Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PCSwitchXONE
Okładka Anna's Quest (PS4)
OkładkaAnna's Quest (PS4)

Anna's Quest

Anna's Quest to przygodówka z klasycznym interfejsem point-n-click, inspirowana baśniami Hansa Christiana Andersena oraz braci Grimm. Główną bohaterką gry jest obdarzona nadnaturalnymi mocami Anna, która szukając lekarstwa dla swojego dziadka, pakuje się w poważne tarapaty.

Przygodowe | fantasy | point-and-click | 2D | humorystyczne

Anna's Quest Premiera

24wrz2012

PC

30cze2021

Switch XONE PS4

Anna’s Quest: Vol. 1 - Winfriede’s Tower to przygodówka z klasycznym interfejsem point-n-click będąca pierwszą częścią trylogii. Jest to komercyjny debiut niezależnego studia Krams Design. Zespół wcześniej wypuścił jednak kilka udanych gier darmowych.

Pod względem fabularnym Anna’s Quest można opisać jako czarną komedię inspirowaną baśniami Hansa Christiana Andersena oraz braci Grimm i doprawioną elementami science-fiction. Gra opowiada historię Anny – młodej dziewczynki, której dziadek bardzo poważnie się rozchorował. Chcąc go uratować udaje się ona na poszukiwanie lekarstwa. W trakcie tej wyprawy zostaje złapana przez złą wiedźmę i uwięziona w potężnej wieży. Podstępna starucha chce wykorzystać Annę do swoich okrutnych eksperymentów z użyciem tajemniczych maszyn. Jej plan nie bierze jednak pod uwagę potężnych mocy telekinetycznych, które zaczynają budzić się w dziewczynce. Nasza bohaterka będzie musiała je wykorzystać do ucieczki. Wieża znajduje się bowiem w środku ciemnego lasu i Anna zdaje sobie sprawę, że nikt nie przyjdzie jej z pomocą. Jeśli więc chce wrócić do domu, będzie musiała wywalczyć to sobie sama.

Anna’s Quest to tradycyjna przygodówka z klasycznym interfejsem point-n-click. Zabawa polega więc głównie na dokładnym eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów oraz rozwiązywaniu zagadek. Brakuje to jakichkolwiek sekwencji akcji i gra testuje jedynie nasz spryt, a nie zręczność. Rozgrywkę uatrakcyjniają telekinetyczne moce bohaterki, dzięki którym możliwe są ciekawe interakcje z otoczeniem oraz wymyślanie pomysłowych rozwiązań łamigłówek.

Autorzy postawili na dwuwymiarową grafikę w wysokiej rozdzielczości i styl, który upodabnia grę do dobrego filmu animowanego. Zabawie towarzyszy wpadająca w ucho muzyka autorstwa Jamesa Flamestara. Warto dodać, że w przeciwieństwie do większości niezależnych przygodówek, Anna’s Quest posiada w pełny dubbing i każda postać przemawia własnym głosem.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Anna's Quest

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
Switch
XONE
PS4