Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 10 czerwca 2016, 14:24

autor: Adrian Werner

Seven Guardians - zadebiutowała strategia w stylu Heroes Charge od autorów Blade: Sword of Elysion

Do dystrybucji w usługach App Store i Google Play trafiła gra Seven Guardians, czyli śliczna strategia fantasy w stylu Heroes Charge od twórców Blade: Sword of Elysion.

Niecały miesiąc temu pisaliśmy o ujawnieniu Seven Guardians, czyli mobilnej strategii fantasy autorstwa studia 4:33 Creative Lab. Na premierę nie musieliśmy czekać długo, gdyż gra właśnie trafiła do dystrybucji.

Pod względem fabularnym Seven Guardians oferuje klimaty fantasy, ale zamiast standardowych tolkienowskich realiów autorzy posiłkowali się mitologią skandynawską. Uniwersum gry składa się z dziewięciu światów podtrzymywanych przez magiczne drzewo Yggdrasil. W momencie rozpoczęcia kampanii krainy te stoją na skraju zagłady z powody inwazji armii nieumarłych. My obejmujemy dowództwo nad ostatnimi siedmioma bohaterami, których zadaniem staje się odwrócenie biegu wojny i danie ludzkości nadziei na wygraną.

Seven Guardians to strategia przypominająca popularne Heroes Charge. Potyczki toczą się w dwóch wymiarach, na mapach, po których jednostki mogą poruszać się jedynie w prawo lub lewo. Podczas zabawy musimy przywoływać jednostki na pole bitewne. Gdy już na nie trafią tracimy nad nimi kontrolę i samodzielnie ruszają one w kierunku wrogów. To sprawia, że tak naprawdę rozgrywka obraca się wokół wybierania właściwego bohatera i oddziału do konkretnego zdania i uczenia się jakie umiejętności są najskuteczniejsze przeciwko danym typom wrogów.

Na początku zabawy dysponujemy tylko kilkoma strażnikami i garstką zwykłych żołnierzy. Kolejnych herosów oraz oddziały odblokowujemy wraz z postępami w wojnie przeciwko nieumarłym. Nie zabrakło także system rozwoju, pozwalającego na ulepszanie statystyk i umiejętności bohaterów. Poza kampanią fabularną Seven Guardians pozwala także zmierzyć się z innymi graczami w potyczkach PvP rozgrywanych w ramach kilku odmiennych trybów multiplayer.

Seven Guardians wydano w wersjach na systemy mobilne iOS i Android. Na obu tych platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Seven Guardians w App Store

Seven Guardians w Google Play