Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2016, 14:49

Wieści ze świata (Ubisoft, Dark Souls III, Cities: Skylines, Agatha Christie: The ABC Murders, Wasteland 2) 10/6/2016

Dziś piszemy o zamknięciu studia Ubisoft Casablanca, patchu 1.08 do Dark Souls III, darmowym DLC Football do Cities: Skylines (wypuszczonym z łatką 1.5), wersji demo gry Agatha Christie: The ABC Murders i o darmowym weekendzie z Wasteland 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Studio Ubisoft Casablanca zostanie zamknięte

Francuski gigant postanowił zamknąć jedno ze swoich studiów deweloperskich – marokańskie Ubisoft Casablanca. Zespół ten istniał przez 18 lat, głównie pomagając przy grach na konsole przenośne i urządzenia mobilne (ostatnio było to Rayman Adventures). 48 pracowników omawianego studia trafi do pozostałych oddziałów Ubisoftu albo otrzyma pomoc w znalezieniu zatrudnienia w innych firmach.

Dark Souls III otrzymał patch 1.08

Studio From Software wypuści dzisiaj patch 1.08 do gry Dark Souls III. Twórcy wyeliminowali garść błędów i poprawili wyważenie rozgrywki, dostosowując różne aspekty zabawy wieloosobowej oraz kwestie takie jak anulowanie ataków zakrzywionymi mieczami, liczba strzał i bełtów, które można nosić przy sobie, czy właściwości wybranych magicznych artefaktów. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

Wieści ze świata (Ubisoft, Dark Souls III, Cities: Skylines, Agatha Christie: The ABC Murders, Wasteland 2) 10/6/2016 - ilustracja #1

Cities: Skylines – darmowe DLC Football i patch 1.5

Studio Colossal Order wypuściło darmowe DLC Football do strategii ekonomicznej Cities: Skylines. Wprowadza ono przede wszystkim możliwość postawienia stadionu i rozgrywania na nim meczów (w tym celu zaimplementowano nawet nową mechanikę, związaną z piłką nożną). Dodatek towarzyszy łatce 1.5, która oddaje do użytku wszystkim graczom zawartość oferowaną wcześniej jako bonus pre-orderowy, a także eliminuje szereg niedoróbek. Pełną listę zmian wprowadzanych przez patch znajdziecie tutaj.

Agatha Christie: The ABC Murders z wersją demo

Firma Microids wypuściła na Steamie wersję demonstracyjną gry Agatha Christie: The ABC Murders – wydanej w lutym przygodówki, która została oparta na twórczości tytułowej autorki bestsellerowych kryminałów (a konkretnie na powieści A.B.C.). Demo waży 1,1 GB.

Darmowy weekend z Wasteland 2

Studio inXile Entertainment pozwala wypróbować za darmo Wasteland 2 (w wersji Director’s Cut) przez najbliższy weekend. Owa postapokaliptyczna gra RPG z 2014 roku jest dostępna na Steamie do niedzieli do godz. 22:00. Ponadto do poniedziałku możecie kupić ją taniej o 50% (za 19,99 euro, czyli ok. 88 zł).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej