Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Battlefield 2142 - poradnik do gry

Battlefield 2142 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Shuhia Taiba | Analiza map | Battlefield 2142 poradnik Battlefield 2142

Shuhia Taiba

Nazwa mapy: Shuhia Taiba - Shuhia Taiba | Analiza map | Battlefield 2142 - Battlefield 2142 - poradnik do gry

Nazwa mapy: Shuhia Taiba

Lokacja: Północny Egipt

Tryb: Conquest: Head-On

Opis mapy: Miejsce walk to pustynna równina, pośrodku której znajduje się pasmo górskie. Właśnie w owych górach toczy się zdecydowanie największa część walk, między innymi dlatego, że znajdują się tam aż trzy flagi. O wspomnianych terenach równinnych też nie należy zapominać podczas walki, gdyż to właśnie ze znajdujących się nań posterunków można sprawnie wyprowadzać pancerne ataki na masyw górski (i vice versa). Na planszy dominują czołgi i battlewalkery, piechota ma coś do powiedzenia jedynie w okolicy trzech spawnów pośrodku mapy. Do przejmowania flag leżących blisko wrogich baz głównych wykorzystuje się maszyny transportu powietrznego. Mapa jest symetryczna, zespoły mają wyjątkowo równe szanse. Najczęściej spotykana piechota to inżynierowie i zwiadowcy. Rola pozostałych klas jest niewielka.

Analiza: Zielony owal oznacza najważniejsze miejsce na planszy, czyli łańcuch gór na którym umiejscowione zostały aż trzy posterunki. Zespół kontrolujący je ma bardzo dużą przewagę, gdyż otwiera mu to drogę lądową do flag położonych tuż przy głównej bazie wroga. Rola maszyn pancernych jest na Shuhia Taiba olbrzymia, głównie dzięki temu że przy każdym spawnie (z wyjątkiem tego po środku masywu górskiego) można znaleźć ciężki sprzęt - czołgi lub battlewalkery. Maszyny latające można znaleźć jednak tylko w głównych posterunkach [I] i [II]. Flagi [III] i [IV] są szczególnie ważne, gdyż z nich można szybko atakować teren górski pojazdami pancernymi. Ciekawe miejsca dla snajperów pojawiają się tylko w centralnej części mapy, w górach. Punkt [1] to okrągły biały budynek, na który można się dostać tylko maszynami powietrznymi. Bardzo dobrze widać z niego okoliczne flagi. [2] i [3] to zespół budowli i cystern połączonych metalowymi kładkami. Doskonale z nich widać najbliższe posterunki.

Strategia dla EU: Maszyny latające powinny skierować się w stronę masywu i zająć jak najwięcej znajdujących się tam flag i przygotować się na atak przeciwnika. Tymczasem, żołnierze w pojazdach zwiadowczych koniecznie muszą zająć posterunki znajdujące się w okolicy głównej bazy, zabrać z nich pojazdy pancerne i wspomóc swoich kolegów w obronie masywu górskiego. Ładunki wybuchowe, zwłaszcza wszelkiego rodzaju miny, mogą okazać się tam wielce przydatne. Należy jednocześnie zwracać uwagę na to, czy przeciwnik nie próbuje przejąć jednej z flag na równinie po stronie głównej bazy EU. Jeśli faktycznie do tego dąży, jeden czołg z dwoma załogantami krążący w tamtej okolicy powinien załatwić tę sprawę. UD-6 Talon patrolujący przestrzeń powietrzną w tej okolicy również nie jest złym pomysłem. Gdy jednak przeciwnik zdoła opanować tereny górskie, można spróbować przyjąć tę samą taktykę i przewieźć własnych żołnierzy drogą powietrzną na jego tyły, i to niekoniecznie na tereny równinne - uderzenie na masyw górski również może przynieść zadowalające efekty.

Strategia dla PAC: Mapa została tak skonstruowana, że strategia dla PAC jest właściwie taka sama jak dla EU. Należy więc podzielić się na dwie grupy - pierwsza leci transporterem powietrznym zająć masyw górski, a druga przejmuje flagi na terenach równinnych, po czym wjeżdża na środek mapy sprzętem pancernym. Wywiąże się zażarta walka o teren górski, w czasie której można cichaczem przelecieć za linię frontu maszyną transportu powietrznego i przejąć znajdujące się tam flagi, odcinając w ten sposób przeciwnika od posiłków w postaci pojazdów pancernych.

Tryb Titan:

Rozmieszczenie silosów rakietowych pokrywa się z położeniem flag w trybie Conquest - Shuhia Taiba | Analiza map | Battlefield 2142 - Battlefield 2142 - poradnik do gry

Rozmieszczenie silosów rakietowych pokrywa się z położeniem flag w trybie Conquest. Najważniejszą - i w sumie jedyną - różnicą jest to, że w trybie Titan dostępna jest spora przestrzeń na południu, zaznaczona na zielono. Tą drogą da się wygodnie atakować statek przeciwnika drogą powietrzną, bez narażania się na naziemny sprzęt przeciwlotniczy. Niezłym pomysłem jest również przemieszczenie Titana w okolice wyrzutni nr 5 lub 4. Dzięki temu możliwa jest ochrona silosu z działek statku.