Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2014, 12:25

autor: Meehow

Demo technologiczne Unreal Engine 4 dostępne do pobrania

Demo technologiczne Unreal Engine 4 pojawiło się w Internecie w wersji do pobrania, możliwe że w efekcie wycieku. Dzięki temu programowi możemy przetestować swoje komputery pod kątem wydajności przy użyciu najnowszych technologii, a także obejrzeć Elemental Demo „na żywo”, bez pośrednictwa np. serwisu YouTube.

Demo technologiczne Unreal Engine 4, znane jako Elemental Demo, prawdopodobnie efektem wycieku stało się dostępne do pobrania w Internecie. Program wygląda na przeznaczony do użytku wewnętrznego, gdyż nie jest wyposażony w instalator czy chociażby interfejs użytkownika. Mimo wszystko, w połączeniu z zewnętrznym oprogramowaniem diagnostycznym, stanowi znakomity, nowoczesny benchmark dla naszych komputerów. Należy jednak pamiętać, że jest to build wersji dla konsoli PlayStation 4, o którym pisaliśmy w Serwisie Informacyjnym, więc efekt globalnego oświetlenia (oryg. Global Illumination) został w nim „obcięty”. Technologia SLI również nie jest obsługiwana.

Aby skorzystać z Elemental Demo, należy przede wszystkim zainstalować najnowsze biblioteki Visual C++, a następnie uruchomić plik „edit settings.bat” z folderu dema, który otworzy plik notatnika stanowiący okno konfiguracji. Możemy w nim wprowadzić rozdzielczość ekranu i zdecydować, czy chcemy używać Synchronicacji pionowej (oryg. Vertical Synchronization) oraz trybu pełnoekranowego (wystarczy wpisać 0 lub 1 po znaku równości przy opcjach „bUseVSync i „FullscreenMode”). Po przejściu przez te proste kroki wystarczy udać się do folderu „Elemental”, następnie „Binaries”, po czym wybieramy „Win32” lub „Win64” w zależności od tego, jakiej wersji systemu Windows używamy. Plik „Elemental.exe” uruchamia Elemental Demo. Program zamykamy przez jednoczesne wciśnięcie klawiszy ALT i F4.

Trzeba pamiętać, że demo samo w sobie nie jest programem do testowania sprzętu. Jeśli chcemy uzyskać informacje na temat ilości wyświetlanych FPS-ów, musimy skorzystać z oprogramowania zewnętrznego, np. FRAPS-a.

Elemental Demo można ściągnąć z wielu źródeł. Osobiście polecam skorzystać z mirrorów serwisu Guru3D.com, które oferują całkiem przyjemne prędkości pobierania. Inne dema technologiczne Unreal Engine zostały zebrane w tym temacie na forum portalu benchmark.pl.

Zainteresowani tematem mogą nieco szerzej zapoznać się z tematem Unreal Engine 4 w naszym Serwisie Informacyjnym. W ostatnim czasie opisywaliśmy UE4 przy okazji jego premiery, a także pisaliśmy o wersji przeznaczonej dla przeglądarki internetowej Firefox.

Jak wygląda gotowość Waszych komputerów na Unreal Engine 4? Koniecznie podzielcie się swoimi wrażeniami i wynikami benchmarków w komentarzach.

Demo technologiczne Unreal Engine 4 dostępne do pobrania - ilustracja #1Unreal Engine 4 to silnik graficzny nowej generacji, przeznaczony do tworzenia zarówno gier segmentu AAA, jak i niezależnych czy przeglądarkowych. UE4 będą wykorzystywać takie tytuły jak chociażby Daylight, Fortnite, Fable Legends, Obduction czy Rime.