Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Detroit Become Human - poradnik do gry

Detroit Become Human - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wszystkie zakończenia w Detroit Become Human Detroit Become Human poradnik, solucja

W tym rozdziale prezentujemy dostępne zakończenia gry Detroit: Become Human. Uwzględnione tu zostały jedynie opcje, w których wątek fabularny każdej z postaci - Kary, Connora i Marcusa - zostaje doprowadzony do ostatnich rozdziałów (uwzględniając, że np. Marcus może zginać, lecz jego wątek zostaje przejęty przez North i finalny zarys świata ulega zmianie). Jeśli chcesz dowiedzieć się, które postaci mogą zginać przedwcześnie i zakończyć swój wątek bez wpływu na finałowe zakończenia gry, sprawdź nasz dział FAQ:

Dobre zakończenie

Głównym elementem dobrego zakończenia jest doprowadzenie do pokoju między ludźmi i androidami - Wszystkie zakończenia w Detroit Become Human - Detroit Become Human - poradnik do gry
Głównym elementem dobrego zakończenia jest doprowadzenie do pokoju między ludźmi i androidami

W rozumieniu dobrego zakończenia (najlepszego dla każdego z bohaterów) uwzględniamy następujące kwestie:

 1. Wszyscy bohaterowie dotrwali do końca rozgrywki,
 2. Wojna zakończyła się wycofaniem się ludzi i przyznaniem praw androidom,
 3. Kara zakończyła swój wątek wraz z Karą i Lutherem,
 4. Hank nie popełnił samobójstwa,
 5. Connor stał się defektem,
 6. North i Marcus są kochankami.

Aby wszystkie powyższe założenia zostały spełnione, należy:

 1. Doprowadzić do końca wątek z każdej postaci nie doprowadzając do ich śmierci. Po dokładniejsze wskazówki odnośnie tego punktu, sprawdź rozdziały z działu FAQ.
 2. Connor staje się defektem - musisz wykazywać się jak największą empatią i wykazywać ludzkie odruchy w dialogach (głównie z Hankiem) i nie zabijać żadnych defektów (Chloe w rozdziale Spotkanie z Kamskim oraz Traci w rozdziale Klub Eden). Finalną decyzję o tym, czy zostanie defektem podejmuje jako wybór w rozdziale Rozdroża.
 3. Connor posiada dobre relacje z Hankiem: prowadzi to tak do powyższego rozwiązania jak i zapobiega samobójstwu detektywa. Duży wpływ na reputację u Hanka mają: uratowanie go w rozdziale Gniazdo (pod koniec pomyślnego pościgu), pozytywne przesłuchanie defekta w rozdziale Przesłuchanie, uratowanie Hanka w rozdziale poprzez zastrzelenie defekta z kuchni w rozdziale Wróg publiczny.
 4. Connor aby nie zostać odsuniętym od sprawy musi z jednej strony stać się defektem, a z drugiej nie może zawieść zaufania Amandy. Dlatego należy pomyślnie wykonywać jak największą ilość zadań zgodnie z wytycznymi, np. odnaleźć defekta w rozdziale Partnerzy, czy Gniazdo.
 5. Marcus w rozdziale Wieża Stratford nie zabija nikogo (strażników i uciekającego operatora) oraz prowadzi spokojną przemowę.
 6. Marcus w rozdziale Capitol Park prowadzi pokojową manifestację i walczy z policją w rozdziale Marsz wolności (i nie ginie) pod koniec rozdziału,
 7. Marcus może uzyskać dobre relacje z North, by rozpocząć z nią romans. Po szczegółowe informacje zajrzyj do FAQ.
 8. Marcus w rozdziale Bitwa o Detroit kontynuuje działania pokojowe oraz nie przyjmuje ugody od agenta FBI.
 9. Kara ucieka z posiadłości Zlatko wraz z Lutherem (zależy to tylko od jednej opcji dialogowej, w której zgadzasz się na to, by dołączył do dwójki bohaterów). Dodatkowo nie pozwala mu zginąć w rozdziałach Pociąg o północy (tylko jeśli zostanie znaleziony przez policjanta), Rozdroża oraz Bitwa o Detroit.
 10. Kara ma dobre relacje z Alice (budowane przez cały wątek przy drobnych dialogach, czy dodatkowych czynnościach. Łatwo zniszczyć dość silnie zaufanie w misji Zbiegowie, jeśli zdecydujesz się okraść sklep/pralnię).
 11. Kara nie dała się pochwycić przez policję w rozdziale Rozdroża oraz przedostała się przez granicę w rozdziale Bitwa o Detroit (łodzią - bez Luthera - lub autobusem).

Złe zakończenie

Jedną ze scen złego zakończenia jest walka Connora z Marcusem - Wszystkie zakończenia w Detroit Become Human - Detroit Become Human - poradnik do gry
Jedną ze scen "złego zakończenia" jest walka Connora z Marcusem

W przypadku złego zakończenia, do którego doprowadzić jest znacznie łatwiej wyróżnić można wiele czynników. W rozumieniu tego poradnika zakładamy, że:

 1. Marcus poprowadził agresywne działania przeciwko ludziom,
 2. Opcjonalnie: rolę Marcusa po jego śmierci w rozdziale Marsz Wolności przejmuje North (jest to pomniejsze zakończenie),
 3. Kara nie zakończyła swojego wątku - jako, że jej postać niemal epizodycznie występuje w zarysie fabularnym świata gry, jej wybory wpływają głównie tylko na zakończenie wątku Kary, Alice i Luthera. Wątek może zakończyć się już w pierwszym rozdziale.
 4. Hank popełnił samobójstwo,
 5. Connor nie stał się defektem,

Aby wszystkie powyższe założenia zostały spełnione, należy:

 1. Aby mieć jak najsilniejszy wpływ na rozwój wydarzeń w końcowej fazie gry (rozdziale Bitwa o Detroit), Marcus i Connor powinni dotrwać do samego końca.
 2. Connor nie staje się defektem - finalną decyzję o tym, czy zostanie defektem podejmuje jako wybór w rozdziale Rozdroża. Aby pozostać androidem nie musisz podejmować żadnych specjalnych działań odnośnie zachowania Connora.
 3. Connor posiada złe relacje z Hankiem (jest wrogi wobec Connora). Doprowadzi to do cutsceny, w której Hank popełnia samobójstwo.
 4. Connor aby nie zostać odsuniętym od sprawy musi z jednej strony stać się defektem, a z drugiej nie może zawieść zaufania Amandy. Dlatego należy pomyślnie wykonywać jak największą ilość zadań zgodnie z wytycznymi, np. odnaleźć defekta w rozdziale Partnerzy, czy Gniazdo. Jeśli zostanie odsunięty od sprawy, nie ujrzysz go w ostatnim rozdziale.
 5. Connor - jeśli nie został odsunięty od sprawy, może zabić przywódcę rebelii w ostatnim rozdziale.
 6. Marcus w rozdziale Wieża Stratford zabija przynajmniej jedną osobnę (strażnik/uciekający operator) oraz prowadzi zdeterminowaną przemowę.
 7. Marcus w rozdziale Capitol Park prowadzi agresywną manifestację i walczy z policją, pokonując oddział, opcjonalnie ginie (pomniejsze zakończenie),
 8. Kara może zakończyć swój wątek wielokrotnie. Po szczegółowe informacje sprawdź rozdziały w sekcji FAQ.