Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Battlefield 2142 - poradnik do gry

Battlefield 2142 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Członek drużyny | Rola na polu bitwy | Battlefield 2142 poradnik Battlefield 2142

Rola członka drużyny

W hierarchii wojskowej, członek drużyny jest najmniejszym (lecz nie najmniej ważnym) trybikiem wielkiej machiny wojennej. Jest on podległy swojemu dowódcy oraz komendantowi zespołu i nie może w żaden sposób kwestionować rozkazów, jakie otrzymuje (poza zwyczajnym niewykonywaniem ich). Niemniej jednak członek drużyny otrzymuje wiele różnych udogodnień wynikających z przynależności do niej.

Komendy idące "z góry" pomagają ustalić jakiś porządek w chaosie bitwy. Jeżeli tylko gracze zechcą stosować się do nich, zadanie komendanta staje się ułatwione - łatwiej mu pomagać drużynom poprzez ostrzały artyleryjskie i wysyłanie urządzeń szpiegowskich. Rozkazy zaznaczane są na mapie poprzez stosowny symbol (na przykład miecz oznacza atak, a tarcza obronę) oraz linię łączącą miejsce wykonywania tegoż rozkazu z naszym położeniem. Dodatkowo, możemy zaobserwować niewielkie błyskające światełko w miejscu, którego dotyczy komenda.

Innym ważnym udogodnieniem jest to, że dowódca drużyny jest chodzącym punktem odrodzenia - Członek drużyny | Rola na polu bitwy | Battlefield 2142 - Battlefield 2142 - poradnik do gry

Innym ważnym udogodnieniem jest to, że dowódca drużyny jest chodzącym punktem odrodzenia. W grze, wygląda to tak, jak na poniższym obrazku.

To, że każdy członek drużyny może odrodzić się przy swoim dowódcy sprawia, że wszyscy jej członkowie znajdują się blisko siebie, a to oznacza że mogą oni się nawzajem wspierać amunicją, lekami i ogniem z broni palnej - Członek drużyny | Rola na polu bitwy | Battlefield 2142 - Battlefield 2142 - poradnik do gry

To, że każdy członek drużyny może odrodzić się przy swoim dowódcy sprawia, że wszyscy jej członkowie znajdują się blisko siebie, a to oznacza że mogą oni się nawzajem wspierać amunicją, lekami i ogniem z broni palnej. Ponadto, drużyna może korzystać ze udogodnień swojego dowódcy (Squad Leader Spawn Beacon oraz latające roboty RD-4 Otus, SD-8 Accipiter).

Istnieje jeszcze system oznaczania wrogich jednostek NetBat, dzięki któremu wiemy, skąd może nadejść przeciwnik (więcej informacji o NetBat znajduje się w rozdziale Orientacja w terenie i komunikacja).

Warto również wspomnieć o ulepszeniach polowych. Jeżeli drużyna dobrze wykonuje swoje zadania na polu bitwy i przyczynia się do zwycięstwa całego zespołu, to po pewnym czasie otrzyma możliwość odblokowania sobie jakiegoś elementu wyposażenia. Z odblokowanego sprzętu można korzystać aż do opuszczenia serwera. Pasek postępu ulepszenia polowego znajduje się w lewym górnym rogu ekranu.

Będąc w drużynie, otrzymuje się dodatkowe punkty za zabijanie wrogów w okolicy miejsca rozkazu - Członek drużyny | Rola na polu bitwy | Battlefield 2142 - Battlefield 2142 - poradnik do gry

Będąc w drużynie, otrzymuje się dodatkowe punkty za zabijanie wrogów w okolicy miejsca rozkazu. Przykładowo, jeżeli dostaniemy zadanie zaatakowania flagi i, będąc w jej pobliżu, zastrzelimy jakiegoś przeciwnika, przyznane nam zostaną dodatkowe punkty.

Możliwe jest również poproszenie o, na przykład, zrzut zaopatrzenia, UAV lub ostrzał orbitalny. By to uczynić, należy uruchomić tzw. różę komunikacyjną, dostępną pod klawiszem [T]. Ostrzegam jednak, że tego typu prośby rzadko kiedy są wysłuchiwane. Większe przebicie mają dowódcy drużyn.

Porady - Członek drużyny | Rola na polu bitwy | Battlefield 2142 - Battlefield 2142 - poradnik do grys

Porady

  • Staraj się przebywać wraz ze swoją drużyną. Klasy żołnierzy zostały tak przemyślane, że działając w grupie są w stanie przedłużyć swój żywot na polu bitwy i skuteczniej uprzykrzać życie przeciwnikowi;
  • Rozkazy czasem bywają kuriozalne, by nie powiedzieć - głupie. Niemniej jednak, jeżeli stwierdzisz, że komenda wydana przez dowódcę drużyny ma jakiś sens, to warto przynajmniej postarać się ją wykonać.