Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONE
Okładka Polychromatic (XONE)
OkładkaPolychromatic (XONE)

Polychromatic

Minimalistyczny twin-stick shooter, stworzony przez niezależne studio Brushfire Games, autorów ciepło przyjętej przygodówki pod tytułem Shipwreck. Rozgrywka w Polychromatic opiera się na lataniu po okrągłej planszy i eliminacji kolejnych fal przeciwników.

Akcji | 2D | indie | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Polychromatic Premiera

2paź2015

PC XONE

Gry podobne do Polychromatic

Monkey Pirates

#IDARB

ClusterPuck 99

Polychromatic to wydana na platformie PC i XONE minimalistyczna, zręcznościowa strzelanina, zaliczana do gatunku tzw. twin-stick shooterów. Za powstanie gry odpowiada niezależne studio Brushfire, którego trzon stanowią bracia Nick i Joe Gravelyn. Panowie mają na swoim koncie całkiem udany debiut, za sprawą dwuwymiarowej przygodówki Shipwreck, inspirowanej legendarną Zeldą.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w Polychromatic jest niezwykle prosta i sprowadza się do sprawnego eliminowania kolejnych fal wrogów. Arenę walki stanowi sporej wielości okrąg, wewnątrz którego możemy swobodnie poruszać się we wszystkich kierunkach, strzelając niezależnie w dowolnie wybraną stronę. Podczas gry nieustannie atakują nas kolejne, mniej lub bardziej liczne grupy przeciwników. Zgodnie z minimalistyczną koncepcją gry oraz jej znaczącym tytułem, nie mamy tu jednak do czynienia z żadnymi określonymi istotami, ale grupami figur geometrycznych o zróżnicowanych kształtach i kolorach. Rozgrywka toczy się w dość szybkim tempie i ze względu na model sterowania sprawdza się najlepiej podczas zabawy gamepadem.

Tryby gry

Polychromatic pozwala wyłącznie na zabawę w trybie jednoosobowym. Autorzy przygotowali jednak kilka wariantów rozgrywki, a element rywalizacji zapewniają sieciowe statystyki oraz rankingi, prowadzone za pomocą serwisu Steam lub Xbox Live.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Polychromatic na platformie PC i XONE jest minimalistyczna i może budzić skojarzenia z klasycznymi strzelaninami 2D pokroju Asteroids. Zasadnicza różnica leży jednak w możliwości poruszania się i strzelania w dowolnym kierunku. Rozgrywka toczy się na szarym, statycznym tle pomiędzy „szalejącymi” po ekranie różnokształtnymi obiektami o różnych kolorach. Zabawie towarzyszy współgrająca z klimatem całości oryginalna ścieżka dźwiękowa autorstwa Dana Watersa – malarza i kompozytora, znanego także pod pseudonimem „catapultic”.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Polychromatic

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Polychromatic Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 1 GB RAM
  • 50 MB HDD
  • Windows XP (SP3)
PC
XONE