Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Battlefield 2142 - poradnik do gry

Battlefield 2142 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Transport powietrzny | Taktyka | Battlefield 2142 poradnik Battlefield 2142

Transport powietrzny, walka powietrzna

Zasada nr 1 - zawsze lataj ze strzelcami.

Każda latająca maszyna transportowa ma zamontowane po bokach działka przeciwpiechotne. Staraj się latać z minimum dwójką innych żołnierzy, którzy zajmą się ich obsługą.

Jeżeli natomiast to nam przyjdzie strzelać z takiego działka, warto włączyć przybliżenie i strzelać do wrogiej piechoty przy każdej nadarzającej się okazji.

W przypadku maszyn bojowych, przydatny jest drugi pilot obsługujący karabin maszynowy i rakiety kierowane.

Zasada nr 2 - pamiętaj, że będąc pilotem jesteś odpowiedzialny za pasażerów.

Nie ma nic gorszego niż pilot, który celowo doprowadza do kraksy zabijając przy tym kilku innych żołnierzy. Staraj się zawsze lądować gładko i nigdy nie rób z siebie jednostki kamikaze, jeżeli oprócz ciebie znajduje się jeszcze ktoś na pokładzie.

Zasada nr 3 - nie wysiadaj z maszyny przy niewielkiej prędkości.

Maszyny latające w BF2142 mają to do siebie, że kiedy wiszą w powietrzu lub lecą z niedużą prędkością, ich silniki odrzutowe ustawiają się w pozycji pionowej, dyszami do dołu. Jeżeli pilot w takiej właśnie sytuacji wysiądzie z maszyny, to silniki zostaną automatycznie wyłączone i pojazd spadnie przygniatając i zabijając pilota, który postanowił się katapultować.

Zasada nr 4 - staraj się unikać wyrzutni EMP.

Broń EMP jest jednym z największych wrogów maszyn powietrznych. Powoduje ona wyłączenie i rozbicie się maszyny o powierzchnię ziemi. Dlatego też, kiedy oznaczenie na ekranie oraz specyficzny dźwięk zasygnalizują namierzanie przez wyrzutnię EMP, należy uruchomić pole siłowe (Active Defence) i jak najszybciej uciec znad niebezpiecznego obszaru.

Zawsze można również spróbować latać wysoko nad ziemią. Dzięki temu, nawet jeżeli maszyna zostanie wyłączona impulsem elektromagnetycznym, silniki mogą odzyskać ciąg jeszcze przed zderzeniem z ziemią.

Zasada nr 5 - szybko manewruj, szybko strzelaj.

Niestety, ale zręczne poruszanie się, celowanie i wystrzeliwanie kolejnych rakiet jest czymś, co przychodzi wraz z treningiem.

Przeważnie przy celowaniu do czołgów i APC, należy umieścić celownik troszeczkę powyżej celu. Dzięki temu ostrzał będzie bardziej celny i zada większe obrażenia.

W walce przeciw innym maszynom powietrznym, zawsze staraj się wsiąść im ogon. Gdy to zostanie wykonane, należy umieścić celownik mniej więcej na wrogim pojeździe i odpalić kilka rakiet. Samonaprowadzanie czasami szwankuje, niemniej jednak istnieje szansa, że któryś z pocisków poleci prosto w maszynę i poważnie ją uszkodzi.

W przypadku, gdy to my jesteśmy na celowniku wroga, należy uruchomić pole siłowe (Active Defence) i wykonywać uniki mające na celu zgubienie umknięcie przeciwnikowi. Odradzam jednak obracanie maszyny do góry nogami, bo to na ogół kończy się kraksą.

Zasada nr 6 - daj strzelcom wykonywać swoje zadanie.

Strzelec siedzi w maszynie głównie po to, by rozprawiać się z piechotą, zatem pilotując maszynę nie próbuj strzelać z rakiet do wrogich żołnierzy (ani tym bardziej roztrzaskać pojazd na ich głowach), bo jest to strata czasu i amunicji. Lepiej jest podlecieć odpowiednio blisko, dobrze się ustawić i pozwolić koledze wykończyć piechura.

To samo dotyczy walki z innymi maszynami latającymi. Oprócz strzelania rakietami, warto pozwolić strzelcowi na podziurawienie kadłuba wroga. Wystarczy nie pochylać pojazdu za bardzo do przodu ani na boki, a przeciwnik znajdzie się w polu rażenia działka.