Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 17 listopada 2021, 18:17

autor: DM

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

Mistrzowie drugiego planu w grach - najciekawsi NPC dekady

Po głównych bohaterach z gier przyszedł czas na wspominki postaci drugoplanowych. Niby pobocznych, drugorzędnych, ale nierzadko bardzo istotnych dla fabuły, bez których opowiadane historie nie byłyby takie same.

Krwawy Baron – Wiedźmin 3

A ja jestem mężem i ojcem, który s***rdolił życie swoje i swoich bliskich. Skrzyknę ludzi, pójdziemy tam i wyciągniemy Annę!

Kolejne (niby) typowe zlecenie Geralta podczas poszukiwań Ciri okazuje się jednym z najbardziej złożonych i zapadających w pamięć questów w historii gier, a sam zlecający – niezwykle tragiczną postacią, której losy wzbudzają ogromne emocje. Krwawy Baron to tak naprawdę Filip Stenger z Wrońców – były żołnierz armii temerskiej. Po dezercji trafił do wspomnianej osady i dzięki wsparciu wielu swoich podwładnych oraz układowi z wrogiem stał się zarządcą wioski.

Geralt poznaje go, chcąc dowiedzieć się czegoś o pobycie Ciri we Wrońcach, ale Baron stawia warunek, by wiedźmin najpierw odnalazł jego żonę i córkę. Podczas wykonywania tej misji Geralt odkrywa mroczne tajemnice dotyczące prywatnego życia Krwawego Barona, a sprawa okazuje się tak skomplikowana, że ciągnie się przez kilka innych questów. Zabiera nas w miejsca i do postaci, które zostają w pamięci na zawsze (Krzywuchowe Moczary!), natomiast finał losów Barona zmusza do chwili zadumy. Do dziś nie brakuje głosów, że wątek Filipa Stengera jest ciekawszy niż opowieść o Ciri.

Zostało jeszcze 64% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

God of War

God of War

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Disco Elysium: The Final Cut

Disco Elysium: The Final Cut

Mass Effect 3

Mass Effect 3

BioShock Infinite

BioShock Infinite

Najważniejsze gry dekady - 17 tytułów, które zmieniły branżę
Najważniejsze gry dekady - 17 tytułów, które zmieniły branżę

Najważniejsze nie znaczy najlepsze. Są gry, które niekoniecznie zapamiętaliśmy my, ale zapamiętała je cała branża gier, a nawet wręcz zmieniła się pod ich wpływem. Oto najważniejsze tytuły minionej dekady.

Bohaterowie dekady - wybraliśmy najciekawsze postaci z gier
Bohaterowie dekady - wybraliśmy najciekawsze postaci z gier

W dobrych grach w większości przypadków wcielamy się w wyrazistych, zapadających w pamięć bohaterów. Prezentujemy więc doborowe towarzystwo jednych z najlepiej wykreowanych głównych postaci z gier ostatniej dekady.