Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSVPS4
Okładka Akiba's Beat (PSV)
OkładkaAkiba's Beat (PSV)

Akiba's Beat

Gra akcji japońskiego studia Aquire. Akiba’s Beat pod względem rozgrywki przypomina poprzednią produkcję dewelopera – Akiba's Trip: Undead & Undressed, łącząc elementy RPG, beat'em up i visual novel.

Akcji | TPP | elementy RPG | beat 'em up | elementy przygodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Akiba's Beat Premiera

15gru2016

PS4 PSV

producent: Acquire wydawca: XSEED Games

Akiba's Beat na platformie PS4 i PSV to RPG akcji, którego akcja rozgrywa się ulicach tokijskiej dzielnicy Akihabara, która od kilkunastu lat pozostaje mekką dla różnych hobbystów, a także obsesyjnych fanów anime, elektroniki oraz gier video. Za produkcję tytułu odpowiada japońskie studio Acquire. Powstały w 1994 roku deweloper znany jest dzięki seriom Way of the Samurai, Tenchu oraz Shinobido. Akiba's Beat to trzecia część cyklu Akiba's, który rozpoczął życie w 2011 roku na konsoli PSP. Druga odsłona cyklu, zatytułowana Akiba's Trio: Undead & Undressed. pojawiła się na PlayStation 3, PlayStation 4, PS Vicie oraz pecetach w 2013 i 2014 roku. Akiba's Beat porzuca oryginalną formułę beat'em up z luźnymi elementami przygodowymi na rzecz pełnoprawnego jRPG.

Fabuła

Głównym bohaterem Akiba's Beat jest Asahi Tachibana, który wiedzie beztroskie życie typowego NEET-a, a więc młodej osoby, która nie poszukuje pracy ani nie uczy się lub szkoli w zawodzie. Asahi spędza większą cześć czasu zamknięty w czterech ścianach, wydając pieniądze rodziców na różne gadżety i przyjemności. Pewnego dnia protagonista odkrywa, że uwięziony został w pętli czasowej, wyjętej jakby wprost z powieści science-fiction. Szybko dowiaduje się, że ofiarami tego fenomenu padło także sześć innych osób. Wszyscy wspólnie decydują się połączyć siły, by rozwiązać tajemnicę ich dziwnej przypadłości. Podczas poszukiwań odpowiedzi grupa odkrywa, że w różnych miejscach Akihabaray pojawiają się dziwne, zamieszkane przez potwory labirynty, które powstały z fantazji odwiedzających dzielnicę ludzi.

Mechanika

Producenci Akiba's Beat wzorowali się mocno na najnowszych odsłonach serii Persona, a także innych wpływowych cyklach jRPG, takich jak Tales of... W trakcie zabawy gracze przemierzają swobodnie trójwymiarowe ulice Akihabary, które zostały odwzorowane z dużą dbałością o detale. Wiele miejsc zostało odtworzonych w skali 1:1, a inne zawierają rzeczywiście istniejące sklepy i punkty charakterystyczne. Gracze poszukują podziemi, które musimy pokonać w całości, by pomóc ich nieszczęsnemu i opanowanemu przez niezdrowe fantazje „autorowi”. Każdy labirynt tematycznie powiązany jest z konkretnym hobby lub obsesją.

Zręcznościowy system walki oparty jest na szybkich, lekkich i mocnych atakach, które wykonujemy przy pomocy kombinacji przycisków. Podczas pojedynków, odbywających się na zamkniętych arenach, kontrolujemy czteroosobową drużynę bohaterów. Każda postać dysponuje własnymi zdolnościami specjalnymi, które rozwijamy i zdobywamy wraz z czasem. Umiejętności specjalne uzyskać możemy także dzięki kartom, wchodzącej w skład istniejącej w świecie tytułu kolekcjonerskiej karcianki.

Kwestie techniczne

Deweloperzy korzystają z technologii opracowanej z myślą o poprzednich odsłonach cyklu. Oprawa graficzna nie zachwyca więc efektami specjalnymi lub poziomem detali trójwymiarowych, ale dzięki swojemu komiksowemu stylowi powinna znaleźć oddanych fanów. W trackie rozgrywki usłyszymy autentyczne dźwięki Tokio, a także wpadające w ucho j-popowe utwory i elektroniczno-taneczny soundtrack.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Akiba's Beat: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS4
PSV