Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2014, 10:47

autor: luckie

Xbox One w Polsce dopiero w październiku. Garść plotek na temat planów Microsoftu

Forum NeoGAF szumi od plotek na temat planów firmy Microsoft. Nas szczególnie interesuje to, że Xbox One prawdopodobnie pojawi się w Polsce dopiero w październiku 2014 roku. Pozostałe doniesienia dotyczą przesunięcia premiery Halo 5, rocznicowego wydania Halo 2 oraz kilku innych xboksowych tytułów.

Pewien użytkownik forum NeoGAF okazał się źródłem plotek na temat planów firmy Microsoft na najbliższą przyszłość. W większości dotyczą one gier zmierzających na Xboksa One – dat premier, zawartości, wydań specjalnych itd. Co prawda, forumowicz o pseudonimie ntkrnl dołączył do społeczności zaledwie wczoraj, więc nie zdążył sobie wyrobić renomy wiarygodnego informatora, ale mimo to jego posty brzmią na tyle prawdopodobnie, że postanowiliśmy Was o tym powiadomić. Jeśli macie ochotę sprawdzić, czego ntkrnl dowiedział się szpiegując Microsoft, zapraszamy do lektury.

Xbox One

Jakkolwiek przykre może to być dla nas, Polska nie jest dla Microsoftu priorytetowym rynkiem - Xbox One w Polsce dopiero w październiku. Garść plotek na temat planów Microsoftu - wiadomość - 2014-01-30
Jakkolwiek przykre może to być dla nas, Polska nie jest dla Microsoftu priorytetowym rynkiem

Wielu z nas liczyło na to, że Xbox One zadebiutuje w naszym kraju lada miesiąc. Tymczasem może okazać się, że na nową konsolę Microsoftu przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać. Pierwszych 13 krajów otrzymało urządzenie w listopadzie, a liczba ta ma zostać poszerzona o kolejne państwa w kwietniu. Jednak Polska znalazła się ponoć dopiero w trzeciej grupie (nie)szczęśliwców, którzy Xboksa One dostaną dopiero w październiku 2014 roku.

To samo źródło utrzymuje również, że Microsoft planuje wypuścić serię Xboksów One w białej obudowie. Biały XONE ma być sprzedawany m.in. w zestawie z grą Sunset Overdrive oraz z nieco zmodyfikowanym kontrolerem od października bieżącego roku. Miesiąc później na rynek trafi limitowana edycja konsoli z dyskiem o pojemności 1 TB.

Halo

W tym roku ma się ukazać Halo 2 Anniversary, czyli rocznicowy remake hitu studia Bungie Software. Jest to informacja bardzo prawdopodobna, ponieważ w 2014 roku Halo 2 kończy równo 10 lat (gra zadebiutowała na pierwszym Xboksie 8 listopada 2004 roku). Byłby to analogiczny ruch do tego, jaki Microsoft wykonał trzy lata temu. Mowa o reedycji pierwszej części cyklu – Halo: Combat Evolved Anniversary – wydanej na Xboksa 360 w 2011 roku.

Halo 2 Anniversary ma być sprzedawane w dwóch edycjach: Collectors Edition zaoferuje jako bonus dostęp do bety gry Halo 5 oraz serial (nie chodzi o Halo: Landfall w reżyserii Neilla Blomkampa), a nabywcy War Collection dodatkowo otrzymają port Halo 3 oraz Halo 4 na Xboksa One.

Jeśli chodzi o najnowszą część cyklu, Halo 5 podobno ukaże się rok później niż planowano – 11 listopada 2015 roku.

Sunset Overdrive

Sunset Overdrive ukaże się najbliższej jesieni, najpóźniej w październiku. Przy okazji poznaliśmy kilka nowych szczegółów na temat fabuły tej humorystycznej strzelaniny wieloosobowej. Przygodę rozpoczniemy w niezbyt odległej przyszłości (prawdopodobnie w roku 2020). Źródłem problemu toczącego futurystyczne miasto jest produkowany przez dużą korporację napój energetyczny (widoczny na pierwszym zwiastunie gry). Coś rzecz jasna poszło nie tak i po jego wypiciu ludzie owszem, odczuwają przypływ energii, ale skutkiem ubocznym jest to, że zmieniają się w paskudne monstra.

Sunset Overdrive ma otrzymywać dodatkową zawartość co najmniej przez rok po premierze. Podobno szykowana jest już paczka mapek, która trafi do sprzedaży w cenie 15 dolarów.

Forza Horizon

Podobno odświeżona wersja Forza Horizon pojawi się na Xboksie One jesienią 2014 roku, prawdopodobnie we wrześniu. Jako że nowa generacja zobowiązuje, ścigałka studia PlayGround Games doczeka się dynamicznego systemu pogody oraz rozdzielczości obrazu podniesionej do 1080p. Pojawią się też liczne opcje społecznościowe i kooperacyjne, a po otwartym świecie będzie się dało jeździć ze znajomymi.

Fable

Na temat cyklu RPG-ów od studia Lionhead mamy dwie wiadomości, obie raczej złe. Pierwsza dotyczy kooperacyjnego Fable Legends – gra zadebiutuje dopiero w 2015 roku. Druga rozczaruje tych, którzy liczyli na Fable Anniversary na Xboksa One – rocznicowe wydanie „jedynki” planowane jest wyłącznie na Xboksa 360 (premiera już za kilka dni).

Gears of War

Wiemy od niedawna, że cykl Gears of War trafił w ręce Microsoftu. Kolejnymi odsłonami serii trzecioosobowych strzelanin nie będzie się już zajmowało studio Epic Games, lecz Black Tusk. Szacuje się, że nową grę spod znaku Gears of War ujrzymy za jakieś dwa i pół roku.

Crackdown 3

Jeśli wierzyć tajemniczemu donosicielowi, premiera wyczekiwanego od dawna Crackdown 3 planowana jest dopiero na 2016 rok. W związku z tym w najbliższym czasie raczej nie usłyszymy nic nowego o grze. Nie ma też co się spodziewać zapowiedzi kolejnej odsłony tej popularnej serii gier akcji na tegorocznych targach E3.

Nowa gra od PlatinumGames

Studio PlatinumGames, znane choćby z takich tytułów jak Bayonetta czy Metal Gear Rising: Revengeance, pracuje nad nową grą, roboczo nazwaną Project Nagano. Nie podano żadnych szczegółów na temat rozgrywki czy przybliżonej daty premiery. Słowo „Project” w tytule sugeruje jednak, że gra (o ile istnieje) znajduje się na bardzo wczesnym etapie produkcji.

Quantum Break

Nowa produkcja studia Remedy Entertainment ujrzy światło dzienne pod koniec roku, a dokładniej w okresie bożonarodzeniowym. O ile nie dojdzie do żadnej obsuwy, rzecz jasna.

Raz jeszcze podkreślamy, że powyższe informacje są jedynie plotkami. Jakkolwiek przekonująco by one nie brzmiały, należy podchodzić do nich z dozą ostrożności.

  1. Strona internetowa firmy Microsoft
  2. Strona internetowa Xboksa One