Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Battlefield 2142 - poradnik do gry

Battlefield 2142 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Walka pancerna | Taktyka | Battlefield 2142 poradnik Battlefield 2142

Walka pancerna

Sprzęt ciężki bardzo często się pojawia na niektórych mapach. Obie strony konfliktu mają do niego dostęp i do walk między czołgami i battlewalkerami dochodzi nader często. W takich sytuacjach, umiejętność zręcznego poruszania się maszynami i pełne wykorzystywanie ich zalet może decydować o życiu i śmierci kierowcy.

Zasada nr 1 - zawsze znajdź jakąś osłonę

Siedząc w battlewalkerze lub czołgu, przydatne są wszelkie przedmioty, za którymi można się ukryć. Budynek, kontener, niewielka górka - najważniejsze, żeby chroniło przed pociskami przeciwpancernymi.

Zasada walki z wykorzystaniem kryjówek wygląda następująco: oddajemy strzał w kierunku przeciwnika po czym chowamy się i czekamy, aż broń (czyli, na przykład, armata czołgowa) zostanie przeładowana - Walka pancerna | Taktyka | Battlefield 2142 - Battlefield 2142 - poradnik do gry

Zasada walki z wykorzystaniem kryjówek wygląda następująco: oddajemy strzał w kierunku przeciwnika po czym chowamy się i czekamy, aż broń (czyli, na przykład, armata czołgowa) zostanie przeładowana. Potem powtarzamy manewr - wychylamy się, oddajemy strzał i się chowamy. Battlewalkerom trudniej jest walczyć w ten sposób ze względu na ich wysokość (trudniej znaleźć osłonę) oraz fakt, iż skuteczność ich bomb przeciwpancernych jest w dużej mierze uzależniona od odległości od przeciwnika. W ich przypadku bardziej opłaca się iść w kierunku wroga jednocześnie od niego strzelając i korzystając z pola siłowego (Active Defence). Używanie pola siłowego tyczy się również czołgów - aktywowanie go w sytuacji, gdy nie ma żadnych osłon, nie jest głupim pomysłem.

Polecam również zajrzeć do sekcji zatytułowanej Pojazdy . Przedstawione są tam najsłabsze punkty opancerzenia maszyn. Na tej podstawie można wyciągnąć wnioski: w co celować oraz jak się poruszać, by zawsze ustawiać się najtwardszą stroną w kierunku wroga.

Zasada nr 2 - wykorzystaj dystans

Każdy czołg wyposażony jest w tryb przybliżenia. Pozwala on na dojrzenie przeciwników odległych o kilkaset metrów i poczęstowanie ich celnym ogniem.

Jest to fantastyczny sposób na battlewalkery - Walka pancerna | Taktyka | Battlefield 2142 - Battlefield 2142 - poradnik do gry

Jest to fantastyczny sposób na battlewalkery. Nie są one w stanie odpowiedzieć ogniem na zbyt dużą odległość, więc można czuć się bezpiecznym. Gorzej, gdy walczymy przeciw innym czołgom. Mogą one - tak samo jak my - użyć przybliżenia i strzelić w naszym kierunku. Jednakże zawsze można skorzystać z pola siłowego i jakiejś osłony w postaci budynku, siatki, itp.

Przypominam również, że pociski czołgowe lecą po paraboli, dlatego przy walce na duży dystans trzeba brać na to poprawkę i wysoko unosić lufę.

Zasada nr 3 - wycofaj się, gdy wróg ma przewagę

Najrozsądniejszym wyjściem z trudnej sytuacji czasami bywa zwykła ucieczka. Jeśli przeciwnik wyposażony jest w wyrzutnie rakiet, ładunki RDX, broń EMP, lub gdy po prostu liczba wrogich maszyn pancernych przeważa, najlepiej jest uruchomić pole siłowe i wycofać się za najbliższą osłonę. Najlepiej jest wycofywać się będąc odwróconym przodem do nieprzyjaciół, gdyż to właśnie przednia część czołgu najlepiej znosi strzały z wszelkiej broni przeciwpancernej.

Zasada nr 4 - broń się przed atakami z powietrza

Czołg - wbrew pozorom - ma pewne szanse na obronienie się przed nalotami Doragonów i Talonów. O ile działo czołgowe rzadko kiedy się przydaje do strącania maszyn powietrznych, to już karabin maszynowy zamontowany na wieżyczce i obsługiwany przez osobnego operatora, bardzo często sprawdza się w ich niszczeniu. Jego wadą jest to, że szybko się przegrzewa, lecz zadaje on bardzo duże obrażenia powietrznym maszynom bojowym. Należy zatem potrenować strzelanie z niego i wyrobić w sobie zdolność do ciągłego strzelania przy najwyższym dopuszczalnym stopniu rozgrzania lufy.

Podobnie ma się sprawa z battlewalkerami, tylko że one wyposażone są dodatkowo w przeciwlotnicze rakiety EMP - Walka pancerna | Taktyka | Battlefield 2142 - Battlefield 2142 - poradnik do gry

Podobnie ma się sprawa z battlewalkerami, tylko że one wyposażone są dodatkowo w przeciwlotnicze rakiety EMP.

Polecam zatem wyszukiwania kogoś, kto chętnie zająłby się tą bronią przeciwlotniczą i przeciwpiechotną na wieżyczce. Usprawnia ona działanie całej maszyny i czyni ją jeszcze bardziej wymagającym i trudniejszym do wyeliminowania przeciwnikiem.