Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2012, 12:15

autor: Marcin Skierski

Wieści ze świata (Tomb Raider, Dark Souls, Splinter Cell: Blacklist) 31/5/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o liście gier prezentowanych przez firmy Sega oraz Square Enix na targach E3, pecetowej wersji Dark Souls na Steamie, a także możliwej zapowiedzi Splinter Cell: Blacklist.

Space Quest

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto zestaw Space Quest Collection. Dzieła studia Sierra możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Pakiet kosztuje 2,49 euro (ok. 10 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Epic Games / Silicon Knights

Firma Epic Games (seria Gears of War) ma otrzymać od studia Silicon Knights (Too Human) 4,45 mln dolarów odszkodowania w wyniku wieloletniego procesu sądowego. W lipcu 2007 roku Silicon Knights wystosowało pozew, w uzasadnieniu którego można było przeczytać, że Epic Games naruszyło warunki kontraktu z partnerami licencyjnymi (w tym Too Human), aby umożliwić grze Gears of War start z wyprzedzeniem w stosunku do konkurencyjnych produkcji. Następnie szefostwo Epic Games odpowiedziało zarzutem w stosunku do Silicon Knights dotyczącym rzekomej kradzieży technologii Unreal Engine 3 – twórcy Too Human jedynie ją zmodyfikowali i utrzymywali, że to ich autorski silnik. Ostatecznie sąd przyznał rację firmie Epic Games, która jednak wciąż musi czekać na wypłatę odszkodowania.

Square Enix

Firma Square Enix ujawniła, jakie gry zostaną przez nią zaprezentowane na zbliżających się targach E3 w Los Angeles. Na liście znalazły się takie produkcje jak Tomb Raider, Sleeping Dogs, Hitman: Rozgrzeszenie, Quantum Conundrum, czy Kingdom Hearts: Dream Drop Distance. Impreza rozpocznie się 5 czerwca.

Wieści ze świata (Tomb Raider, Dark Souls, Splinter Cell: Blacklist) 31/5/12 - ilustracja #1

Sony

Serwis MCV donosi, że koncern Sony jest bliski przejęcia jednej z największych firm zajmujących się technologią cloud gaming. Kilka dni temu mówiło się jedynie o tym, że Sony podpisało umowę na zasadzie partnerstwa z przedstawicielami usługi OnLive lub Gaikai. Rzekome przejęcie jednej z nich może być dużym krokiem w kierunku wykorzystania technologii cloud gaming w konsolach z rodziny PlayStation. Jeśli informacja jest prawdziwa, to potwierdzenia doczekamy się zapewne za kilka dni na targach E3.

Activision

Sąd odrzucił prośbę firmy Activision o oddalenie zarzutów ze strony zespołu muzycznego No Doubt, którego członkowie rzekomo nie udzielili pozwolenia na wykorzystanie swojego wizerunku w trakcie odgrywania piosenek innych wykonawców w grze Band Hero. Taka informacja oznacza, że grupa No Doubt może doprowadzić do pełnoprawnego procesu, w którym wydany zostanie wyrok. Prawnicy Activision odgrażają się jednak, że mają przygotowaną solidną obronę opartą o dowody w postaci materiałów wideo. Mają one świadczyć o tym, że członkowie No Doubt byli dokładnie poinformowani o wszelkich aspektach rozgrywki w grze Band Hero.

Smite

Zespół Hi-Rez Studios ogłosił, że dzisiaj rozpoczną się zamknięte beta testy gry Smite. W jej ramach udostępnionych zostanie siedemnastu grywalnych bogów, którymi będzie można pokierować na jednej mapie. Tylko pięciu z nich (Artemis, Ra, Kali, Ymir oraz Sun WuKong) ma być dostępnych za darmo – resztę odblokujemy w miarę trwania rozgrywki lub korzystając z systemu mikropłatności. Na oficjalnej stronie internetowej możecie zgłosić swoją chęć udziału w beta testach.

Dark Souls

Firma Namco Bandai potwierdziła, że pecetowa wersja gry Dark Souls zadebiutuje w serwisie Steam, co wcale nie oznacza, że twórcy zrezygnowali z wykorzystywania systemu Games for Windows LIVE (jego logo nadal widnieje w najnowszym zwiastunie). Oprócz tego ogłoszono, że dodatkowa zawartość wchodząca w skład komputerowej edycji będzie dostępna na łamach PlayStation Network oraz Xbox Live w formie dodatku DLC Artorias of the Abyss. Rozszerzenie będzie kosztować ok. 47 złotych lub 1200 punktów Microsoftu.

Sega

Firma Sega ogłosiła listę gier, które zostaną przez nią zaprezentowane na czerwcowych targach E3. Wśród ujawnionych tytułów można wyróżnić m.in. Aliens: Colonial Marines, Sonic & Sega All-Stars Racing Transformed, The Cave oraz Jet Set Radio HD. Targi E3 odbędą się w dniach 5-7 czerwca w Los Angeles.

Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist

Jeden z użytkowników forum NeoGAF twierdzi, że widział w akcji zwiastun niezapowiedzianej gry Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist. Rzekomo można było w nim zobaczyć Sama Fishera w charakterystycznym stroju i goglach. Podobno podtytuł wziął się stąd, że główny bohater tym razem zajmie się eliminacją celów widniejących na jego czarnej liście. Według innego źródła, gra zostanie zaprezentowana na targach E3. Kilka dni temu o takiej produkcji wspominał również serwis XboxGameZone, ale wiadomość została stamtąd szybko usunięta. Można było w niej wyczytać, że tytuł zmierza na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz Wii U.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: