Battlefield 2142: Minsk Analiza map
Aktualizacja:
Minsk

Nazwa mapy: Minsk
Lokacja: okolice Mińska, Białoruś
Tryb: Conquest: Assault
Opis mapy: Walka toczy się na rozległym terenie pagórkowatym. Od czasu do czasu, na równinach, można napotkać zespoły wieżowców. Część flag jest otoczona przez fortyfikacje, niemniej jednak zdobywanie ich nie jest wielkim problemem. Posterunki najczęściej da się przejąć siedząc wewnątrz jakiegoś pojazdu, co świetnie pasuje do charakteru mapy, na której dominuje sprzęt pancerny. Odległości między posterunkami, choć nieco duże, przemierza się wszędobylskimi wehikułami, rzadko kiedy zdarza się, że trzeba przejść jakiś większy dystans na piechotę. Rola piechoty jest tu ograniczona niemal do minimum. Z tej racji, snajperzy nie znajdą tutaj zbyt wielu celów. Najwięcej do powiedzenia mają inżynierzy, ze swoimi minami i narzędziami naprawczymi mogą efektywnie powstrzymywać wrogów przed przejmowaniem flag.
Analiza: Zielone kółko na południu otacza trzy flagi, w okolicy których toczą się pierwsze walki w rundzie. Są one ufortyfikowane, na dachach bunkrów i wieżyczek mogą ukrywać się żołnierze z bronią przeciwpancerną. Punkt [1] to jedyne miejsce, gdzie walczą większe grupy piechoty. Ponieważ jest to na zboczu góry, snajper na jej szczycie może wypatrzeć i zastrzelić kilku wrogów. Posterunek umiejscowiony na białym placu, na południowym zachodzie, jest o tyle ciekawy, że można go przejąć tylko na piechotę, a jego znaczenie strategiczne jest dość duże - daje on dostęp do dużej ilość pojazdów pancernych i można z niego wyprowadzać ataki na północ i wschód. Niestety, czasami trudno go utrzymać. Bazy obu drużyn, w których znajduje się sprzęt pancerny i maszyny latające, znajdują się w punktach [I] i [II].
Strategia dla EU: Zespół na samym początku rundy ma trudne zadanie. Musi bowiem obronić flagę na południowym wschodzie (tą najbliżej bazy PAC) przed atakiem pancernym, a także musi pilnować, by nikt nie przedarł się do centralnej części mapy w pojazdach zwiadowczych i maszynach lotniczych. Wielce prawdopodobne, że to nastąpi i trzeba będzie przenieść siły w okolice innych flag w celu odbicia ich. Najlepiej jest podzielić się na kilka drużyn, z których każda dysponować będzie przynajmniej dwoma czołgami lub battlewalkerami. Te drużyny będą mieć za zadanie krążyć między posterunkami i odbijać te, które zdążył zająć wróg. Maszyny latające i komendant powinni ułatwić im tę sprawę. Sukces osiągnięty zostanie wtedy, gdy pod koniec rundy PAC znajdzie się w położeniu początkowym, walcząc o flagę na południowym wschodzie.
Strategia dla PAC: Rundę należy zacząć od silnego natarcia sprzętem pancernym (sporadycznie przydają się również snajperzy) na najbliższą flagę EU. W tym samym czasie, konieczne jest zaatakowanie posterunków w głębi planszy co można uczynić przewożąc żołnierzy drogą powietrzną i pojazdami zwiadowczymi. Kluczem do sukcesu jest zajmowanie flag w części północnej i zachodniej, gdzie znajduje się największa ilość sprzętu pancernego. W ten sposób uda się odciąć wroga od posiłków. Ostateczne wykończenie nieprzyjaciela polega na zajęciu jak największej liczby flag przy użyciu ciężkiego sprzętu, co zaowocuje dużą ilością małych walk pancernych w rejonach większości posterunków na mapie. Komendant winien jak najczęściej zrzucać paczki z zaopatrzeniem swoim czołgom i battlewalkerom.
Tryb Titan:

Mapa dla trybu Titan niewiele się różni od tej dla trybu Conquest. Jedyna różnica polega na rozmieszczeniu strategicznych punktów w północnej, zaznaczonej na zielono części mapy. Jest tam tylko jedna wyrzutnia, i to rzadko odwiedzana. EU może spokojnie przemieścić swój statek w jej okolice. Walka toczy się głównie w rejonie silosów 1, 2, 3 i 4. Z tego powodu, PAC powinno pozostawić swój statek we własnej bazie, dla bezpieczeństwa.
- Battlefield 2142 - poradnik do gry
- Battlefield 2142: Poradnik do gry
- Battlefield 2142: Analiza map
- Battlefield 2142: Wstęp Analiza map
- Battlefield 2142: Belgrade Analiza map
- Battlefield 2142: Camp Gibraltar Analiza map
- Battlefield 2142: Cerbere Landing Analiza map
- Battlefield 2142: Fall of Berlin Analiza map
- Battlefield 2142: Minsk Analiza map
- Battlefield 2142: Shuhia Taiba Analiza map
- Battlefield 2142: Sidi Power Plant Analiza map
- Battlefield 2142: Suez Canal Analiza map
- Battlefield 2142: Tunis Harbor Analiza map
- Battlefield 2142: Verdun Analiza map
- Battlefield 2142: Titan Analiza map
- Battlefield 2142: Analiza map
- Battlefield 2142: Poradnik do gry
Komentarze czytelników
thomas[PL] Legionista
Hmm...no jak ktoś potrzebuje szczegółowego poradnika do BF 2142 to jak sobie poradził
z włączeniem komputera. Poza tym instrukcja powinna się znajdować w pudełku z oryginalną grą, a więc już wogóle nie rozumiem dla kogo ten poradnik.
Pozdrawiam.
Sandro Legend
Caine - hm, no jak dla mnie to zdjęcie obok prezentuje bębenek. Poza tym raczej nie miałem zwidów obserwując jak żołnierz EU przeładowuje pistolet, a tak ta broń jest nazywana w grze, po prostu chciałem zachować zgodność z nazwenictwem :)
Karta z doborem sprzętu niczego innego nie przesłoniła, będę interweniować w tej sprawie.
thomas[PL] - niektórych może interesować, ile potrzeba rakiet na zniszczenie czołgów, gdzie są miejsca dla snajperów, itd. Oczywiście, da się grać w BF2142 bez poradnika (w ogóle to tylko dla przygodówek mają one sens :)), ale komuś, zwłaszcza "świeżemu" graczowi mogą się przydać tego typu informacje. A te, niestety, nie zostały zawarte w instrukcji do gry.
zanonimizowany59755 Legend
Sandro: MaxClip [...] Dodaje do bębenka pistoletu 2 (w przypadku EU) lub 3 (w przypadku PAC) naboje. [...].
gregorias Legionista
http://guides.gamepressure.com/battlefield2142/guide.asp?ID=1664 Może mi ktoś powiedzieć, kto od koga zgapiał, a raczej bezczelnie skopiował, no chyba że Sandro nie chciał się na tym drugim podpisać i pracuje dla obu serwisów?
Sandro Legend
gregorias
http://guides.gamepressure.com/battlefield2142/
Poszukaj sobie mojego podpisu na tej stronce.
zanonimizowany381322 Generał
Caine --> Nie wiem jak ten poradnik, ale poprzedni do BF2 był beznadziejny. Żadnych poważniejszych taktyk, żadnych szczegółowych informacji, nie było nawet o tym, że pociskami ze stacjonarnych wyrzutni można kierować, podobnie jak tymi z ręcznych. Nie było o zasięgu claymore'ów i min, nie poruszono wielu innych aspektów. Jeśli do BF2142 jest taki sam, to podziękuję.
eJay Legend
Kaczorowy--->Problem jest taki, ze jezeli zawarłbym jakiekolwiek taktyki (bo jestem autorem poradnika do BF2), to dzisiaj musialyby przejsc weryfikacje, gdyz liczne patche zmieniły gameplay dosyć znacznie. Zasięg claymorów i min jest rózny, czasem zabiaja nawet przez ścianę.
zanonimizowany469007 Junior
Czytam ten poradnik i do tej pory nie wiem co to są zrzuty z tytana za które otrzymuje sie znaczek i medal. Czy ktoś mi to wyjaśni?
zanonimizowany23874 Legend
sa to punkty za wyskakiwanie kolesi z twojego HELI na TYTANA.
Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.
Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.
