Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Assassin's Creed Valhalla: Osada - rola, rozbudowa Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Assassin's Creed Valhalla zawiera wszelkie ważne informacje o Kruczej przystani (Ravensthorpe). Z niej dowiecie się do czego służy osada, jak ją odblokować i rozbudowywać. Znajdziecie też tutaj informacje o wieczerzach czy też o zaginięciu Gunnara. Z rozwojem osady łączą się takie osiągnięcia jak: Budowniczy (Builder) czy Nie ma jak w domu (Home Sweet Home) .

Ostatnia aktualizacja: 1 kwietnia 2022

Na tej stronie poradnika do gry Assassin's Creed Valhalla znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat osady Ravensthorpe, w której osiedlają się Wikingowie po przybyciu do Anglii. Dowiesz się gdzie znajduje się osada, jak można szybko powracać do osady, jak rozbudowuje się osadę, jak i po co urządzać wieczerze oraz jakie unikalne atrakcje czekają w osadzie.

Fornburg - czy to osada?

Fornburg nie jest osadą opisywaną na tej stronie - Assassins Creed Valhalla: Osada - rola, rozbudowa - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Fornburg nie jest osadą opisywaną na tej stronie. To wioska w Norwegii, która jest domem dla Eivora i innych zaprzyjaźnionych wikingów. Fornburg po raz odwiedzisz niedługo po rozpoczęciu gry. Oferuje on wiele podstawowych aktywności (m.in. siedziba kowala, sklep, możliwość przystępowania do mini-gier). Fornburga nie można jednak w żaden sposób rozbudowywać.

Warto zaznaczyć, że nawet po tym jak Wikingowie wyruszą na podbój Anglii Fornburg nie stanie się nagle niedostępną lokacją. Gra pozwala powracać do Norwegii i oznacza to też m.in. możlwiość ponownego odwiedzania rodzinnej wioski protagonisty.

Jak odblokować dostęp do osady?

Osadę będziesz mógł założyć niedługo po przybyciu do Anglii - Assassins Creed Valhalla: Osada - rola, rozbudowa - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Osadę będziesz mógł założyć niedługo po przybyciu do Anglii. Bohaterowie dotrą mianowicie do opuszczonego obozowiska synów Ragnara (Ragnarssons' Encampment), które zostało splądrowane przez saksońskich bandytów. Po rozprawieniu się ze zbirami i spotkaniu się z uratowanymi cywilami Wikingowie postanowią nadać osadzie nazwę Ravensthorpe i uczynić z niej swoją bazę wypadową.

Powracanie do osady

Do osady możesz powrócić w dowolnym momencie gry - Assassins Creed Valhalla: Osada - rola, rozbudowa - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Do osady możesz powrócić w dowolnym momencie gry. Jest to też możliwe dzięki szybkiej podróży - możesz wybrać główny budynek osady lub przystań. Powrót jest szczególnie wskazany po tym jak zdobędziesz niezbędne materiały do dalszej rozbudowy.

Osada - rozbudowa i główne atrakcje

Temat rozbudowy osady bliżej poznasz podczas rozgrywania misji fabularnej Settling Down - Assassins Creed Valhalla: Osada - rola, rozbudowa - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Temat rozbudowy osady bliżej poznasz podczas rozgrywania misji fabularnej Settling Down. Otrzymasz ją tuż po tym jak dojdzie do założenia osady. Ponizej znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat:

  1. W wiosce początkowo nie ma żadnych unikalnych budynków. Kolejne budynki musisz samemu stawiać i będzie to pozwalało na zwiększanie rangi wioski (Renown). Awans do każdej kolejnej rangi odblokowuje nowe rodzaje budynków do postawienia. Docelowo wioska może osiągnąć 6 rangę.
  2. W odnajdywaniu postawionych budynków oraz obiektów nadających się do postawienia może pomagać kruk. Po tym jak załączysz Wzrok Kruka możesz zatrzymywać kursor na ikonach obiektów i dowiadywać się więcej na ich temat.
1 - Assassins Creed Valhalla: Osada - rola, rozbudowa - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry
  1. Do stawiania kolejnych budynków w osadzie potrzebne są materiały do craftingu. Wymagane są mianowicie materiały budowlane (Supplies) oraz surowce (Raw Materials).
  2. Materiały do konstruowania budynków pozyskuje się przede wszystkim dzięki organizowaniu najazdów na opactwa (mechanikę rajdów dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie). Materiały budowlane i surowce mogą znajdować się w dużych skrzyniach odnajdywanych w trakcie rajdu. Postaraj się zawsze otworzyć 100% skrzyń z materiałami znajdujących się na terenie klasztoru.
  3. Materiały do craftingu możesz też pozyskiwać wraz z innym lootem dzięki eksploracji świata gry, ale jest to bardziej kłopotliwe. Generalnie staraj się zawsze napaść na wszystkie opactwa z regionów, których rekomendowana moc jest niższa od aktualnej mocy Eivora. Sprawi to, że łatwo będziesz mógł ograbić każdy taki klasztor.
  4. Surowce mogą też być nagrodą za sfinalizowanie przymierza, czyli za zaliczenie linii fabularnej w jednym z regionów świata gry.
2 - Assassins Creed Valhalla: Osada - rola, rozbudowa - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry
  1. Wybieraj w pierwszej kolejności te budynki, które najbardziej przydadzą się osadzie. Przykładowo twoim pierwszym zakupem powinno być biuro Ukrytych (asasynów), dzięki któremu odblokujesz mechanikę polowania na członków Zakonu Starożytnych. Rekomendowane budynki do kupowania za surowce zestawiliśmy na stronie Najlepsze budynki osady z rozdziału FAQ.
  2. Budynki wyższych poziomów (rang) osady wymagają niestety zużywania większych ilości materiałów do craftingu. Czasami lepiej jest jednak przeznaczyć surowce na 1 bardziej przydatny budynek wyższej poziomu niż na 2 mniej pomocne budynki niższych poziomów.
  3. Na terenie osady znajdują się również punkty stawiania obiektów kosmetycznych. Mogą to być np. duży posąg czy studnia. Konstrukcje te nie mają żadnego praktycznego zastosowania. Nowe przedmioty kosmetyczne możesz odblokowywać za darmo dzięki odnajdywaniu znajdziek i zaliczaniu niektórych questów. Można je też kupować za srebro po tym jak wybudujesz w osadzie punkt handlowy (Trading Post) lub za prawdziwe pieniądze w sklepie gry.
Na najwyższych poziomach osady pojawia się okazja do ulepszania niektórych z postawionych już wcześniej budynków - Assassins Creed Valhalla: Osada - rola, rozbudowa - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Na najwyższych poziomach osady pojawia się okazja do ulepszania niektórych z postawionych już wcześniej budynków. Musisz w tym celu ponownie wydać materiały do craftingu i prawdopodobnie w jeszcze większej ilości. Przykładowe ulepszenie farmy bydła z dołączonego obrazka może spowodować zwiększenie premii do statystyk w momencie urządzenia wieczerzy.

Zostało jeszcze 55% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie