Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 17 listopada 2021, 18:17

autor: DM

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

Mistrzowie drugiego planu w grach - najciekawsi NPC dekady

Po głównych bohaterach z gier przyszedł czas na wspominki postaci drugoplanowych. Niby pobocznych, drugorzędnych, ale nierzadko bardzo istotnych dla fabuły, bez których opowiadane historie nie byłyby takie same.

Iorweth – Wiedźmin 2

To Vernon Roche! Od czterech lat dowódca oddziałów specjalnych w służbie króla Temerii. Odpowiedzialny za pacyfikację Podgórza Mahakamskiego, łowca elfów, morderca kobiet i dzieci. Dwukrotnie odznaczony za męstwo w boju...

Iorweth – jeden z najbardziej poszukiwanych bandytów, elf. Nienawidzi ludzi, stoi na czele komanda Scoia’tael toczącego wojnę podjazdową z gatunkiem homo sapiens, oskarżając go o rasizm, dyskryminację i wywyższanie się. W Wiedźminie 2: Zabójcach królów jego postać jest o wiele lepiej zarysowana niż w książkach. Gdy w pewnym momencie możemy wybrać wątek fabularny mocniej powiązany właśnie z Iorwethem, czekają nas naprawdę niezwykłe questy i przygody.

To z nim odwiedzamy miasto krasnoludów, to on przychodzi nam z pomocą w trakcie bitwy o Vergen. Elf może też przekonać nas do siebie ze względu na swoje pobudki – wszak pragnął on stworzyć wolny, bezpieczny dla jego rasy kraj. Nie był przy tym aż tak fanatycznie zaślepiony jak niecierpiący „nieludzi” Vernon. Ale podobnie jak w przypadku następnego bohatera nawet najwięksi zwolennicy Roche’a nie powinni być zawiedzeni po przejściu ścieżki Iorwetha.

Zostało jeszcze 65% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

God of War

God of War

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Disco Elysium: The Final Cut

Disco Elysium: The Final Cut

Mass Effect 3

Mass Effect 3

BioShock Infinite

BioShock Infinite

Najważniejsze gry dekady - 17 tytułów, które zmieniły branżę
Najważniejsze gry dekady - 17 tytułów, które zmieniły branżę

Najważniejsze nie znaczy najlepsze. Są gry, które niekoniecznie zapamiętaliśmy my, ale zapamiętała je cała branża gier, a nawet wręcz zmieniła się pod ich wpływem. Oto najważniejsze tytuły minionej dekady.

Bohaterowie dekady - wybraliśmy najciekawsze postaci z gier
Bohaterowie dekady - wybraliśmy najciekawsze postaci z gier

W dobrych grach w większości przypadków wcielamy się w wyrazistych, zapadających w pamięć bohaterów. Prezentujemy więc doborowe towarzystwo jednych z najlepiej wykreowanych głównych postaci z gier ostatniej dekady.