Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2016, 14:10

autor: Góral

Wieści ze świata (Xbox One S, Origin Access / EA Access, Sid Meier's Civilization VI) 14/7/2016

Dziś piszemy o niezapowiedzianych jeszcze zestawach konsoli Xbox One S, braku konferencji firm Sony i Microsoft na gamescomie, nadchodzących grach w usługach Origin Access / EA Access oraz partnerstwie technicznym AMD i studia Firaxis Games w przypadku gry Sid Meier's Civilization VI. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Niezapowiedziane zestawy Xbox One S

W sieci pojawiły się informacje o dwóch niezapowiedzianych oficjalnie zestawach nadchodzącej konsoli Xbox One S. Pierwszy towarzyszyć ma grze Gears of War 4, która ukaże się w październiku bieżącego roku. Urządzenie doczeka się specjalnego malowania (to samo spotka pad), a dodatkowo wyposażone zostanie w dysk 2 TB oraz samą produkcję w wydaniu Ultimate Edition. Pakiet ukazać ma się w cenie 450 dolarów (niecałe 1800 zł). Poza tym w sklepach pojawić ma się też zestaw z Halo 5: Guardians, aczkolwiek nie będzie się on wyróżniał niczym specjalnym.

Wieści ze świata (Xbox One S, Origin Access / EA Access, Sid Meier's Civilization VI) 14/7/2016 - ilustracja #1
Wieści ze świata (Xbox One S, Origin Access / EA Access, Sid Meier's Civilization VI) 14/7/2016 - ilustracja #2

Sony i Microsoft bez konferencji na targach gamescom

W dniach 17 – 21 sierpnia w Niemczech odbędzie się kolejna edycja targów gamescom. W odróżnieniu od E3, w Europie ani Microsoft, ani Sony nie zorganizują swoich konferencji. Oczywiście obie firmy będą obecne na imprezie, a gigant z Redmond szykuje nawet rozmaite atrakcje w ramach bardziej „intymnej” inicjatywy Xbox FanFest. Szczegóły mamy poznać wkrótce.

Nadchodzą nowe gry w Origin Access i EA Access

Ostatnio firma Electronic Arts zasiliła oferty Origin Access (PC) i EA Access (Xbox One) dwoma tytułami – Unravel i Need for Speed, z kolei 30 sierpnia w obu usługach pojawi się Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2, ale to nie koniec atrakcji. Grafika widoczna w sklepie Origin zdradziła bowiem, że na komputerach będzie można wkrótce zagrać w serię Crysis, Plants vs Zombies i Jade Empire. Natomiast w przypadku konsoli Microsoftu wiemy o przedpremierowych wersjach próbnych Madden NFL 17 (od 18 sierpnia), NHL 17 (8 września), FIFA 17 (22 września, także na PC) oraz Battlefield 1 (13 października – również na PC).

Kolejne gry zmierzają w stronę Origin Access / Źródło: Origin. - Wieści ze świata (Xbox One S, Origin Access / EA Access, Sid Meier's Civilization VI) 14/7/2016 - wiadomość - 2016-07-14
Kolejne gry zmierzają w stronę Origin Access / Źródło: Origin.

Sid Meier's Civilization VI

Zaplanowana na październik bieżącego roku PC-towa strategia Sid Meier's Civilization VI obsługiwać będzie biblioteki DirectX 12, technologię multi-GPU oraz Asynchronous Compute. Ponadto w grze znajdziemy dedykowany benchmark, pozwalający przetestować działanie produkcji na posiadanej przez nas karcie grafiki. Wszystkie te dobrodziejstwa dostępne będą dla osób korzystających z układów firmy AMD, która jest partnerem technicznym studia Firaxis Games.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: