Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2015, 13:04

autor: Łukasz Szliselman

Wieści ze świata (Wiedźmin 3: Dziki Gon, Star Citizen, Resident Evil 5) 31/3/15

Dziś piszemy m.in. o rozdzielczości w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon na Xboksie One, postępach zbiórki społecznościowej na rzecz Star Citizen oraz niedziałającym lokalnym trybie współpracy w Resident Evil 5. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do godziny 19:00 w środę, 1.4):

 1. Mark of the Ninja – obniżka 75% – 3,74 euro (ok. 15 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek, 6.4) – obniżka cen 131 tytułów, WWW

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Damien Monnier z CD Projekt Red poinformował, że wprowadzenie DirectX 12 na Xboksie One raczej nie wystarczy, by podnieść rozdzielczość w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon do 1080p. Mimo szumnych obetnic odnośnie możliwości nowych bibliotek graficznych firmy Microsoft, Wiedźmin 3 będzie w stanie osiągnąć na XONE najwyżej 900p.

Resident Evil 5

Fani Resident Evil 5 zauważyli, że nowa wersja gry na PC oparta na usłudze Steamworks nie tylko nie wspiera lokalnego trybu współpracy, ale i utrudnia wprowadzenie go poprzez modyfikację. Choć na PC „piątka” nigdy nie oferowała oficjalnego wsparcia dla kooperacji, za czasów Games for Windows Live wystarczyło zainstalować prostego moda, by cieszyć się dwuosobową rozgrywką na podzielonym ekranie. Teraz jednak firma Capcom celowo usunęła fragment kodu odpowiadający za zabawę w split screenie. Póki co modderzy usiłujący przywrócić upragniony tryb rozgrywki napotykają poważne problemy.

Star Citizen

Zbiórka społecznościowa na rzecz Star Citizen wróciła na dawne tory. W ciągu pięciu dni łączna kwota zgromadzonych pieniędzy powiększyła się o kolejny milion dolarów – czyli do 77 milionów – z czego jakieś 600 tysięcy zgromadzono w sobotę, po oddaniu do sprzedaży nowego statku kosmicznego, wartego 250 dolarów. W poniższym materiale wideo Chris Roberts odpowiada na kolejne dziesięć pytań kierowanych do twórców przez społeczność fanów:

Jade Empire 2

Niewykluczone, że w przyszłości studio BioWare weźmie się za kontynuację Jade Empire, RPG-a akcji osadzonego w inspirowanym chińską mitologią świecie fantasy. Podczas zorganizowanej przez serwis Kotaku sesji pytań i odpowiedzi z czołowymi przedstawicielami studia okazało się, że propozycja stworzenia nowego Jade Empire co jakiś czas pojawia się w zespole, ale obecnie deweloper jest zbyt zajęty innymi projektami.

Motivational Growth

Firma Devolver Digital, wydawca serii Hotline Miami i Serous Sam, wypuściła pełnometrażowy film Motivational Growth, będący swoistym połączeniem horroru z komedią. Po nieudanej próbie samobójczej Ian Folivor, wyobcowany, pogrążony w depresji Amerykanin, zaczyna zmieniać swoje życie idąc za radami inteligentnego grzyba, który rozwinął się w jego własnej, zaniedbanej łazience. Produkcja będzie dostępna w wersji cyfrowej na Steamie dziś wieczorem w cenie 4,79 euro (ok. 20 zł) – początkowo z 40-procentową zniżką.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Might & Magic: Heroes VII
 2. BattleLore: Command
 3. Age of Wonders III: Eternal Lords
 4. Project CARS
 5. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege
 6. Eastside Hockey Manager
 7. Heroes of SoulCraft
 8. Kholat
 9. Akiba's Trip: Undead & Undressed
 10. Halo Online
 11. Tekken 7
 12. Forza Horizon 2 Presents Fast & Furious
 13. Grand Theft Auto V
 14. Asteroids: Outpost

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Pillars of Eternity – zwiastun na premierę
 2. Mortal Kombat X - Kombat Pack DLC
 3. Dirty Bomb - Open for Business - trailer