Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2019, 18:10

autor: Entelarmer

Zobacz rozgrywkę z fanowskiego remake'u Dino Crisis na Unreal Engine 4

Zespół team Arklay's opublikował pierwszy gameplay trailer fanowskiego odświeżenia gry Dino Crisis. Remake kultowego survival horroru od Capcomu z dinozaurami w roli głównej powstaje na bazie Unreal Engine 4.

Prehistoryczna groza powraca na Unreal Engine 4. - Zobacz rozgrywkę z fanowskiego remake'u Dino Crisis na Unreal Engine 4 - wiadomość - 2019-09-16
Prehistoryczna groza powraca na Unreal Engine 4.

Zapowiedź Project Resistance nie spotkała się z entuzjastyczną reakcją ze strony fanów survival horrorów Capcomu. Jeśli zaliczacie się do tych malkontentów, być może zainteresuje Was pewien fanowski projekt. Mowa o remake’u Dino Crisis od zespołu team Arklay’s, który udostępnił pierwszy zwiastun z fragmentami rozgrywki. Tytuł powstaje na technologii Unreal Engine 4, a choć prace są jeszcze na dość wczesnym etapie, filmik prezentuje sporo z rozgrywki oraz – rzecz jasna – dinozaury. Widać też już, że zrezygnowano z klasycznej zablokowanej kamery, znanej zarówno z pierwowzoru, jak i pierwszych odsłon serii Resident Evil. Materiał możecie obejrzeć poniżej.

Dino Crisis ujrzało światło dzienne w 1998 roku jako nowa gra zespołu odpowiedzialnego za serię Resident Evil. Zmiana nieumarłych mutantów na prehistoryczne gady okazała się strzałem w dziesiątkę, a produkcja odniosła sukces zarówno artystyczny, jak i komercyjny. Również późniejsze Dino Crisis 2 zostało ciepło przyjęte przez graczy, aczkolwiek nie wszystkim spodobało się, że Capcom postawił większy nacisk na dynamiczną akcję niż atmosferę. Niestety, wydane w 2003 roku Dino Crisis 3 nie urzekło recenzentów, zniechęconych m.in. tragiczną pracą kamery oraz małą różnorodnością wrogów. Najwyraźniej gra nie znalazła też wielu nabywców, bo na niej zamyka się dotychczasowa historia serii.

Od ponad piętnastu lat czekamy na nowe Dino Crisis. - Zobacz rozgrywkę z fanowskiego remake'u Dino Crisis na Unreal Engine 4 - wiadomość - 2019-09-16
Od ponad piętnastu lat czekamy na nowe Dino Crisis.

Nie znaczy to, że zapomniano o marce. Dino Crisis to jeden z tytułów najczęściej wymienianych przez fanów jako kandydat na potencjalny remake, obok Resident Evil 3: Nemesis. Nie brakowało też sporo plotek o możliwej kontynuacji. Sam Capcom wyraził nadzieję na Twitterze, że w przyszłości doczekamy się powrotu serii. Na razie jednak pozostaje to w sferze marzeń, mimo że jest już za nami 20. rocznica wydania pierwszego Dino Crisis.

Fanowski remake Resident Evil 2 musiał obejść się bez błogosławieństwa Capcomu. - Zobacz rozgrywkę z fanowskiego remake'u Dino Crisis na Unreal Engine 4 - wiadomość - 2019-09-16
Fanowski remake Resident Evil 2 musiał obejść się bez błogosławieństwa Capcomu.

Pozostaje nam więc tylko projekt zespołu team Arklay’s, który zamierza wkrótce udostępnić kolejne materiały. Pytanie tylko, czy Capcom nie wymusi zaprzestania prac nad grą, jak miało to miejsce w przypadku Resident Evil 2: Reborn. Co prawda, tamten projekt ujrzy światło dzienne, ale jako Daymare 1998, bez żadnych nawiązań do cyklu japońskiego dewelopera. Inna sprawa, że decyzja firmy wynikała z planów samodzielnego odświeżenia RE2. Jeśli więc team Arklay’s również otrzymałby list od Capcomu nakazujący anulowanie fanowskiego remake’u Dino Crisis, może oznaczałoby to, że szykuje się oficjalny powrót cyklu?