Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Battlefield 2142 - poradnik do gry

Battlefield 2142 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wstęp | Analiza map | Battlefield 2142 poradnik Battlefield 2142

Na kilku następnych stronach poradnika znajdują się objaśnienia i analizy wszystkich dziesięciu map. Od razu muszę zaznaczyć, że nie ma jedynego słusznego sposobu na wygranie rundy na danym terenie. Prezentowane poniżej opisy mają za zadanie pokazać, na co warto zwrócić uwagę i jak się poruszać, by uniknąć śmierci i jednocześnie przybliżyć drużynę do zwycięstwa.

Każda mapa występuje w przynajmniej dwóch wersjach - 16-osobowej i 32-osobowej. Niektóre mapy posiadają warianty 64-osobowe i 48-osobowe, stworzone na potrzeby trybu Titan. Ograniczyłem się do opisywania tylko tych dwóch ostatnich wersji, gdyż mniejsze różnią się przeważnie tylko dostępnością sprzętu ciężkiego i liczbą flag do przejęcia.

Kółkami z cyframi rzymskimi oznaczone są bazy obu drużyn, oraz miejsca, gdzie można znaleźć dużą ilość ciężkiego sprzętu. Szczegóły dotyczące tych punktów znajdują się przy analizach poszczególnych map. Oznaczenie w tekście - [cyfra rzymska].

Zielone kółka i obszary to miejsca wyjątkowe, na przykład ważne flagi i inne punkty strategiczne, a także ważne ścieżki, których kontrola ułatwia utrzymanie przeciwników w szachu. Szczegółowe opisy umieszczone zostały przy analizie danej mapy.

Różowe okręgi z cyframi oznaczają miejsca z dobrym punktem widokowym na pole bitwy, które mogą wykorzystać żołnierze z bronią przeciwpancerną i snajperzy. Oznaczenie w tekście - [cyfra arabska] .

Każda mapa została przeanalizowana i sprawdzona pod względem:

  • Ukształtowania terenu, możliwości poruszania się sprzętem ciężkim;
  • Dostępności stron konfliktu do flag, ze względu na odległości od głównych baz i samo ich położenie;
  • Możliwości poruszania się pojazdami po mapie, ze względu na ewentualne przeszkody i nierówności terenu;
  • Dostępności sprzętu ciężkiego, ze względu na jego ważność na polu bitwy.

Uważnie przyglądaj się mapie terenu i wyciągaj wnioski - jaką klasą grać, skąd brać potrzebne zespołowi maszyny i gdzie najbardziej potrzebne są posiłki.

Warto pamiętać również, że przy głównych bazach obu stron znajdują się urządzenia wykorzystywane przez komendanta (Commandera). Zwiadowca z ładunkami RDX może podkraść się do wrogich zabaweczek i wysadzić je w powietrze.