Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2014, 11:45

autor: Sarge

Wieści ze świata (TowerFall Ascension, Madden NFL 15, Star Citizen) 29/4/14

Dziś piszemy m.in. o akcji crowdfundingowej Star Citizen, dacie premiery Madden NFL 15, przychodach osiągniętych przez grę TowerFall Ascension, otwartych beta testach LEGO Minifigures Online, a także o kolejnej odsłonie serii Dragon Quest. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Metal Slug 3

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Metal Slug 3. Dzieło firmy SNK można aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 3,49 euro (ok. 15 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

LEGO Minifigures Online

W czerwcu rozpoczną się otwarte beta testy darmowej gry LEGO Minifigures Online. Dokładna data startu nie jest jeszcze znana. Wiadomo tylko, że beta testy obejmą wybrane rynki i odbędą się na PC. LEGO Minifigures Online to gra MMO oparta na modelu biznesowym free to play, która jesienią tego roku ukaże się na PC oraz urządzeniach mobilnych z systemem iOS lub Android.

TowerFall Ascension

Matt Torson ze studia Matt Makes Games ujawnił serwisowi Eurogamer, że do tej pory jego gra TowerFall Ascension osiągnęła przychód w wysokości pół miliona dolarów. Tytuł jest dostępny od marca bieżącego roku na PC i PlayStation 4, a w czerwcu ubiegłego roku zadebiutował na konsoli Ouya. Na tej ostatniej platformie sprzętowej sprzedano ok. 7 tysięcy egzemplarzy, co akurat w przypadku Ouya jest dużym sukcesem. To jednak wersja na PlayStation 4 jest najbardziej popularna, ale twórca gry nie zdradził konkretnych liczb.

TowerFall Ascension to dwuwymiarowa zręcznościówka z oldskulową oprawą graficzną - Wieści ze świata (TowerFall Ascension, Madden NFL 15, Star Citizen) 29/4/14 - wiadomość - 2014-04-29
TowerFall Ascension to dwuwymiarowa zręcznościówka z oldskulową oprawą graficzną

Star Citizen

Studio Cloud Imperium Games zebrało ponad 43 miliony dolarów na produkcję gry Star Citizen. Dzięki zgromadzonej kwocie wszyscy dotychczasowi składkowicze automatycznie dostaną przypisany do konta pancerz Omni Role Combat Armor (ORC) mk9, którego opis znajduje się pod tym adresem. Star Citizen to symulator kosmiczny, który ukaże się na PC najprawdopodobniej w 2015 roku.

Nuclear Division

Vince Zampella (szef zespołu Respawn Entertainment i współtwórca gry Titanfall) założył studio deweloperskie Nuclear Division. Zajmie się ono głównie tworzeniem produkcji na platformy mobilne. Drugim założycielem studia Nuclear Division jest Larry Pacey, były pracownik firmy WMS. Na razie nie znamy żadnych szczegółów na temat pierwszych projektów nowego zespołu.

Madden NFL 15

Firma Electronic Arts ogłosiła, że gra Madden NFL 15 zadebiutuje 29 sierpnia bieżącego roku na europejskim rynku (trzy dni wcześniej w USA) na PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksie One oraz Xboksie 360. Z tej okazji wypuszczono pierwszy zwiastun nadchodzącej produkcji studia EA Tiburon. Materiał nie przedstawia jednak ani jednego fragmentu rozgrywki.

Dragon Quest

Yuji Horii z firmy Square Enix powiedział w wywiadzie dla serwisu Game Jouhou, że obecnie tworzona jest kolejna gra z serii Dragon Quest. Nie zdradził jednak żadnych szczegółów w tej sprawie. Nie wiemy więc, czy mowa o pełnoprawnej, jedenastej odsłonie serii. Równie dobrze może to być kolejny spin-off cyklu. Obecnie wciąż czekamy na premierę gry MMO Dragon Quest X poza granicami Japonii.

Star Wars: The Old Republic

Studio BioWare ogłosiło, że w dniach 2 maja (20:00) – 5 maja (21:00) odbędzie się weekend z podwójnym doświadczeniem w grze Star Wars: The Old Republic. Oprócz tego zaoferowano graczom darmowego droida MT-4T Astromech Droid Mini-Pet, którego można otrzymać od dzisiaj do 4 maja. Wystarczy posiadać konto w grze Star Wars: The Old Republic.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha
 2. Tom Clancy’s The Division
 3. Destiny
 4. Child of Light
 5. The Witness
 6. State of Decay: Lifeline
 7. Cabela’s Big Game Hunter: Pro Hunts
 8. Duelyst
 9. ArcheBlade
 10. Adam’s Venture Chronicles

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. The Amazing Spider-Man 2 – zwiastun na premierę