Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2016, 13:30

autor: Makek

Battlefield 1 - armia francuska pojawi się po premierze w dodatku DLC

EA DICE wypowiedziało się na temat krajów dostępnych w trybie multiplayer Battlefielda 1 – a raczej o braku jednego z nich: Francji. Studio przyznało, że skupia się na innych nacjach uczestniczących w I wojnie światowej, lecz mimo to pragnie poświęcić Francuzom osobny dodatek, który pojawi się po premierze gry.

Wczoraj informowaliśmy Was o krajach, jakie będą dostępne w trybie wieloosobowym Battlefielda 1 – zbliżającej się kolejnej części serii wojennych strzelanek. Na Twitterze EA DICE, studia odpowiedzialnego za produkcję gry, pojawiła się wzmianka o sześciu nacjach, wśród których, ku zdziwieniu wielu osób, zabrakło jednak żołnierzy francuskich czy rosyjskich. W sprawie niepojawienia się Francji w nowym Battlefieldzie głos zabrał jeden z członków DICE – Julien Wera.

Francuzi najprawdopodobniej pojawią się w Battlefieldzie 1… lecz nie w dniu premiery. - Battlefield 1 - armia francuska pojawi się po premierze w dodatku DLC - wiadomość - 2016-06-15
Francuzi najprawdopodobniej pojawią się w Battlefieldzie 1… lecz nie w dniu premiery.
Battlefield 1 - armia francuska pojawi się po premierze w dodatku DLC - ilustracja #2

„W Battlefieldzie 1 DICE pragnie skupić się na mniej znanych opowieściach z okresu I wojny światowej. Wszystko po to, aby zabrać graczy w miejsca, których się nie spodziewają. Nasze studio nie neguje jednak wkładu żołnierzy francuskich w losy wojny, a gracze będą mogli ich spotkać w czasie kampanii. Aby oddać sprawiedliwość Francji w trybie multiplayer oraz aby, raz jeszcze, pokazać coś czego jeszcze nie ukazywano, zdecydowaliśmy się poświęcić jej osobny, ekskluzywny dodatek, który pojawi się po premierze Battlefielda 1” – wypowiedział się Julien Wera (na zdjęciu).

Niestety nie mamy pewnych informacji o tym czy dodatek ten byłby darmowy, czy też płatny. W wywiadzie Julien Wera użył słowa „premium” przy opisywaniu DLC z armią francuską, co mogłoby wskazywać na to, że będziemy musieli za niego zapłacić.Przypominamy, że Battlefield 1 pojawi się 21 października tego roku na konsolach obecnej generacji – Xboksie One oraz PlayStation 4 – jak również na komputerach osobistych.