Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2016, 10:36

autor: Movis

Daymare: 1998 – gameplay z gry twórców Resident Evil 2 Reborn

Włoskie studio Invader pokazało fragment rozgrywki ze swojej pierwszej komercyjnej produkcji. Wcześniej zespół pracował nad odświeżoną wersją gry Resident Evil 2 na silniku Unreal, co zdecydowanie widać w mechanizmach rozgrywki nowego tytułu.

We wrześniu pisaliśmy o Daymare: 1998 – survival horrorze TPP od małego włoskiego dewelopera Invader Studios. Poprzednio twórcy pracowali nad fanowskim projektem przeniesienia gry Resident Evil 2 na silnik Unreal, z mechanikami znanymi z czwartej części serii. Plany zostały jednak pokrzyżowane przez firmę Capcom, która w zeszłym roku oficjalnie zapowiedziała Resident Evil 2 Remake.

Finał zwiastuna to walka z potworem, na którym pistoletowe kule nie robią dużego wrażenia. - Daymare: 1998 – gameplay z gry twórców Resident Evil 2 Reborn - wiadomość - 2016-12-18
Finał zwiastuna to walka z potworem, na którym pistoletowe kule nie robią dużego wrażenia.

Działalność studia nie poszła jednak na marne, bo Daymare wydaje się czerpać pełnymi garściami ze znanej serii. Choć nie znajdziemy w nim charakterystycznych monstrów z RE, to obecnych jest wiele hardcore’owych rozwiązań, które w ostatnich odsłonach gier od Capcomu zostały poświęcone na rzecz wartkiej akcji. Projekt Invader Studios ma być bowiem prawdziwą gratką dla weteranów gatunku, gustujących w sprawdzonych rozwiązaniach w stylu retro i lubiących dużo survivalu w swoim survival horrorze. Dotychczas były to tylko zapewnienia autorów, teraz jednak możemy zobaczyć jak gra prezentuje się w akcji:

Po pierwsze, przy każdym ruchu bohater wydaje się wręcz krzyczeć: „Hej, pamiętasz Resident Evil 4?”. Po drugie, zaobserwować można bardzo dobry system oświetlenia – mrugające świetlówki i ciepłe odbicia płonącego ognia na ścianach tworzą bardzo dynamiczną grę światła i cienia. Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, celowanie znacznie spowalnia ruchy postaci, tworząc napięte sytuacje z napierającymi na praktycznie stojącego gracza przeciwnikami. Poza strzelaniem, w zwiastunie została też rozszyfrowana prosta zagadka, do której wskazówki zawierała leżąca na stole notatka. Choć rozwiązanie było elementarne, zapewne w pełnej grze można się spodziewać częstego zbierania tajemniczych przedmiotów, które pozwolą na poradzenie sobie z kolejnymi problemami, odblokowanie zamkniętych drzwi i popchnięcie fabuły do przodu. Na koniec zamaskowany żołnierz musiał uciec przed większym potworem, który wydawał się odporny na pakowane w niego jedna za drugą kule.

Pierwszy zwiastun to jednak dopiero początek długiej drogi dla Daymare: 1998. Z informacji na oficjalnej stronie Facebook dewelopera wynika bowiem, że twórcy będą prosić fanów o dodatkowe fundusze w ramach kampanii w serwisie Kickstarter, która ma wystartować na początku 2017 roku.