Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Battlefield 2142 - poradnik do gry

Battlefield 2142 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Kim grać? | Uwagi dodatkowe | Battlefield 2142 poradnik Battlefield 2142

Kim grać?

Wybór odpowiedniej klasy pomaga przetrwać na polu bitwy. Dobieranie profesji i specjalizacji powinno być podporządkowane między innymi charakterowi mapy, na której gramy, a także stylowi gry przeciwnika. Istnieje jednak jeszcze kilka innych aspektów, które warto uwzględnić. By podjąć odpowiednią decyzję, spójrzmy na mapę pola bitwy i odpowiedzmy sobie na kilka pytań:

Piechotą, lekkim pojazdem czy ciężką maszyną?

Jeżeli na starcie jesteśmy pewni, że będziemy korzystać z czołgu, APC lub battlewalkera, warto zostać inżynierem. Dlaczego? Ta klasa, jako jedyna, jest w stanie naprawiać pojazdy, zatem jeżeli w trakcie bitwy doznamy poważnych uszkodzeń, wystarczy znaleźć jakieś względnie spokojne miejsce i zreperować maszynę.

W przypadku, gdy walczymy na piechotę lub jeździmy lekkim pojazdem, wybór klasy inżyniera wypada rozważyć tylko wtedy, gdy mamy w perspektywie starcie z wrogimi maszynami.

Rozległe pola czy zabudowa miejska?

W miastach, gdzie rola ciężkich maszyn jest ograniczona, najlepiej jest grać zwiadowcą, szturmowcem lub żołnierzem wsparcia. Inżynier natomiast sprawdza się tam, gdzie dochodzi do walk pancernych z użyciem dużej liczby pojazdów. Trzeba również uwzględnić to, gdzie dokładnie na mapie toczą się walki. Jeśli mają one miejsce pośród wysokich budynków, walka snajperska może być przysłowiowym trafem w dziesiątkę. Analogicznie, jeśli starcie ma miejsce na otwartym placu, piechota wyposażona w broń przeciwpancerną może znaleźć tam kilka celów dla siebie. Więcej informacji na temat tego, jaką klasą warto grać na poszczególnych mapach, znajduje się przy analizach plansz, w sekcji Analiza map .

Titan czy cele naziemne?

Jeśli gramy w trybie Titan, musimy się zdecydować, czy walczymy na ziemi, o silosy rakietowe, czy też bierzemy udział w starciach na statkach powietrznych. W pierwszym przypadku, należy dobrać klasę odpowiednio do terenu, na którym odbywa się bitwa, a więc wracamy do poprzedniego pytania. Jeśli jednak decydujemy się walczyć na Tytanach, polecam przejrzeć rozdziały Titan oraz Strategia walki w Titanie, w celu zapoznania się ze specyfiką tego rodzaju starć.

Czym dysponuje wróg?

Jeżeli mamy taką możliwość, dobrze jest zapoznać się z tym, czym nas atakuje wrogi zespół. Przypuśćmy, że nasz komendant wysyła robota UAV.

Jeżeli widzimy, że wróg atakuje tylko piechotą, należy uzbroić się w stosowną broń, a takową niewątpliwie dysponuje klasa szturmowca - Kim grać? | Uwagi dodatkowe | Battlefield 2142 - Battlefield 2142 - poradnik do gry

Jeżeli widzimy, że wróg atakuje tylko piechotą, należy uzbroić się w stosowną broń, a takową niewątpliwie dysponuje klasa szturmowca. Przy okazji wiemy, że trzeba odrodzić się blisko pozycji wroga, by móc szybko go zaatakować.

Podobnie, jeżeli UAV będzie pokazywać obecność wrogich czołgów i battlewalkerów, trzeba wybrać klasę inżyniera lub - w ostateczności - zwiadowcy, pod warunkiem że jest uzbrojony w ładunki RDX.