Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2009, 08:30

autor: Jiker

Zapowiedziano Gears of War 2: Game of the Year Edition

Firmy Epic Games oraz Microsoft podzieliły się informacjami na temat daty premiery specjalnej edycji strzelaniny Gears of War 2. Poznaliśmy również ostateczny kształt zestawu Gears of War 2: Game of the Year Edition, który będzie nie lada gratką dla osób dotąd nie należących do szczęśliwych posiadaczy drugiej odsłony przygód Marcusa Feniksa.

Firmy Epic Games oraz Microsoft podzieliły się informacjami na temat daty premiery specjalnej edycji strzelaniny Gears of War 2. Poznaliśmy również ostateczny kształt zestawu Gears of War 2: Game of the Year Edition, który będzie nie lada gratką dla osób dotąd nienależących do szczęśliwych posiadaczy drugiej odsłony przygód Marcusa Feniksa.

Zapowiedziano Gears of War 2: Game of the Year Edition - ilustracja #1

Screen z kampanii Road To Ruin.

Stanie się tak przede wszystkim z uwagi na fakt, że w skład specjalnej edycji dzieła Epic Games wejdzie nie tylko gra, ale również rozszerzenie Gears of War 2: All Fronts Collection. Przypominamy, że tworzą je wszystkie dotychczasowe dodatki DLC do gry, wraz z najnowszym Dark Corners, oferując nam tym samym 19 nowych map do trybu wieloosobowego, singleplayerową kampanię Road to Ruin (wydłuża rozgrywkę o 90 minut), a także możliwość zdobycia Osiągnięć wartych w sumie aż 1750 punktów GS. W ramach Game of the Year Edition powinny również zostać zawarte wszystkie wielkie aktualizacje gry, usuwające błędy i usprawniające rozgrywkę.

Gears of War 2: Game of the Year Edition zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 1 września i będzie kosztować 39,99 dolarów. Na europejski rynek zestaw trafi 18 września (cena nie jest jeszcze znana, choć zapewne wyniesie 39,99 euro). Produkcja zostanie wydana wyłącznie w wersji na Xboksa 360. Obstawiamy, że jej sprzedaż będzie stała na wysokim poziomie – wszak nieczęsto się zdarza możliwość nabycia pełnego zestawu tak wyjątkowej produkcji.

Podstawowa wersja Gears of War 2 została wydana na światowym rynku 7 listopada 2008 roku i stanowi oczywiście bezpośrednią kontynuację części pierwszej, w której Marcus i Dom rozpoczynają nierówną walkę z armią Locustów. Zgodnie z oczekiwaniami, produkcja spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony zarówno recenzentów, jak i posiadaczy Xboksa 360. Ci pierwsi chwalili jej liczne zalety, wystawiając przy tym noty na średnim poziomie 93% (dane serwisu Metacritic.com), z kolei gracze wyrazili swój zachwyt poprzez zakup ponad pięciu milionów egzemplarzy gry. Razem z niespełna sześcioma milionami sztuk części pierwszej nabytych przez właścicieli X360 otrzymujemy zatem niezwykle silną markę. Jej popularność widać najlepiej za sprawą trybu multiplayer – oddani fani ciągle toczą ze sobą sieciowe boje, ani myśląc o zmianie gry na inną.