Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2018, 20:23

Twórcy Hatred wydadzą Daymare 1998 – horror wzorowany na Resident Evil 2

Polska firma Destructive Creations zapowiedziała wydanie Daymare: 1998 – oldschoolowego survival horroru od Invader Studios. Tytuł powstały na gruzach fanowskiego odświeżenia Resident Evil 2 ukaże się w połowie przyszłego roku na PC, PS4 i XOne.

Pamiętacie Daymare: 1998? Zapewnie nie i nie ma się czemu dziwić. Po raz pierwszy o tej grze usłyszeliśmy w 2016 roku, ale w międzyczasie nie pokazano zbyt wiele. O tytule przypomniała nam polska firma Destructive Creations (Hatred, Ancestors Legacy), która zapowiedziała wydanie tej produkcji na komputerach osobistych. Z tej okazji twórcy z zespołu Invader Studios pochwalili się nowymi screenami, które znajdziecie na końcu tego tekstu. Wydawca zamieścił też króciutką zajawkę, zamieszczoną poniżej.

Historia Daymare: 1998 rozpoczęła się wraz zapowiedzią Resident Evil 2: Reborn – darmowej produkcji mającej odtworzyć kampanię Resident Evil 2 na modłę Resident Evil 4.Tyle tylko, że firma Capcom – właściciel praw do marki – miała już w planach remaster dwójki i wymusiła zaprzestanie prac nad projektem. Jednakże ekipa postanowiła nie kończyć współpracy i stworzyć komercyjny projekt w podobnych klimatach. Tak jak w pierwowzorze, w Daymare trafimy do miasta opanowanego przez zombie i prześledzimy losy garstki bohaterów, starających się wydostać z tego piekła. Tytuł ma być wymagający w oldschoolowym stylu: mało amunicji, ograniczone opcje zapisywania stanu gry itp.

Trudno powiedzieć, jak ostatecznie wypadnie produkcja. Pierwszy gameplay wyglądał obiecująco, ale od jego publikacji minęły dwa lata, a dwa screeny i krótki teaser sprzed paru miesięcy to za mało, by powiedzieć coś więcej. Miejmy nadzieję, że zespół Invader Studios nie każe nam czekać aż do debiutu gry i pokaże coś więcej w nadchodzących miesiącach. Daymare: 1998 zadebiutuje w drugim kwartale 2019 roku na Steamie.