Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2011, 10:30

autor: Sarge

Zadania poboczne w Mass Effect 3 wpłyną na zakończenie trylogii

Zadania poboczne w dotychczasowych odsłonach Mass Effect występowały w dość pokaźnych ilościach, potrafiąc wydłużyć rozgrywkę o wiele godzin. W Mass Effect 3 nabiorą jeszcze większego znaczenia, gdyż wpłyną na zakończenie całej trylogii.

Zadania poboczne w dotychczasowych odsłonach Mass Effect występowały w dość pokaźnych ilościach, potrafiąc wydłużyć rozgrywkę o wiele godzin. W Mass Effect 3 nabiorą jeszcze większego znaczenia, gdyż wpłyną na zakończenie całej trylogii.

Zadania poboczne w Mass Effect 3 wpłyną na zakończenie trylogii - ilustracja #1

Casey Hudson (jeden z producentów gry) zdradził w wywiadzie dla serwisu PC Gamer, że osoby stawiające na eksplorację i zaliczanie wszystkich możliwych misji będą nagrodzone „zdumiewającym, bardzo definitywnym zakończeniem”. Twórcy najwyraźniej chcą nas w ten sposób zachęcić do jak najdłuższej zabawy i poznania pełnej zawartości swojego dzieła.

Wykonywanie pobocznych zadań będzie wpływać na końcowy kształt wojny, o jakiej opowiada najnowsza odsłona. Ograniczenie się tylko do fabularnych, obowiązkowych wydarzeń pozwoli wprawdzie na ukończenie całości, ale w ten sposób nie poznamy najbardziej satysfakcjonującego finału. Wtedy historia zakończy się „w sposób bardziej brutalny i minimalny, niż w sytuacji gdybyśmy spróbowali dokonać czegoś więcej”.

Kluczowe okaże się zatem utworzenie odpowiednio dużej „armii”, która stawi czoła najeźdźcom. Zapewne tylko przy odpowiednim wsparciu cała przygoda zakończy się spektakularnym sukcesem.

Zadania poboczne w Mass Effect 3 wpłyną na zakończenie trylogii - ilustracja #2

Przywiązywanie tak wielkiej wagi do pobocznych zadań przez studio BioWare może tylko cieszyć. Istnieje bowiem spora szansa, że nie będą one dodane na siłę. Część graczy do tej pory zajmowała się przede wszystkim głównymi wydarzeniami, jakby ignorując te mniej obowiązkowe. Tymczasem odpowiednia nagroda w postaci pełnego zakończenia może spowodować, że więcej osób zdecyduje się na dodatkowy wysiłek.

Przekonamy się o tym nieprędko, bo premiera Mass Effect 3 została niedawno przesunięta na pierwszy kwartał 2012 roku. Gra ukaże się na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz pecetach, a więcej na jej temat powinniśmy usłyszeć w trakcie czerwcowych targów E3 w Los Angeles.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mass Effect 3

Mass Effect 3