzić tytułowe lemingi przez 120, pełnych niebezpieczeństw plansz. Pozycja absolutnie obowiązkowa dla fanów gier logicznych.

PC

Sid Meier's Civilization
Sid Meier's Civilization

Strategiczne 21 kwietnia 1991

Niezwykła i przełomowa gra strategiczno-ekonomiczna pozwalająca nam dowolnie sterować rozwojem całej cywilizacji w sferze militarnej, ekonomicznej i kulturowej począwszy od roku 4000 przed naszą erą, aż do czasów dzisiejszych wieku XX.

PC

Castles
Castles

Strategiczne 20 sierpnia 1991

Castles to interesująca gra strategiczna, w której Twoim nadrzędnym zadaniem będzie zaprojektowanie, budowa i utrzymanie średniowiecznego zamku a także jego obrona przed żądnymi krwi sąsiadami.

PC

Gobliiins
Gobliiins

Przygodowe 6 kwietnia 1991

Sympatyczna gra przygodowa, opowiadająca o perypetiach trójki tytułowych stworków, których zadaniem jest odszukać winowajcy choroby psychicznej króla.

PC

Wing Commander II: Vengeance of Kilrathi
Wing Commander II: Vengeance of Kilrathi

Symulacje 20 września 1991

TCS Tiger’s Claw zostaje zniszczony przez niewidzialne myśliwce wroga, a bohater zdegradowany i przeniesiony na tyły. Jednak w stronę Ziemi zbliża się armada okrętów Kilrathi, a my możemy dowieść swojej niewinności w walce.

PC

4D Sports Boxing
4D Sports Boxing

Sportowe 2 września 1991

Przemyślana i rozbudowana gra (jak na czasy swego powstania - rok 1991), traktująca o boksie, niezwykle widowiskowej i brutalnej dyscyplinie sportowej.

PC

The Blues Brothers
The Blues Brothers

Zręcznościowe 12 marca 1991

The Blues Brothers to opracowana przez firmę Titus Interactive gra zręcznościowa, która nawiązuje do słynnego filmu Johna Landisa z 1980 roku z Johnem Belushim i Danem Aykroydem w rolach głównych.

PC