Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2022, 15:00

Survival horror a la Resident Evil dostępny za darmo na GOG [Aktualizacja]

Na GOG-u udostępniono za darmo kolejną grę. Tym razem jest to survival horror a la Resident Evil.

Źródło fot. Daymare: 1998 / Steam.
i

Aktualizacja

Na GOG-u można już odebrać grę Daymare: 1998 – zrobicie to, klikając w poniższy przycisk, a następnie logując się na swoje konto GOG.com i wybierając opcję „Zdobądź za darmo”. Tytuł będzie dostępny bezpłatnie do 2 stycznia (poniedziałek) do godziny 15:00 czasu polskiego.

Daymare: 1998 za darmo na GOG-u

Oryginalna wiadomość

Wygląda na to, że Worms: Revolution – Gold Edition nie będzie ostatnią darmówką, którą przyjdzie nam odebrać na platformie GOG.com z okazji tegorocznej zimowej wyprzedaży. Użytkownik serwisu dealabs.com o pseudonimie billbil-kun – którego nie muszę już Wam chyba przedstawiać – podał, że dziś o godzinie 15:00 zostanie udostępniona jeszcze jedna produkcja.

Ma to być Daymare: 1998 – wydana na PC w 2019 roku przygodowa gra akcji typu survival horror. Jej akcję osadzono – jak wskazuje tytuł – w końcówce lat 90. XX wieku. Twórcy z Invader Studios oddali w ręce graczy kilka grywalnych postaci. Jedną z nich jest żołnierz sił specjalnych, którego rodzina została uwięziona w mieście opanowanym przez potwory.

Jeśli czytając powyższy opis mieliście skojarzenia z serią Resident Evil, to wiedzcie, że deweloperzy odpowiedzialni za Daymare: 1998 chcieli początkowo odtworzyć kampanię drugiej odsłony cyklu Capcomu. Na życzenie owej firmy projekt Resident Evil 2 Reborn został jednak skasowany. Zespół postanowił zaś opracować od podstaw podobną, lecz zupełnie nową produkcję.

Zakładając, że informacje billbil-kuna się potwierdzą – a bardzo bym się zdziwił, gdy stało się inaczej – Daymare: 1998 będzie można przypisać do swojego konta od dziś od godz. 15:00 do 2 stycznia (poniedziałek) do tej samej godziny – czyli do zakończenia zimowej wyprzedaży na GOG-u.

Dla przypomnienia dodam, że do momentu udostępnienia kolejnej darmówki możecie odebrać Worms: Revolution – Gold Edition. Zrobicie to, klikając w poniższy przycisk.

Worms: Revolution – Gold Edition za darmo na GOG-u

GOG – gry za darmo na święta 2022

Poniżej znajdziecie listę tytułów, które już podarowano graczom w ramach tegorocznego świątecznego rozdawnictwa na GOG.com.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej