Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ghost of Tsushima: Tchórz Yarikawy (The Coward of Yarikawa) solucja Ghost of Tsushima poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Ghost of Tsushima znajdziesz szczegółowy opis przejścia głównego zadania Tchórz Yarikawy. Jest to krótsza misja, choć w ramach zaliczania jej stacza się jedną większą bitwę. Nasza solucja podpowiada jak wytropić sojuszniczych łuczników oraz jak zaplanować i wykonać atak z zaskoczenia na mongolski konwój.

Znajdź ślady łuczników

Zadanie to dodane zostanie do dziennika Jina po tym jak ukończysz główny quest Mury Yarikawy, czyli przedostaniesz się do Twierdzy Yarikawa (Yarikawa Stronghold), w której grupa sojuszników broni się przed próbą jej przejęcia przez mongolską armię - Ghost of Tsushima: Tchórz Yarikawy (The Coward of Yarikawa) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Zadanie to dodane zostanie do dziennika Jina po tym jak ukończysz główny quest Mury Yarikawy, czyli przedostaniesz się do Twierdzy Yarikawa (Yarikawa Stronghold), w której grupa sojuszników broni się przed próbą jej przejęcia przez mongolską armię.

Miejsce rozpoczęcia tego questu to Stara Yarikawa (Old Yarikawa) gdzie trzeba spotkać się z Yuną. Po wysłuchaniu rozmowy z Yuną i Taką rozejrzyj się po okolicy żeby znaleźć zamordowanych Mongołów. Zbadaj zwłoki jednego z nich.

Obok zamordowanych przeciwników znajdziesz małą ścieżkę, na której są ślady stóp - Ghost of Tsushima: Tchórz Yarikawy (The Coward of Yarikawa) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Obok zamordowanych przeciwników znajdziesz małą ścieżkę, na której są ślady stóp. Trzeba podążać za nimi. Tak samo jak w przypadku wszystkich poprzednich tego typu scen nie schodź po prostu ze ścieżki żeby nie zgubić tropu.

Ocal Takę przed atakami niedźwiedzia

Ślady stóp doprowadzą cię do chatki i przy próbie zbliżenia się do niej ze środka wybiegnie niedźwiedź - Ghost of Tsushima: Tchórz Yarikawy (The Coward of Yarikawa) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Ślady stóp doprowadzą cię do chatki i przy próbie zbliżenia się do niej ze środka wybiegnie niedźwiedź. Jeżeli nie walczyłeś jeszcze do tej pory z niedźwiedziami, to warto wiedzieć, że musisz skupić się przede wszystkim na unikaniu czerwonych ataków niedźwiedzia, gdyż mogą one zadać duże obrażenia i dodatkowo powalić lub nawet odrzucić Jina do tyłu.

Szukaj okazji do pojedynczych ataków po każdym udanym uniku, choć niedźwiedzia możesz też osłabiać np. polegając na bombach czy nożykach kunai.

Przeszukaj dom w poszukiwaniu łuczników

Wejdź do chatki, w której przebywał niedźwiedź po to żeby ją przeszukać - Ghost of Tsushima: Tchórz Yarikawy (The Coward of Yarikawa) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Wejdź do chatki, w której przebywał niedźwiedź po to żeby ją przeszukać. Musisz obejrzeć maty oraz pozostawione w chatce łuki i strzały.

Przeszukaj okolice obozowiska

Wyjdź z budynku i pogadaj z Yuną - Ghost of Tsushima: Tchórz Yarikawy (The Coward of Yarikawa) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Wyjdź z budynku i pogadaj z Yuną. Na terenie obozowiska zainteresuj się wozem załadowanymi czerwonymi beczkami. W pobliżu obozowiska znajdziesz też nowe ślady pozwalające wznowić tropienie łuczników.

Bohaterowie po pewnym czasie zauważą w oddali łuczników. Wyrusz w ich stronę i spotkaj się z nimi na wzgórzu żeby zainicjować scenkę przerywnikową.

Wykonaj rekonesans mongolskiego obozu

Scena rekonesansu nie wyróżnia się niczym szczególnym - odnajduj po prostu interaktywne obszary pozwalające na wciśnięcie X i wysłuchanie komentarza - Ghost of Tsushima: Tchórz Yarikawy (The Coward of Yarikawa) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Scena rekonesansu nie wyróżnia się niczym szczególnym - odnajduj po prostu interaktywne obszary pozwalające na wciśnięcie X i wysłuchanie komentarza. Musisz obejrzeć karawanę z więźniami oraz zlokalizować pojmanych innych łuczników wśród więźniów.

W trakcie przygotowywania zasadzki na mongolski konwój porozmawiasz z Taką, przy czym wybór opcji dialogowej nie jest istotny.

Zainicjuj we właściwym momencie atak z zaskoczenia

Jin i inni bohaterowie automatycznie rozstawią się na dachach - Ghost of Tsushima: Tchórz Yarikawy (The Coward of Yarikawa) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Jin i inni bohaterowie automatycznie rozstawią się na dachach. Do przeprowadzenia zasadzki użyj dowolnego łuku - w razie potrzeby na dachu znajdziesz strzały.

Zgodnie z planem zaczekaj aż mongolski konwój zatrzyma się przy wozie załadowanym czerwonymi beczkami. Dopiero wtedy traf w beczki żeby doprowadzić do dużej eksplozji. Warto dodać, że jeśli sam nie wykonasz tego kroku, to wyręczy cię w tym jeden z towarzyszących ci łuczników.

Po rozpoczęciu właściwych walk masz pełną swobodę działania - możesz pozostawać na dachach i nadal korzystać z łuku, bądź też zeskoczyć z niego i zacząć atakować Mongołów w walce wręcz - Ghost of Tsushima: Tchórz Yarikawy (The Coward of Yarikawa) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Po rozpoczęciu właściwych walk masz pełną swobodę działania - możesz pozostawać na dachach i nadal korzystać z łuku, bądź też zeskoczyć z niego i zacząć atakować Mongołów w walce wręcz. Jeśli wybierasz pierwszy wariant, to oprócz celowania w przeciwników szukaj też okazji do trafiania w pojedyncze czerwone beczki.

Uważaj na wrogich łuczników, którzy mogą pojawić się po lewej stronie. Jeśli znajdziesz się na ich celowniku, to stosuj uniki i parowania lub wycofaj się na niższą część dachu. Po wygranej bitwie porozmawiaj z Daikoku. Quest wkrótce zakończy się.

Nagrody za ukończenie misji: Zwiększenie legendy (xp) - większa premia, odblokowanie głównego zadania Duch Yarikawy.