Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2016, 14:29

autor: Draug

Wieści ze świata (Xbox One, Fallout 4, Skyrim, Battleborn) 15/6/2016

Dziś piszemy o nadchodzącej obsłudze klawiatury i myszki na Xboksie One, zawężonym terminie premiery wersji VR gry Fallout 4, wsparciu dla starych modów w The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition i o mikropłatnościach w Battleborn. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Xbox One wkrótce ze wsparciem dla klawiatury i myszki

Podczas targów E3 serwis PCGamesN rozmawiał z Philem Spencerem o przyszłości Xboksa One. Szef microsoftowego oddziału odpowiedzialnego za konsole zdradził, że XOne w ciągu nadchodzących miesięcy zaoferuje obsługę klawiatury i myszki. Pierwszy z wymienionych kontrolerów ponoć jest już wspierany w trybie deweloperskim, za to prace nad drugim jeszcze trochę potrwają.

Fallout 4 w wersji VR wyjdzie w I połowie 2017 roku

Podczas swojej konferencji na targach E3 firma Bethesda Softworks zapowiedziała, że Fallout 4 otrzyma wsparcie dla gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive w przyszłym roku. W rozesłanej krótko potem notce prasowej doprecyzowano te informacje, ogłaszając, że wersja VR najnowszej odsłony przebojowej serii postapokaliptycznych RPG-ów stanie się dostępna w ciągu najbliższych 12 miesięcy – czyli najpóźniej w czerwcu 2017 roku (dzięki, VG247). Niestety, nadal nie jest jasne, czy mówimy tu o osobnym, pełnowartościowym produkcie, czy o funkcji, która zostanie wprowadzona w darmowej aktualizacji.

Skyrim Special Edition ze wsparciem dla starych modów

Konferencja Bethesdy na E3 przyniosła też zapowiedź odświeżonej wersji gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Wkrótce potem Pete Hines, wiceszef firmy, uzupełnił tę wiadomość, potwierdzając na Twitterze, że Skyrim Special Edition będzie obsługiwał nie tylko nowe kreacje, ale „w zasadzie” także istniejące już modyfikacje, stworzone z myślą o podstawowej wersji gry. Nie sprecyzował, co oznacza owe „w zasadzie”, ale można się domyślać, że uzyskanie kompatybilności ze starymi modami będzie wymagało trochę zachodu.

Battleborn otrzyma mikropłatności

Szukając sposobów na walkę z Overwatch, studio Gearbox Software postanowiło wprowadzić mikropłatności do gry Battleborn. Pojawią się one w wewnętrznym sklepie już jutro – wraz z nową walutą w postaci platyny – ale twórcy nie zaoferują w ich ramach niczego, co wpływałoby na wyważenie rozgrywki. Wstępnie do nabycia za prawdziwe pieniądze będą tylko skórki i drwiny dla poszczególnych bohaterów.

Wieści ze świata (Xbox One, Fallout 4, Skyrim, Battleborn) 15/6/2016 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Rzecz jasna, to nie wszystkie nowe materiały – trwające targi E3 przyniosły tonę zwiastunów i innych filmów. Gros z nich znajdziecie w podsumowaniach konferencji, od których zaczęła się impreza w Los Angeles: