Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Detroit Become Human - poradnik do gry

Detroit Become Human - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Marsz wolności | Markus | Solucja Detroit Become Human Detroit Become Human poradnik, solucja

Marsz Wolności to ostatnia samodzielna scena Marcusa, w której zarazem może zginąć po raz pierwszy. W całym zadaniu chodzi o to, by poprowadzić marsz do końca. Aż do jego zakończenia, cały rozdział wygląda zawsze jednakowo. Jedyne czynności jakie wykonujesz w trakcie marszu, to przejmowanie kolejnych androidów i ustawianie ich po swojej stronie.

Prolog - czas refleksji

Jest to krótka scena początkowa, gdzie Marcus znajduje się w ruinach budynku samotnie. Możesz:

 1. Przeczytać artykuł w gazecie,
 2. Popatrzyć w lustro,
 3. Zagrać na pianinie,
 4. Przejść się po belce.
Na tym etapie możesz rozpocząć pomniejszy wątek romansu Markusa z North, o ile posiadasz z nią bardzo dobre (najmniej przyjacielskie) relacje - Marsz wolności | Markus | Solucja Detroit Become Human - Detroit Become Human - poradnik do gry
Na tym etapie możesz rozpocząć pomniejszy wątek romansu Markusa z North, o ile posiadasz z nią bardzo dobre (najmniej "przyjacielskie") relacje

Po chwili zjawi się North. Jeśli dobrze poprowadzisz dialog, bohaterowie zbliżą się do siebie (jednakże gra nie rozwija silnie wątku romansu Marcusa i North). Najlepszą opcją dialogową jest "podziel się wspomnieniami" - dostępna jest jednak tylko, jeśli twoje relacje z North są przynajmniej przyjacielskie. Jeśli wiesz, że twoje relacje są dość niskie, odrzuć opcję zapytania o przeszłość North.

Dodatkowo: jeśli Simon przeżył i pomogłeś mu dostać się na dach, a także nie został znaleziony przez Connora w rozdziale Wróg publiczny, dołączy on teraz do zespołu (co oznaczone zostaje na Schemacie historii).

Marsz

Rozpoczniesz w centrum handlowym. Nim wyjdziesz na zewnątrz i rozpoczniesz marsz możesz przejąć na swoją stronę kilka obecnych tu androidów. Dalsza część rozdziału wygląda analogicznie - poruszaj kamerą i odnajduj w tłumie androidy, które będziesz mógł przejąć naciskając klawisze pojawiające się na ekranie. Dodatkowo podczas marszu możesz:

 1. Zhakować duży ekran na ścianie,
 2. Możesz rozpocząć śpiew podczas marszu,
 3. Gdy policjant stanie wam na drodze możesz podnieść ręce lub go zignorować, co nie wpłynie na przebieg marszu.

Plac i zatrzymanie przez policję

Ostatnie wybory są bardzo istotne - głównie dlatego, że Markus może zginąć, co mocno odbija się na końcowych rozdziałach i zakończeniach - Marsz wolności | Markus | Solucja Detroit Become Human - Detroit Become Human - poradnik do gry
Ostatnie wybory są bardzo istotne - głównie dlatego, że Markus może zginąć, co mocno odbija się na końcowych rozdziałach i zakończeniach

Marsz zakończy się, gdy dotrzesz do głównego placu i zostaniesz zatrzymany przez policję. Scena ta występuje zawsze, niezależnie od twojej opinii publicznej czy przebiegu marszu. Dostępne są trzy opcje, które wpłyną na zakończenie sceny oraz przebieg dalszych losów Markusa.

Wybierz Atak, by przejść od razu do ofensywy. Opcje Opuść grupę / Utrzymaj pozycję prowadzą do tych samych wyborów w kolejnym etapie:

 1. Uciekaj - jeśli uciekniesz, nie zginiesz. Znaczna utrata szacunku Jerycho oraz nieznaczna North i Josha.
 2. Poświęć się - w tej opcji domyślnie umierasz i kończysz wątek Markusa (jego rolę w tle wydarzeń przejmie North jako przewodniczka buntu). Jeśli jednak dołączył do ciebie John (android-dozorca z rozdziału Części zamienne), lub Simon przeżył na dachu Wieży Stratford i nie został znaleziony przez Connora, lub po prostu wrócił z członkami drużyny cało (oraz posiadasz u niego wysoką reputację) mogą poświęcić się za Markusa.

Szarżuj - przechodzisz na ścieżkę Schematu tą samą, co w przypadku wybrania na początku opcji Atak. Ta ścieżka zawiera wiele dodatkowych możliwości rozwoju wydarzeń. Jeśli walka się powiedzie (QTE), ukończysz scenariusz z negatywną opinią publiczną. Jeśli jednak QTE się nie powiedzie, dostępnych będzie znacznie więcej opcji:

 1. Jeśli wybierzesz opcję samobójstwa, zakończysz wątek Markusa.
 2. Zginiesz także w przypadku, gdy nie zrobisz nic, i jeśli podobnie jak w powyższej opcji Poświęć się nie będziesz mieć ze sobą Simona / Johna. Na Schemacie zaznaczane są oba przypadki jak jeden i drugi android poświęcają się za bohatera.

Zakończenia

Dostępnych jest wiele zakończeń rozdziału Marsz wolności, ale tylko nieliczne dają pozytywny wynik.

 1. Marcus uciekł - opcja ucieczki widoczna jest zawsze, utrata szacunku Jerycho, North, Josha.
 2. Marcus został na pozycji i zginął - jeśli dwukrotnie wybierzesz opcję pozostania na pozycji i finalnie opcję "poświęć się" doprowadzisz do uzyskania tego zakończenia. Markus ginie i jego wątek kończy się. W tym przypadku znacznie wzrasta reputacja Jerycho i opinia publiczna.
 3. Marcus popełnił samobójstwo - jeśli zaatakujesz i walka się nie powiedzie, możesz zakończyć swój żywot. Markus ginie i jego wątek kończy się.
 4. Simon oddał życie za Markusa - wystąpi jeśli postanowisz zaatakować i walka się nie powiedzie lub jeśli zostaniesz na pozycji i wybierzesz opcję "poświęć się". Simon musi żyć: w Wieży Stratford ucieka z zespołem lub zostaje przeniesiony na dach i puszczony wolno, a Connor nie odnajduje go w rozdziale Wróg publiczny.
 5. John oddał życie za Markusa - wystąpi jeśli postanowisz zaatakować i walka się nie powiedzie lub jeśli zostaniesz na pozycji i wybierzesz opcję "poświęć się". To zdarzenie występuje, gdy John jest członkiem drużyny (może dołączyć w rozdziale Części zamienne).
 6. Markus został zastrzelony przez policję - podobnie jak wyżej: zaatakuj policję, zawiedź w QTE i nie miej nikogo, kto oddałby życie za Markusa - Johna lub Simona.
 7. Markus pokonał policjantów - jeśli wybierzesz opcję walki i powiedzie ci się w QTE. Zyskasz przychylność Jerycho, lecz stracisz w oczach opinii publicznej.