Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Battlefield 2142 - poradnik do gry

Battlefield 2142 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Komendant | Rola na polu bitwy | Battlefield 2142 poradnik Battlefield 2142

Rola komendanta

Żołnierz obejmujący funkcję Komendanta powinien pamiętać o tym, że nie powinien brać czynnego udziału w bitwie. Jego zadaniem jest wspierać kolegów z zespołu poprzez obserwowanie ruchów nieprzyjaciela, organizowanie zrzutów zaopatrzenia i różnego rodzaju ostrzałów na wrogie pozycje. Ponadto, dowodzi on drużynami, które formują inni gracze z zespołu.

Naciśnięcie klawisza [Caps Lock] włącza ekran funkcji komendanta.

Oznaczona na niebiesko tabelka w lewym górnym rogu przedstawia drużyny, rodzaj wykonywanego rozkazu oraz profesje członków - Komendant | Rola na polu bitwy | Battlefield 2142 - Battlefield 2142 - poradnik do gry

Oznaczona na niebiesko tabelka w lewym górnym rogu przedstawia drużyny, rodzaj wykonywanego rozkazu oraz profesje członków. Miejsce rozkazu (czyli na przykład flaga, którą drużyna chce zaatakować) oraz odległość, jaka dzieli to miejsce od dowódcy drużyny zaznaczona jest na linią na mapie.

Natomiast zielona sekcja oznacza działania, jakie komendant może (a czasem wręcz powinien) podejmować - Komendant | Rola na polu bitwy | Battlefield 2142 - Battlefield 2142 - poradnik do gry

Natomiast zielona sekcja oznacza działania, jakie komendant może (a czasem wręcz powinien) podejmować. Wszystkie te funkcje potrzebują nieco czasu na naładowanie po ich wykorzystaniu. Oto ich opisy, idąc od lewej strony ekranu:

1. Zaopatrzenie. Użycie tej opcji powoduje zrzucenie na spadochronie paczki z amunicją, lekami oraz sprzętem naprawczym w wybranym miejscu. Znajdujący się obok niej żołnierze automatycznie zaczynają się leczyć i uzupełniać magazynki, a pojazdy naprawiają się.

2. Uderzenie EMP. Powoduje atak impulsem elektromagnetycznym w wybranym miejscu. Na chwilę wyłącza pojazdy, a trafiona piechota widzi świat w zniekształceniu. Więcej informacji w rozdziale Broń EMP.

3. Śledzenie satelitarne. Skanuje pole bitwy w poszukiwaniu przeciwników. Wrogie jednostki zaznaczane są czerwonymi kropkami. Ich pozycje widzi tylko komendant. Skanowanie prezentuje się tak, jak na poniższym obrazku:

4 - Komendant | Rola na polu bitwy | Battlefield 2142 - Battlefield 2142 - poradnik do gry

4. UAV. Użycie tej opcji powoduje wysłanie niewielkiego latającego robota, który skanuje okoliczny teren w poszukiwaniu wrogów. W odróżnieniu od śledzenia satelitarnego, pozycje wrogów wskazane przez UAV widzą wszyscy członkowie zespołu. Ponadto, UAV dostarcza informacji o rodzaju wrogich wojsk poprzez stosowne symbole.

5. Ostrzał orbitalny. Jest to nic innego jak atak artylerii w wybranym przez komendanta miejscu. Spadające pociski pokrywają spory obszar, jednakże nie czynią zbyt dużych uszkodzeń. Ostrzał dobrze się sprawdza przeciwko pojazdom, zwłaszcza w połączeniu z uderzeniem EMP. Atak orbitalny prezentuje poniższy obrazek:

6 - Komendant | Rola na polu bitwy | Battlefield 2142 - Battlefield 2142 - poradnik do gry

6. Przemieszczanie Titana. Opcja dostępna tylko i wyłącznie w trybie Titan, występuje ona zamiast ostrzału orbitalnego. Pozwala ona przemieścić własny statek w wybrane miejsce na mapie.

Wydawanie rozkazów oraz oznaczanie miejsca, które ma, przykładowo, zaatakować artyleria lub przeskanować UAV, odbywa się poprzez menu kontekstowe dostępne pod prawym przyciskiem myszy.

Porady - Komendant | Rola na polu bitwy | Battlefield 2142 - Battlefield 2142 - poradnik do gry

Porady

  • Często sprawdzaj położenie wrogich wojsk i informuj kolegów o ich położeniu poprzez wysyłanie robota UAV lub klikanie prawym przyciskiem myszy na przeciwnika i wybieranie z menu opcję "zauważono" ("spotted"). Śledzenie ruchów nieprzyjaciela jest jednym z głównych zadań komendanta;
  • Staraj się, aby rozkazy wydawane drużynom były w ogóle możliwe do zrealizowania. Gracze na ogół nie mają większych szans na to żeby zaatakować flagę znajdującą się po drugiej stronie pola bitwy, toteż nie warto rozkazywać im tego. To, jakie komendy powinno się wydawać, uzależnione jest również od klas żołnierzy - inżynierowie nie będą mieć większego problemu ze zlikwidowaniem wrogich czołgów, w przeciwieństwie do snajperów. Warto również sprawdzić, czy dana drużyna dysponuje pojazdami ciężkimi. Należy także pamiętać o tym, że dowódca drużyny może odrzucić rozkaz;
  • Po każdej ciężkiej walce zrzucaj swoim kolegom paczki z zaopatrzeniem. Na pewno im się przydadzą;
  • Titan powinien przeważnie znajdować się w okolicy swojej głównej bazy, utrudnia to przeciwnikowi dostanie się na niego;
  • Ostrzału orbitalnego i ataku EMP używaj wtedy, gdy widzisz okazję do zabicia (lub zatrzymania w miejscu) dużej liczby wrogów. Obie opcje ładują się bardzo długo i nie warto używać ich bez większej potrzeby;
  • Pamiętaj o tym, że sprzęt odpowiedzialny za UAV, śledzenie satelitarne oraz oba rodzaje ostrzałów może zostać zniszczony przez wrogich zwiadowców. W takim wypadku należy ten sprzęt po prostu naprawić.