Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Redakcja poleca gry 1991

Na poniższej liście znajdują się gry wydane w 1991 roku, którym redakcja przyznała znak rekomendacji.

Sid Meier's Civilization
Sid Meier's Civilization

Strategiczne 21 kwietnia 1991

Pierwsza odsłona kultowej serii gier strategiczno-ekonomicznych, pozwalającej dowolnie pokierować rozwojem wybranej cywilizacji przez całe tysiąclecia. W Sid Meier's Civilization rozpoczynamy zabawę w roku 4000 przed naszą erą i prowadzimy naszą nację aż do futurystycznych czasów kolonizacji kosmosu. Gracz może obrać drogę pokojowego rozwoju swego państwa, ukierunkowując główne wysiłki na naukę albo kulturę, lub też skupić się na podboju militarnym – każda z tych dróg może poprowadzić umiejętnego przywódcę do dominacji nad rywalizującymi nacjami. Do naszych obowiązków należą między innymi: rozbudowa armii, tworzenie i rozwój miast, budowa cudów świata, wynajdowanie nowych technologii, kierowanie polityką zagraniczną państwa, ustalanie jego ustroju politycznego, zajmowanie się handlem oraz toczenie wielkich wojen. Wszystkie te akcje rozgrywają się w turach. Sid Meier's Civilization wyróżnia się skomplikowanymi zależnościami ekonomiczno-społecznymi oraz opcjami rozwoju naukowego i militarnego.

PC

Lemmings (1991)
Lemmings (1991)

Logiczne 6 kwietnia 1991

Jedna z najsłynniejszych gier komputerowych, w której musimy przeprowadzić tytułowe lemingi przez 120, pełnych niebezpieczeństw plansz. Pozycja absolutnie obowiązkowa dla fanów gier logicznych.

PC

Castles
Castles

Strategiczne 20 sierpnia 1991

Castles to interesująca gra strategiczna, w której Twoim nadrzędnym zadaniem będzie zaprojektowanie, budowa i utrzymanie średniowiecznego zamku a także jego obrona przed żądnymi krwi sąsiadami.

PC

Gobliiins
Gobliiins

Przygodowe 6 kwietnia 1991

Sympatyczna gra przygodowa, opowiadająca o perypetiach trójki tytułowych stworków, których zadaniem jest odszukać winowajcy choroby psychicznej króla.

PC

Wing Commander II: Vengeance of Kilrathi
Wing Commander II: Vengeance of Kilrathi

Symulacje 20 września 1991

TCS Tiger’s Claw zostaje zniszczony przez niewidzialne myśliwce wroga, a bohater zdegradowany i przeniesiony na tyły. Jednak w stronę Ziemi zbliża się armada okrętów Kilrathi, a my możemy dowieść swojej niewinności w walce.

PC

4D Sports Boxing
4D Sports Boxing

Sportowe 2 września 1991

Przemyślana i rozbudowana gra (jak na czasy swego powstania - rok 1991), traktująca o boksie, niezwykle widowiskowej i brutalnej dyscyplinie sportowej.

PC

The Blues Brothers
The Blues Brothers

Zręcznościowe 12 marca 1991

The Blues Brothers to opracowana przez firmę Titus Interactive gra zręcznościowa, która nawiązuje do słynnego filmu Johna Landisa z 1980 roku z Johnem Belushim i Danem Aykroydem w rolach głównych.

PC