Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Battlefield 2142 - poradnik do gry

Battlefield 2142 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Materiały wybuchowe | Uwagi dodatkowe | Battlefield 2142 poradnik Battlefield 2142

Materiały wybuchowe

Zestaw burzący RDX

Ładunki RDX to jeden z pierwszych możliwych do odblokowania sprzętów dla zwiadowcy. Maksymalnie można mieć przy sobie pięć tego typu bomb. Są one naprawdę niezłe, wybuchają z dużą siłą, a ponadto przyczepiają się do każdej powierzchni - ścian i pojazdów. Używanie zestawów RDX odbywa się poprzez upuszczenie ich (jednego lub kilku) za pomocą lewego przycisku myszy, a następnie wybranie detonatora radiowego prawym przyciskiem myszy i zdetonowanie bomb ponownym kliknięciem lewego przycisku myszy.

Dwa ładunki są w stanie kompletnie zniszczyć czołg i APC. Na battlewalkera potrzeba aż trzech ładunków. Wszystkie pozostałe występujące w grze pojazdy, podobnie jak piechociarzy, da się wysadzić w powietrze jedną bombą.

Zestawy RDX świetnie nadają się również do niszczenia konsol i rdzenia Titana. Problemem mogą być w takim przypadku żołnierze tego samego zespołu, którzy mogą ucierpieć od wybuchu.

Ładunki świetnie nadają się również do zastawiania pułapek: można, na przykład, zostawić kilka bomb w okolicach flagi, a następnie w ukryciu poczekać, aż wrogowie przyjdą ją przejąć, i wtedy dokonać detonacji - Materiały wybuchowe | Uwagi dodatkowe | Battlefield 2142 - Battlefield 2142 - poradnik do gry

Ładunki świetnie nadają się również do zastawiania pułapek: można, na przykład, zostawić kilka bomb w okolicach flagi, a następnie w ukryciu poczekać, aż wrogowie przyjdą ją przejąć, i wtedy dokonać detonacji. Polecam również zostawić kilka RDX-ów na drodze i zaczekać, aż jakiś wrogi czołg zechce nią przejechać.

Ładunki RDX da się zebrać z powrotem po ich wyrzuceniu.

Granaty

Granaty należą do grupy tych sprzętów, które trzeba najpierw odblokować, by móc ich używać. Zalicza się je do tzw. umiejętności, a to znaczy że niezależnie od wybranej przez nas klasy żołnierza, zawsze będziemy na starcie dostawać dwa granaty.

Rzucanie nimi wymaga treningu. Trzeba samemu nauczyć się, ile czasu zajmuje wyrzut, jak daleko leci granat oraz pod jakim kątem rzucać. Należy jednak pamiętać przede wszystkim o tym, że jest to broń przeciwpiechotna, nie zaś przeciwpancerna. Świetnie się sprawdza w gęstej zabudowie, szczególnie wtedy, gdy trzeba załatwić na cacy wrogich piechociarzy siedzących na dachu budynku, pod ścianą którego się znajdujemy.

Granatami możemy rzucać na dwa sposoby. Pierwszy polega na naciśnięciu lewego przycisku myszy. Dzięki temu oddamy najdalszy możliwy rzut. Przytrzymanie prawego przycisku myszy pozwoli na dobór siły rzutu - im dłużej będziemy wciskać guzik, tym dalej granat poleci.

Miny II-14 EMP i II-29

Oba rodzaje sprzętu trzeba najpierw odblokować, a znajdują się one na wyposażeniu inżynierów. Miny II-14 EMP można odblokować w pierwszej kolejności, następnie trzeba otworzyć sobie dostęp do narzędzia DysTek Repair v2.0, by móc potem odblokować bomby II-29.

Używanie min II-14 EMP jest banalne. Należy po prostu ją wybrać, a następnie rzucić na ziemię naciskając lewy przycisk myszy. Najlepiej jest zostawiać je na często uczęszczanych przez wroga drogach, a także w okolicach flag. Rozłożenie kilku jedna obok drugiej wykluczy ryzyko objechania przez wroga miny dookoła, nawet niechcący.

Bomby II-29 wymagają nieco innego podejścia - Materiały wybuchowe | Uwagi dodatkowe | Battlefield 2142 - Battlefield 2142 - poradnik do gry

Bomby II-29 wymagają nieco innego podejścia. Ich działanie polega na tym, że kiedy w ich zasięg wjedzie wrogi pojazd, one zaczynają lecieć w jego stronę, a w zetknięciu się z jego pancerzem wybuchają. Nie są zbyt silne, dlatego lepiej jest zostawiać kilka sztuk w jednym miejscu.

Bomby II-29 najlepiej zostawiać w miejscach, gdzie trudno je zauważyć, na przykład w dołach lub za rogami budynków - Materiały wybuchowe | Uwagi dodatkowe | Battlefield 2142 - Battlefield 2142 - poradnik do gry

Bomby II-29 najlepiej zostawiać w miejscach, gdzie trudno je zauważyć, na przykład w dołach lub za rogami budynków. To pozwoli na atak z zaskoczenia i przeciwnik nie będzie miał czasu na reakcję. Tego typu bombom mogą uciec tylko najszybsze wehikuły, a więc pojazdy zwiadowcze.

Miny przeciwpiechotne

Miny APM znajdują się na wyposażeniu zwiadowców. Jest to sprzęt wymagający uprzedniego odblokowania. Na szczęście, jest to jeden z pierwszych - obok ładunków RDX - elementów ekwipunku, jakie można sobie udostępnić.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to broń używana przeciwko wrogiej piechocie. Najlepiej jest zostawiać APM-y w ciasnych przejściach uczęszczanych przez wrogich żołnierzy. Dziury w płotach, schody i progi drzwi najlepiej się nadają na miejsce zasadzki.

Do rozbrajania bomb potrzebne jest urządzenie AE Defuser, znajduje się ono na wyposażeniu inżyniera i wymaga uprzedniego odblokowania - Materiały wybuchowe | Uwagi dodatkowe | Battlefield 2142 - Battlefield 2142 - poradnik do gry

Rozbrajanie ładunków wybuchowych

Do rozbrajania bomb potrzebne jest urządzenie AE Defuser, znajduje się ono na wyposażeniu inżyniera i wymaga uprzedniego odblokowania. Jest ono w stanie dezaktywować miny EMP i APM, bomby II-29 i zestawy RDX. Wystarczy podejść do ładunku i użyć na nim wspomniane urządzenie.