Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2015, 13:40

Wieści ze świata (Until Dawn 2, Call of Duty: Black Ops III, Humble Bundle) 13/10/2015

Dziś piszemy m.in. o perspektywach powstania gry Until Dawn 2, przeprosinach od Treyarch za niefortunną akcję promocyjną Call of Duty: Black Ops III na Twitterze, zwolnieniach w Humble Bundle oraz dacie premiery pecetowej wersji Hyperdimension Neptunia Re;birth 3. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do wtorku 13.10 do godz. 19:00):

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 19.10 do godz. 19:00) – przecena 195 gier – WWW

Promocje GOG.com

Weekly Staff Picks: All the Single Ladies – przecena czterech niezależnych gier z silnymi postaciami kobiecymi w rolach głównych (do czwartku 15 października do godz. 11:59) – WWW:

Supermassive Games rozważa Until Dawn 2

W wywiadzie przeprowadzonym przez serwis PlayStation LifeStyle z twórcami Until Dawn padło pytanie o ich plany na przyszłość. Studio Supermassive Games pracuje obecnie nad projektem, który, jak to enigmatycznie określono, jest „budowany na tym, co zrobiono w Until Dawn (choć wcale nie musi to być horror). Jednocześnie są prowadzone rozmowy na temat ewentualnej kontynuacji wspomnianej produkcji – oczywiście nie byłby to bezpośredni sequel, biorąc pod uwagę, że w pierwowzorze każdy bohater może zginąć, ale deweloper ma różne pomysły na to, jak mogłoby wyglądać Until Dawn 2. Niestety, na jakiekolwiek szczegóły przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Call of Duty: Black Ops III – przeprosiny za akcję na Twitterze

W wywiadzie z serwisem IGN jeden z twórców Call of Duty: Black Ops IIIJason Blundell, który piastuje kilka istotnych stanowisk w studiu Treyarch – odniósł się do niedawnej akcji promocyjnej gry na Twitterze, która wzbudziła duże kontrowersje. Deweloper przeprosił za wywołany efekt i zapewnił, że nie był on celem producenta – zespół był wręcz „zszokowany”, gdy zobaczył, jak bardzo rozrosła się owa akcja. Przypomnijmy, że chodzi o publikowanie „relacji na żywo” z ataku terrorystycznego na Singapur za pośrednictwem profilu serii, przemianowanego dla niepoznaki na Current Events Aggregate. Niejeden internauta przejął się opisywanymi wydarzeniami, biorąc je za prawdziwe, toteż na Activision i Treyarch spadła fala krytyki, gdy wyszło na jaw, że był to tylko marketingowy zabieg.

Wieści ze świata (Until Dawn 2, CoD: Black Ops III, Humble Bundle, Hyperdimension Neptunia Re;birth 3) 13/10/2015 - ilustracja #2

Zwolnienia w Humble Bundle

Organizatorzy świetnych akcji promocyjnych o tej samej nazwie oraz właściciele sklepu Humble Store zwolnili ostatnio 12 pracowników, czyli ok. 20% kadr. Paradoksalnie, nie jest to wynik kłopotów finansowych firmy. Wręcz przeciwnie, radzi sobie ona świetnie (np. zakupy w Humble Bundle wygenerowały już ponad 65 milionów dolarów na cele charytatywne), i to do tego stopnia, że włodarze spółki przedobrzyli z naborem. Gdy w końcu zorientowali się, że wzrost przychodów nie jest aż tak duży, by utrzymać tylu pracowników w dłuższej perspektywie, zdecydowali się na cięcia. Warto wspomnieć przy tej okazji, że ostatnio Humble Bundle zainicjowało Humble Monthly, czyli program subskrypcji z comiesięcznymi paczkami gier niezależnych.

Hyperdimension Neptunia Re;birth 3 wkrótce na PC

Firmy Compile Heart i Idea Factory podały datę premiery jRPG-a Hyperdimension Neptunia Re;birth 3: V Generation w wersji PC – gra pojawi się na Steamie 30 października bieżącego roku. Pod względem jakości warstwy technicznej edycja komputerowa raczej nie będzie odbiegać od pierwowzoru na PlayStation 3 (Hyperdimension Neptunia Victory z 2010 roku), otrzyma jednak te same dodatki, co V Generation na PS Vitę (wydane w Japonii pod koniec 2014 roku), czyli poprawiony interfejs oraz zawartość z pakietów DLC.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy: