Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ghost of Tsushima: Opowieść Senseia Ishikawy (The Tale of Sensei) solucja Ghost of Tsushima poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Ghost of Tsushima znajdziesz szczegółowy opis przejścia głównego zadania Opowieść Senseia Ishikawy. W ramach rozgrywania tego questu odblokujesz pierwszy łuk. W naszej solucji podpowiadamy m.in. gdzie przebywa Sensei Ishikawa, jak zaatakować z zaskoczenia Fort Nakayama, oraz gdzie znaleźć slady obecności uczennicy Ishikawy.

Dotrzyj do dojo Ishikawy

To jeden z 2 głównych questów, którymi możesz zająć się po ukończeniu prologu kampanii - Ghost of Tsushima: Opowieść Senseia Ishikawy (The Tale of Sensei) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

To jeden z 2 głównych questów, którymi możesz zająć się po ukończeniu prologu kampanii. Na potrzeby rozpoczęcia tego questu musisz odwiedzić wioskę Hiyoshi. Udaj się do zajazdu i wypytaj oznaczonego przez grę NPC-a na temat Ishikawy. Wyrusz następnie z nim w stronę pobliskiego wzgórza.

Po kolejnej rozmowie popatrz do góry i zlokalizuj dojo Senseia Ishikawy. Od NPC-a dowiesz się, że to właśnie tam powinien przebywać Sensei. Zalicz kolejną wspinaczkę żeby tam dotrzeć.

Zbadaj dojo

W dojo odkryjesz ślady walki i musisz przeszukać tę lokację - Ghost of Tsushima: Opowieść Senseia Ishikawy (The Tale of Sensei) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

W dojo odkryjesz ślady walki i musisz przeszukać tę lokację. Wewnątrz zbadaj rozbity sprzęt i ślady krwi. Najważniejszym odkryciem są ślady butów. Wyjdź z budynku i zacznij za nimi podążać. Dotrzyj do mniejszego budynku, w którym czeka cię spotkanie z Senseiem Ishikawą.

Podążaj za Senseiem Ishikawą

Wyrusz w liniową podróż w towarzystwie Ishikawy - Ghost of Tsushima: Opowieść Senseia Ishikawy (The Tale of Sensei) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Wyrusz w liniową podróż w towarzystwie Ishikawy. Zostanie ona przerwana wraz z pojawieniem się grupy Mongołów i rozprawienie się z nimi nie powinno być trudne. Niedługo po wygranej walce dotrzecie do małego obozowiska - są w nim 3 interaktywne punkty do zbadania.

Niedługo po wznowieniu przemarszu od Senseia Ishikawy otrzymasz krótki łuk - Half Bow.

Traf w świeczki

Od razu możesz przetestować nowy nabytek i zaliczyć samouczek z korzystania z łuku - Ghost of Tsushima: Opowieść Senseia Ishikawy (The Tale of Sensei) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Od razu możesz przetestować nowy nabytek i zaliczyć samouczek z korzystania z łuku. Możesz przystąpić do celowania z łuku przytrzymując L2. Postaraj się trafić we wszystkie 3 latarnie ze świeczkami. Podczas mierzenia w bardziej oddalone cele pamiętaj o tym żeby celować nieco wyżej, gdyż strzały nie lecą w linii prostej.

Przeprowadź zwiad Fortu Nakayama

Kontynuuj wspólną podróż - Ghost of Tsushima: Opowieść Senseia Ishikawy (The Tale of Sensei) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Kontynuuj wspólną podróż. Dotrzyj na wzgórze sąsiadujące z fortem Nakayamą i odszukaj miejsce gdzie można rozpocząć zwiad. Obserwuj półokręgi i odnajduj dzięki nim obszary powiązane z miejscami do zaplanowania zasadzki na Mongołów - obejrzyj wiszącą lampę, gniazda szerszeni, łuczników ćwiczących na dziedzińcu oraz czerwoną wybuchową beczkę.

Zaskocz mongolski patrol

Po tym jak odzyskasz kontrolę nad Jinem pojawi się okazja do zaatakowania przeciwników z zaskoczenia - Ghost of Tsushima: Opowieść Senseia Ishikawy (The Tale of Sensei) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Po tym jak odzyskasz kontrolę nad Jinem pojawi się okazja do zaatakowania przeciwników z zaskoczenia. Możesz wykorzystywać wiedzę zdobytą dzięki wykonaniu rekonesansu:

  1. Trafiaj w gniazda żeby nasłać szerszenie na przeciwników.
  2. Trafiaj w czerwone beczki żeby eksplodowały.
  3. Trafiaj w lampy żeby spadały na wrogów.

Możesz też oczywiście polegać na standardowych atakach wymierzanych bezpośrednio we wrogów. Na wzgórzu jest duży zapas strzał, tak więc nie przejmuj się jeśli spudłujesz.

Pozbądź się reszty Mongołów z fortu

Po rozprawieniu się z patrolem zejdź ze wzgórza i wyrusz w stronę fortu - Ghost of Tsushima: Opowieść Senseia Ishikawy (The Tale of Sensei) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Po rozprawieniu się z patrolem zejdź ze wzgórza i wyrusz w stronę fortu. Masz tu pełną dowolność w temacie tego jak chcesz się zachowywać - możesz nadal pomagać sobie łukiem (warto w ten sposób zabijać łuczników okupujących dachy i wieże obserwacyjne), eliminować wrogów w bezpośrednich atakach lub szukać okazji do wbijania im ostrza w plecy.

Zwróć szczególną uwagę na lidera fortu - unikaj jego czerwonych ataków i spodziewaj się tego, że wytrzyma więcej ataków zanim zginie.

Przeszukaj Fort Nakayama

Do zbadania jest kilka miejsc na terenie fortu - Ghost of Tsushima: Opowieść Senseia Ishikawy (The Tale of Sensei) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Do zbadania jest kilka miejsc na terenie fortu:

  1. Obejrzyj wbite do tarczy strzały na strzelnicy.
  2. Odszukaj zwój wewnątrz jednego z budynków.
  3. Obejrzyj damskie kimono w jednym z budynków.

Powróć do Senseia i wysłuchaj rozmowy z wieśniakiem. Quest wkrótce zakończy się.

Nagrody za ukończenie misji: Zwiększenie legendy (xp) - większa premia, odblokowanie mechanik łucznictwa, krótki łuk (Half Bow), odblokowanie głównego zadania Opowieść Pani Masako, odblokowanie głównego zadania Krew na trawie, odblokowanie pobocznego zadania Sensei i uczeń.