Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Assassins Creed Valhalla: Czy trzeba znać poprzednie części serii? Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Z tej strony poradnika do Assassin's Creed Valhalla dowiecie się jak ważne są pozostałe części serii o assassynach i czy musicie je znać, aby dobrze bawić się w tej odsłonie. Poruszyliśmy temat chronologii oraz wątku współczesnego.

Ostatnia aktualizacja: 1 grudnia 2022

Gra Assassin's Creed Valhalla przyciągnęła do siebie wielu graczy, którzy wcześniej nie mieli styczności z poprzednimi odsłonami serii. Z tego względu, warto odpowiedzieć na pytanie, czy znajomość starszych części jest konieczna, by dobrze bawić się w Valhalli - wszystkiego dowiesz się na niniejszej stronie poradnika.

Czy muszę zagrać w poprzednie części serii?

Najłatwiejszą odpowiedzią na pytanie jest - nie musisz znać poprzednich części serii, aby cieszyć się rozgrywką w Assassins Creed Valhalla - Assassins Creed Valhalla: Czy trzeba znać poprzednie części serii? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Najłatwiejszą odpowiedzią na pytanie jest - nie musisz znać poprzednich części serii, aby cieszyć się rozgrywką w Assassin's Creed Valhalla. Oczywiście, znajomość serii może w pozytywny sposób wpłynąć na wrażenia i zrozumienie fabuły - poszczególne części gry łączą się ze sobą poprzez wątek kampanii opowiadany we współczesnych czasach. Nie ma żadnych przeciwskazań, żeby przygodę z serią rozpocząć z wikingami - nie zauważysz pewnych powiązań, ale nie jest to konieczne do pełnoprawnej zabawy.

Temat wątku współczesnego warto rozszerzyć - jeśli jednak chcesz zrozumieć wszystkie współczesne sceny rozgrywane w Assassins Creed Valhalla, powinieneś zainteresować się dwoma poprzednimi odsłonami serii: Assassins Creed Origins oraz Assassins Creed Odyssey (wraz z DLC) - Assassins Creed Valhalla: Czy trzeba znać poprzednie części serii? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Temat wątku współczesnego warto rozszerzyć - jeśli jednak chcesz zrozumieć wszystkie współczesne sceny rozgrywane w Assassin's Creed Valhalla, powinieneś zainteresować się dwoma poprzednimi odsłonami serii: Assassin's Creed Origins oraz Assassin's Creed Odyssey (wraz z DLC). Wynika to z historii kręcącej się wokół postaci imieniem Layla Hassan - to na jej poczynaniach skupia się współczesna strona powyższych części.

Pozostałe części serii (w mniejszym lub większym stopniu) wiążą się ze sobą poprzez konflikt asasynów i templariuszy. Niektóre gry przedstawiają historie tego samego bohatera, a w innych pojawia się tylko wspomnienie postaci z poprzednich odsłon. Jeżeli chcesz zagrać we wszystkie części serii możesz obrać dwie drogi. Najbardziej oczywistą kolejnością grania wydaje się być kolejność zgodna z premierami tytułów - w ten sposób na własne oczy zobaczysz, jak seria zmieniała się przez lata swojego istnienia.

Ciekawym przeżyciem może też być historyczna chronologia. W takim przypadku kolejność tytułów jest następująca: Odyssey, Origins, Valhalla, Assassin's Creed 1, Assassin's Creed 2, Brotherhood, Revelations, Black Flag, Rouge, Assassin's Creed 3, Unity, a na końcu Syndicate.