Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Assassins Creed Valhalla: Ekwipunek Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Assassin's Creed Valhalla opisuje bardzo ważną mechanikę dostępną w grze, jaką jest ekwipunek bohatera. Wyjaśniliśmy wszelkie kwestie związane z rodzajami i zestawami przedmiotów, ich ulepszaniem i unikalnymi cechami. Nie zabrakło również informacji o zmianie wyglądu uzbrojenia.

Ostatnia aktualizacja: 1 kwietnia 2022

Okno ekwipunku w Assassin's Creed Valhalla jest niezwykle ważne - to właśnie w nim możesz zwiększać statystyki swoich przedmiotów. Warto jednak wyjaśnić wszystkie kwestie związane z przedmiotami. Na niniejszej stronie poradnika dowiesz się, jakich przedmiotów używa Eivor, czym są zestawy uzbrojenia czy też jak ulepszać przedmioty i zwiększać ich jakość. Opisaliśmy też czym są unikalne cechy przedmiotów i czy możliwa jest zmiana wyglądu uzbrojenia.

Rodzaje i zestawy przedmiotów

Rodzaje uzbrojenia są dość standardowe, a zdobyte elementy możesz przypisywać do slotów - Assassins Creed Valhalla: Ekwipunek - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Rodzaje uzbrojenia są dość standardowe, a zdobyte elementy możesz przypisywać do slotów. Jeśli chodzi o pancerz, Eivor możesz korzystać z płaszcza i kaptura, hełmu, napierśnika, rękawic i butów - wszystkie te elementy zwiększają statystyki obrony. Do dyspozycji otrzymujesz również slot na łuk oraz dwa sloty na uzbrojenie używane w walce wręcz - możesz korzystać z broni w połączeniu z tarczą albo z dwóch broni jednocześnie. Dodatkowo, w ekwipunku znajdziesz kołczan przechowujący strzały oraz prowiant pozwalający na leczenie utraconego zdrowia.

Sposoby leczenia dokładnie opisaliśmy na osobnej stronie poradnika: Leczenie - jak przywracać zdrowie?

Ważną kwestią są zestawy przedmiotów - Assassins Creed Valhalla: Ekwipunek - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Ważną kwestią są zestawy przedmiotów. Pełny zestaw składa się z wszystkich (pięciu) elementów pancerza - używanie uzbrojenia przypisanego do tego samego zestawu wiąże się z premią do statystyk. Przynależność do danego zestawu łatwo sprawdzisz najeżdżając na dany przedmiot - może to być zestaw kruka czy zestaw myśliwego. Każdy zestaw zapewnia dwa bonusy - oba otrzymasz tylko jeśli skompletujesz pełen zestaw. Statystki zestawów są różne i warto je dopasować do swojego stylu gry. Może to być to być premia zwiększająca szansę na krytyczne obrażenia czy zwiększająca obrażania zadawane przy trafieniach w głowę.

Ulepszanie przedmiotów i kategorie jakości

W ekwipunku możesz również zwiększać statystyki swojego uzbrojenia - obrażenia zadawane przez broń czy obronność elementów pancerza - Assassins Creed Valhalla: Ekwipunek - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

W ekwipunku możesz również zwiększać statystyki swojego uzbrojenia - obrażenia zadawane przez broń czy obronność elementów pancerza. Po najechaniu na dany element uzbrojenia, ujrzysz prostokąty - ich liczba oznacza, ile razy możesz zwiększyć statystyki tego przedmiotu. Oprócz uzbrojenia, możesz też ulepszać kołczan i prowiant. Dzięki temu będziesz mógł przechowywać więcej strzał i prowiantu leczącego postać.

Liczbę dostępnych prostokątów można zwiększyć poprzez podnoszenie jakości uzbrojenia - Assassins Creed Valhalla: Ekwipunek - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Liczbę dostępnych prostokątów można zwiększyć poprzez podnoszenie jakości uzbrojenia. W Assassin's Creed Valhalla podzielono to na cztery kategorie:

  1. Solidna jakość - maksymalnie 2 ulepszenia
  2. Wyborna jakość - maksymalnie 4 ulepszenia
  3. Wyśmienita jakość - maksymalnie 7 ulepszeń
  4. Mityczna jakość - maksymalnie 10 ulepszeń

Jakość uzbrojenia możesz podnosić u kowala Gunnara w osadzie. Oczywiście, nie jest to darmowa czynność - wymagane są odpowiednie materiały do craftingu (im wyższa jakość przedmiotu, tym rzadsze materiały będziesz musiał zdobyć).

Dodatkowo, podnoszenie jakości uzbrojenia odblokowuje miejsca na runy - Assassins Creed Valhalla: Ekwipunek - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Dodatkowo, podnoszenie jakości uzbrojenia odblokowuje miejsca na runy. Są to specjalne przedmioty zapewniające dodatkowe bonusy Twoim przedmiotom - zwiększając odporność na ogień lub truciznę czy zapewniając premię do obrażeń. Runy zdobędziesz podczas eksploracji świata, ale możesz je też kupować u handlarzy czy otrzymać w nagrodę za wykonywanie zadań oraz wyzwań wędkarskich i łowieckich (do dwóch ostatnich wymagane jest zbudowanie odpowiednich budynków w osadzie).

Ulepszanie ekwipunku wiąże się z koniecznością posiadania odpowiednich surowców. Zajrzyj na osobną stronę poradnika: Materiały do craftingu - jak pozyskiwać?

Zmiana wyglądu uzbrojenia

Jakość przedmiotu wpływa również na wygląd uzbrojenia - Assassins Creed Valhalla: Ekwipunek - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Jakość przedmiotu wpływa również na wygląd uzbrojenia. Przykładowo - pancerz wysokiej jakości ma na sobie więcej dodatkowych elementów i wygląda solidniej. Jest to jedyny sposób na zmianę wyglądu uzbrojenia. Nie możesz samodzielnie wpływać na kolor czy wygląd swoich przedmiotów.

Możesz jednak w pewnym stopniu wpływać na wygląd Eivora. Opisaliśmy to na osobnej stronie poradnika: Wygląd postaci - jak zmienić?

Unikalne cechy broni

Na koniec warto wspomnieć o unikalnych cechach broni - możesz ją sprawdzić najeżdżając na broń w ekwipunku - Assassins Creed Valhalla: Ekwipunek - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Na koniec warto wspomnieć o unikalnych cechach broni - możesz ją sprawdzić najeżdżając na broń w ekwipunku. Są to specjalne premie zależne od danego przedmiotu. Nie możesz w żaden sposób ulepszyć czy zmienić unikalnej cechy - są one na stałe przypisane do konkretnej broni. Przykładami unikalnych cech jest zwiększona szybkość po wyprowadzeniu ciosu czy zwiększone obrażenia po wykonaniu silnego ataku.