Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Battlefield 2142 - poradnik do gry

Battlefield 2142 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Walka snajperska | Taktyka | Battlefield 2142 poradnik Battlefield 2142

Walka snajperska

Zasada nr 1 - poznaj mapę pola bitwy.

W pracy snajpera bardzo ważna jest znajomość wszelkich miejsc, z których można strzelać do piechoty wroga. Dachy, góry, szczyty schodów - przeważnie każdy wysoko położony punkt nadaje się na punkt obserwacyjny i - tym samym - miejsce pracy snajpera.

Sekcja Analiza map w tym poradniku zawiera informacje na temat takich punktów.

Zasada nr 2 - często się przemieszczaj.

Zmienianie swojego położenia jest szalenie ważne. Kiedy znajdziesz się w miejscu, z którego da się zabić kilku wrogów, pomyśl już wtedy o kolejnym punkcie, do której się udasz. Konieczność przemieszczania się wynika z tego, iż snajper ma przewagę tylko wtedy, gdy wróg nie wie gdzie on jest.

Polecam zmianę miejsca po trzech zabójstwach lub w wypadku, gdy nieprzyjaciel nas dostrzeże i otworzy ogień. Przy poruszaniu się od punktu do punktu można skorzystać z aktywnego kamuflażu, co by bezpieczniej się biegało.

Zasada nr 3 - bądź szybki.

Szybkość przydaje się każdemu i to zawsze, ale snajperowi w szczególności. Nie trać czasu na celowanie w głowę wroga tylko staraj się jak najszybciej oddać celny strzał w cokolwiek. Ponadto, szybkie przechodzenie od jednej miejscówki snajperskiej do drugiej oraz szybkość w przykładaniu lunety do oka i wypatrywaniu celów przydaje się w walkach przeciwko wrogim snajperom.

Zasada nr 4 - zabezpieczaj swoje tyły.

Kiedy snajper wypatruje celu przez lunetę i nie zajmuje się niczym innym, cały świat przestaje dla niego istnieć. Jest to dość zgubne, ponieważ wroga piechota może do niego podejść od tyłu i zaatakować nawet nożem. W celu zabezpieczenia się, warto rozstawiać miny przeciwpiechotne APM w miejscach, z których przeciwnik może nadejść.

1 - Walka snajperska | Taktyka | Battlefield 2142 - Battlefield 2142 - poradnik do gry